Samodzielna I Bezpieczna Terapia Jodem

Autor: Mark Sircus

Okładka wydania

Samodzielna I Bezpieczna Terapia Jodem


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Nie od dziś wiemy doskonale o tym, że wyjazd nad morze wiąże się nie tylko z pięknymi widokami, wypoczynkiem i wspaniałą rozrywkę..., ale także i z możliwością zażywania zbawiennego dla naszego organizmu, jodu. Warto jednak wiedzieć, że owa terapia powinna być prowadzona w rozsądny i właściwy sposób, tak by przyniosła tylko i wyłącznie pozytywne efekty. A o tym, jak tego dokonać, opowie nam wspaniały poradnik pt. "Samodzielna i bezpieczna terapia jodem", który ukazał się nakładem Wydawnictwa Vital.

 

Autor tej pozycji - dr Mark Sircus, podejmuje w swej książce niezwykle istotne zagadnienie niedoboru jodu w organizmie człowieka, skutkach tego zjawiska, jak i wreszcie możliwościach naprawy tego stanu rzeczy, czyli podjęciu jodowej terapii. I to właśnie dzięki tej lekturze zyskamy wiedzę na temat tego, czym jest jod, jak ważną rolę pełni on w naszym ciele, jakie choroby może eliminować jodowa terapia, jak i wreszcie dowiemy się tego, jak uzupełniać jego niedobór, gdyż samo przyjmowanie wzbogaconej jodem soli  i okazjonalne wyjazdy nad morze, mogą nie wystarczyć...

 

Książka ta została podzielona na kilka głównych części, z których to każda odnosi się do innego zagadnienia związanego z jodem, jego leczniczych właściwości i przerażających skutków niedoboru. Pierwsza z nich  - "Podstawy dotyczące jodu", skupia się na - nomen omen, na podstawach, czyli wyjaśnieniu znaczenia jodu, jego rodzajach, historii w dziejach medycyny i właściwościach, które okazują się kluczowe dla naszego stanu zdrowia. Druga część pt. "Stosowanie jodu - przewodnik", to już praktyczny wykaz porad, wskazówek i działań, które m.in. za sprawą odpowiedniej diety i zmiany sposobu życia, sprawią, że nie będziemy narażeni na niedobór jodu. I wreszcie trzecia część - "Schorzenia i sposoby leczenie", skupia się już bezpośrednio na wykazie konkretnych schorzeń związanych z niedoborem tego pierwiastka, m.in. na przykładzie chorób tarczycy, nowotworów i schorzeń serca...

 

Profesjonalizm - to piękne słowo najtrafniej oddaje wartość i jakość tej książki, którą to możemy określić mianem w pełni profesjonalnej, pod każdym względem. Mam tu na myśli zasób wiedzy i informacji o jodzie i jego zbawiennym wpływie na nasze zdrowie, znakomity sposób przekazania tychże treści dla czytelnika, który bez najmniejszego problemu odnajdzie się w tej lekturze, jak i też przyswoi często dość skomplikowane, aczkolwiek drobiazgowo tu wyjaśnione, treści..., jak i wreszcie konkretyzację tej relacji, która skupia się na tym, co najważniejsze i najistotniejsze. Dzięki temu poradnik ten czyta się w iście błyskawicznym tempie, z wielkim zainteresowaniem i pewnością tego, że mamy do czynienia z czystą i potwierdzoną, wiedzą. Ponadto warto wspomnieć tu także o profesjonalnym i niezwykle okazałym wydaniu tej pozycji, na które to składają się m.in. liczne dodatki graficzne - np. w postaci ilustracji, wykresów, tabel itd.

 

Komu poleciłabym sięgnięcie po ten tytuł w szczególności...? Myślę, że tak naprawdę każdej osobie, która pragnie być świadomą tego, jak należy dbać o własne zdrowie. Tak naprawdę bowiem każdy z nas może być narażony na niedobór jodu, jak i też liczne schorzenie związane z jego brakiem. Dlatego też uważam, że warto wiedzieć w tym względzie więcej, aniżeli mniej.

 

Reasumując - książka dr Marka Sircusa stanowi sobą bardzo ciekawą, mającą wiele do zaoferowania i napisaną w znakomity sposób, pozycję poradnikową. To kompendium wiedzy o jodzie, terapii z jego udziałem i zagrożeniach, jakie wiążą sie z niedoborem tego pierwiastka. Nie pozostaje mi zatem nic innego, aniżeli gorąco polecić sięgnięcie po książkę pt. "Samodzielna i bezpieczna terapia jodem", co też i niniejszym czynię!

