Okładka wydania

Na Początku Było Słowo Sekret Przebudzenia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Na Początku Było Słowo Sekret Przebudzenia | Autor: Paul Selig

Wybierz opinię:

Mirosława

„Kiedy zbierze się wystarczająco dużo ludzi wibrujących na odpowiedniej częstotliwości, powstanie najpiękniejsza z pieśni.“

 

Istnieją książki, które każdy powinien przeczytać i do takich zaliczyłabym „Na początku było Słowo“. Tytuł kojarzy się jednoznacznie z Biblią ale nie jest to RELIGIJNA publikacja, lecz DUCHOWA, podpowiadająca w jaki sposób doświadczyć przebudzenia poprzez wejście na wyższy poziom świadomości.

 

Paul Selig urodził się w Nowym Jorku i uzyskał tytuł magistra na Yale. Duchowe doświadczenie w 1987 roku sprawiło, że stał się jasnowidzem. Pragnął zrozumieć to doznanie, więc zaczął studiować uzdrawianie energetyczne i podjął pracę w Marianne Williamson’s Manhattan Center of Living. Jednocześnie otworzył własną praktykę i zaczął pomagać ludziom wykorzystując swoje umiejętności słyszenia. Selig jest uważany za jednego z najważniejszych autorów współczesnej literatury ukierunkowanej. Jest autorem kilku sztuk i książek oraz dyrektorem MFA in Creative Writing Program w Goddard College. Od wielu lat prowadzi sesje energetyczne dla grup w Nowym Jorku.

 

Większość ludzi wierzy w anioły, ich opiekę i pomoc. Natomiast niewielu wie, że istnieją jeszcze różne Istoty Świetlne, które nas wspierają i towarzyszą nam w naszej ziemskiej wędrówce. Wśród nich są przewodnicy duchowi, którzy mają dla nas ważne wskazówki dotyczące naszego rozwoju.

 

Przewodnicy Duchowi chętnie pomagają ludziom w odnajdywaniu ich drogi, która jest celem w obecnym życiu. Są po to, by pomóc nam zrozumieć czym jest energia Chrystusa i na czym polega jego działanie w nas. Uważają, że jest ona uśpiona w wielu ludziach i przyszedł czas na jej przebudzenie. Mówią o sobie, że są Najwyższymi Mistrzami, mają wiele imion i są na Ziemi od tysięcy lat. Przede wszystkim są nauczycielami i nie pochodzą z tej Ziemi. Były czasy, że mieli ciała ale nie są umarłymi osobami, lecz Istotami, które na obecne potrzeby przyjęły formę częstotliwości i świadomości. Przybyli na Ziemię, by porozmawiać z Paulem. Przemawiają przez niego jako energia zbiorcza, dlatego nie można tu mówić o jakimś konkretnym imieniu czy nazwie.

 

Książka jest zapisem kilkunastu sesji chanellingowych, które zaczęły się w lutym 2009 roku i trwały do 14 marca 2019 roku. Paul pełnił w nich rolę medium, natomiast przekazy były notowane przez Victorię Nelson, która słuchała ich przez telefon. Teksty tych przekazów zostały przelane na papier w niezmienionej formie i są autentycznymi słowami płynącymi od Istot emanujących Boską energią.

 

Materiał spisany podczas odczytów został podzielony na 13 rozdziałów, które są opatrzone datą sesji. Każdy z nich jest poświęcony innemu zagadnieniu i zaznaczony tytułem nawiązującym do głównego tematu danej części. Intencją przekazów jest obudzenie w nas energii Chrystusa i dostrojenie naszej duszy do tej wibracji. Przewodnicy pragną pomóc nam zrozumieć czym jest ta emanacja, jak się z nią połączyć i wdrożyć ją we własne życie. Ujawniają prawdę, która nie jest ograniczona przez żadną ideologię religijną.

 

„Jesteśmy częścią Boga. Jesteśmy esencją Boga. Kiedy zbliżasz się do częstotliwości Boskiej, wibrujesz zgodnie z Bogiem. A zatem my jesteśmy światłem, jesteśmy świadomością, jesteśmy Bogiem“.

 

„Na początku było Słowo“ nie jest kolejnym poradnikiem motywującym zawierającym instrukcje i sposoby na poprawę życia, lecz potężnym, duchowym przekazem uświadamiającym, że żyjemy w czasach wielkich, kosmicznych przemian, które będą miały wpływ na naszą świadomość i na to co robimy.