Kozel

Mark Sircus to doktor nauk medycznych specjalizujący się w nurcie medycyny orientalnej. W swojej pracy zajmuje się także akupunkturą. Dodatkowo jest również autorem wielu książek poświęconych między innymi terapiom opartym na właściwościach leczniczych sodu i tlenu.

 

„Samodzielna i bezpieczna terapia jodem” to książka, która poświęcona jest terapiom wykorzystującym pierwiastek często wymieniany jako deficytowy. Z jego niedoborem może się zmagać nawet 90% populacji, szczególnie w okresie mniejszej ekspozycji ciała na słońce. Jak podkreśla autor, zaniedbanie takiego stanu rzeczy wiąże się z poważnymi konsekwencjami.

 

Konstrukcyjnie książka podzielona jest na trzy części. Pierwsze rozdziały poświęcone są jodowi w ogóle. Czytelnik uzyskuje informacje na temat tego, w jaki sposób zmieniało się podejście i wiedza na temat tego pierwiastka na przestrzeni wieków oraz jak doszło do tego, że uznano jego istotną rolę w medycynie.

 

Tematem drugiej części jest samo stosowanie jodu, zasady związane z włączaniem go do diety i odpowiedź na pytanie, w jakich sytuacjach może on zaszkodzić. Dość szczegółowo przedstawione zostały również reguły, które trzeba uwzględnić przy suplementacji. Autor wskazuje na produkty zawierające jod zalecane w codziennym jadłospisie oraz najbardziej korzystne dawki.

 

Ostatnia część to partia skupiona na temacie konkretnych sposobów leczenia. Mark Sircus przedstawia wpływ jodu na tarczycę i serce. Zajmuje się zależnością pomiędzy podażą tego pierwiastka a powstawaniem nowotworów, w tym także rakiem piersi i skóry. Istotny fragment to część poświęcona zastosowaniu jodu w pediatrii.

 

Na pozytywną ocenę zasługuje przede wszystkim merytoryka i przystępna forma książki. Mam tu na myśli zarówno treść, jak i stronę graficzną. Najważniejsze informacje zostały dodatkowo wyróżnione poprzez zwracające uwagę obramowania oraz podkreślenia istotnych zdań. Teoria? W skondensowanej formie zawarto dane na temat uzdrawiających właściwości jodu oraz podstaw niezbędnych do zrozumienia, dlaczego ten pierwiastek może stanowić kluczowy w wielu terapiach lek. Skonkretyzowana jest rola w leczeniu i zapobieganiu chorobom oraz jasno wskazany związek pomiędzy niedoborami tego pierwiastka a poważnymi chorobami. To także kompendium wiedzy na temat tego, jakie preparaty jodowe warto wybierać, w jaki sposób stosować je na skórę, doustnie czy w formie irygacji. Ważnym aspektem terapii są również zalecane dawki.

 

Nie brakuje tutaj istotnych pytań. Dlaczego jod jako suplement dla dzieci jest zdecydowanie lepszym wyborem niż antybiotykoterapia w walce z infekcjami i wirusami? W jaki sposób niedobór jodu w ciąży może wpłynąć na rozwój mózgu płodu? Czy jod można przedawkować, a jeśli tak, z czym taka nadwyżka się wiąże?

 

Książce Marka Sircusa nie można odmówić merytoryki i szczegółowości. Jest interesująca, napisana poprawnie i w przystępny sposób, chociaż momentami brakuje konkretów. Autor często sięga po dowody anegdotyczne i przytacza je na równi z poważnymi badaniami naukowymi. Opisywane historie nie zawsze są prawidłowo osadzone w kontekście i sprawiają wrażenie oderwanych od omawianej właśnie tematyki. Protokół suplementacji jodu także nie jest precyzyjny.

 

Na plus natomiast zdecydowanie należy zaliczyć sporą garść informacji ogólnych, związanych z pierwiastkiem jako takim. Budowanie kontekstu niewątpliwie stanowi zaletę, gdyż - nawet w sytuacji, gdy dana osoba nie jest przekonana do terapii jodem jako takiej - znajdzie wiele dodatkowych porad i wskazówek możliwych do zastosowania w węższym zakresie. Mam tu na myśli na przykład konstruowanie diety przy chorobach tarczycy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!