 

Duchowi przewodnicy proszą, byśmy zrozumieli, że Ziemia znajduje się w momencie zwrotnym i na pierwszym miejscu powinny zaistnieć potrzeby duszy. Nazywają tę książkę rytualną, ponieważ jej konstrukcja pozwala na poznawanie stopniowo materiału przy jednoczesnym doświadczaniu tego, co mają oni nam do przekazania. Jest ona wyjątkowa, gdyż została podyktowana Paulowi, by każdy kto ją czyta, wziął udział w niezwykłym wydarzeniu. Zapewniają, że każdy kto będzie czytał tę publikację, doświadczy niezwykłego, duchowego przeżycia. Świetlista energia została zawarta w każdym zapisanym słowie i emanuje na subtelne ciała czytającego, jego czakry, aurę i otacza go wibracją Chrystusa. Wypełniając nasze pole energetyczne wpływa na nasze emocje, uczucia i pozwala poczuć miłość płynącą z przekazywanych słów.

 

Muszę przyznać, że zanim sięgnęłam po tę publikację, miałam obawy, czy nie jest to kolejny religijny miszmasz. Okazało się jednak, że lektura dostarczyła mi pięknego, mistycznego przeżycia. Omawiane zagadnienia dotyczą naszych emocji, sposobu myślenia, świadomego życia i wprowadzenia zmian, dzięki którym poczujemy, że zawsze mamy przy sobie opiekunów, którzy naprowadzają nas na ścieżkę prowadzącą ku Boskiemu Światłu.

 

Nie jest to publikacja do jednorazowego, szybkiego przeczytania lecz materiał do przemyślenia, analizy i wyciągnięcia własnych wniosków. To ogromny przekaz duchowy, który pokazuje nam rzeczy takim jakimi one są a przede wszystkim pomagające odkryć kim naprawdę jesteśmy. Uświadamiają, że wszystko, czego doświadczamy ma swój określony cel, zarówno chwile radości jak i smutku, kryzysy, spotykani ludzie i sytuacje. Pragną, by ich przekazy pomogły ludziom wyostrzyć świadomość, dostroić się do częstotliwości Chrystusa, by przebudzić duszę. W tym celu przewodnicy duchowi proponują wiele różnych ćwiczeń, medytacji i afirmacji pomagających wprowadzić w naszą podświadomość pozytywne wibracje. Intencją tych przekazów jest zrozumienie zachodzących zmian poprzez zintegrowanie się z emanacją Chrystusa.

 

„Kiedy pominiesz wskazania religii i zrozumiesz, że Chrystus jest świadomością, częstotliwością, darem od Stwórcy dla ludzi, aby mogli się do niego dopasować, zaczniesz na samego siebie patrzeć zupełnie inaczej.

 

W książce znalazłam potwierdzenie mojego postrzegania rzeczywistości ale i wiele życiowych i duchowych kwestii. Przekazy w niej zawarte nie są związane z żadną ideologią religijną ani kulturową, mimo że mówią o Chrystusie i Bogu. Jednak podejście do tych aspektów jest odmienne od tego, co zostało nam wpojone od najmłodszych lat w kwestii wiary i znanych dogmatów. Uświadamiają, że żyjemy w matrixie stworzonym przez systemy religijne, nasze przekonania i ograniczenia bazujące na kłamstwie, strachu i kontroli. Zrozumienie, kim naprawdę jesteśmy prowadzi do wolności i zmian w naszym życiu.

Zdzisław Prygiel

Autor książki Paul Selig w roku 1987 jak podaje nota biograficzna „przeżył niesamowite doświadczenie duchowe”, które spowodowało wielką przemianę w jego życiu. W wyniku przeżytych doświadczeń duchowych Paul Selig stał się człowiekiem jasnowidzącym, wszystkie swoje nowe doświadczenia wykorzystał do rozpoczęcia działalności w dziedzinie duchowości, rozwoju duchowego, prowadzenia kursów i warsztatów energetycznych. Rozpoczął prywatne praktyki, dając ludziom pomoc w poszukiwaniu rozwiązań ich osobistych problemów, poszukiwaniu swojego miejsca w rzeczywistości, uzdrowienia relacji pacjentów z otoczeniem i z sobą samym.

 

Sięgając po tę książkę spodziewałem się, że będzie ona zawierała szeroko rozwinięte rozważania filozoficzne na temat rozwoju słowa, języka i literatury. Tymczasem okazało się, że jest to praca opisująca spotkanie dwojga osób z istotami, które trudno jest nazwać i sklasyfikować. Przedstawiają się, jako przewodnicy duchowi, nauczyciele, mentorzy. Są niewidzialni, niewidoczni dla zwykłego człowieka, nie posiadają ciała fizycznego. Kontakt przewodników duchowych z autorem książki następuje poprzez przekazy słowne przesyłane do zaproszonej do tego przedsięwzięcia, występującej, jako pośredniczki przekazów słownych Viktorii Nelson.Viktoria Nelson przebywała w Berkeley w Kalifornii, podczas sesji przekazów mentorów za pomocą łączy telefonicznych wysłuchiwała i zapisywała dla medium, czyli Paula Seliga treść prowadzonych rozmów. Sesje trwały od 26 lutego2009 do 14 marca 2009 roku.

 

Głównym tematem podjętym podczas sesji przez przewodników duchowych jest SŁOWO rozumiane, jako nośnik energii, pierwiastek duchowy i Boski, posiadający wielki zasób energii, wibracji. SŁOWO, jako źródło powstania dobrego i złego dla człowieka i przez człowieka. SŁOWO mające właściwości, jakich zwykły człowiek nie dostrzega, wibracje, które sterują człowiekiem, które mają wpływ na jego życie i rozwój. Spotkanie z mentorami, przewodnikami duchowymi jest kilkudniową sesją, podczas których medium Paul Selig otrzymuje ważne dla niego wskazówki i informacje jak dalej ma postępować, co powinien zmienić w swoim życiu, z czego zrezygnować. Wygląda to jak seanse psychoterapeutyczne, każda sesja omawia inne problemy, omawia przyczyny stanów niepożądanych i zawsze kończy się wypracowanym zakończeniem dającym wskazania metod prowadzących do poprawy negatywnych zjawisk, wyjścia z impasu. Wszystkie sesje prowadzone są we wspólnym kierunku, mają sprawić, aby medium czyli Paul Selig osiągnął wyższy poziom rozwoju duchowego, aby pozbył się starych niepotrzebnych już schematów myślenia. Wszystkie sesje na zakończenie opatrzone były czymś na kształt powtarzanej mantry mającej utrwalić zdobytą wiedzę oraz zapewnić powodzenie jej realizacji.

 

W książce jest bardzo dużo rozważań religijnych, co oczywiście jest sprawą do indywidualnej dyskusji, ale warto z całą stanowczością podkreślić jej pozytywny przekaz. Jest nośnikiem wielu pozytywnych wskazań, niezależnie od osobistych wierzeń czytelnika, daje poczucie, że pewne prawdy nazwijmy to religijne czy duchowe są uniwersalne. Mogą być wykorzystywane przez wszystkich i dla wszystkich nieść pozytywny ładunek. Prawdą jest, że przedstawione sytuacje i zjawiska są sprawami nowymi, o których z pewnością czytelnik nie słyszał jednak cel książki jest czytelny. Chodzi o zrewidowanie swoich poglądów, czy wszystko, co robimy jest dobre, czy jest nam potrzebne, jak możemy sami sobie pomóc. Czytając tę książkę można się z nią nie zgadzać w niektórych aspektach, treściach przekazów, sposobach interpretacji, ale jest w niej poruszonych dużo aspektów trudnych, zmuszających do myślenia. Nawet czytelnik czytający jej treść ma zostać w jakimś stopniu uduchowiony, jeśli wrazi na to zgodę i będzie tego chciał.

 

Książka jest wartościową pozycją dla ludzi inaczej patrzących na codzienność, dla widzących więcej, dla poszukujących swojego miejsca na ziemi. Możliwość uczestniczenia w sesjach z przewodnikami duchowymi nie zdarza się codziennie, kwestią jest tylko wiara czy tak rzeczywiście było, ale to już jest każdego indywidualna sprawa. Powtórzę raz jeszcze, książka niesie pozytywny przekaz, aby poprzez zmiany siebie i swojego otoczenia dążyć do ulepszania swojego życia. Polecam do przeczytania wszystkim poszukującym innych metod rozwoju duchowego, może trudniejszych, może skuteczniejszych, ale z pewnością wartych spróbowania.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial