Okładka wydania

Milczenie Aniołów

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Joanna Jax
 • Seria: Prawda Zapisana W Popiołach
 • Gatunek: Historyczne
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 432
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x210 mm
 • ISBN: 9788378357322
 • Wydawca: Videograf
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Chorzów
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Milczenie Aniołów | Autor: Joanna Jax

Wybierz opinię:

Bookholiczka

„Mimo że było już późne popołudnie, słońce nie odpuszczało. Zapewne każdy, kto spędzał te dni nad wodą albo w zacienionych parkowych alejkach, nie narzekał na podobną aurę, ale nie dotyczyło to w najmniejszym stopniu Szymona Wielopolskiego, który wracał tego dnia do domu przepełnionym tramwajem. Trzymał pod pachą ciężką jak nieszczęście teczkę z dokumentami, a w dłoni ściskał siatkę z dwiema butelkami mleka i bochenkiem chleba. Na koszuli pod pachami utworzyły się mokre kręgi, a z czoła spływała mu strużka potu. Stojąca obok kobieta w średnim wieku, dźwigająca ogromną torbę z zakupami, oparła się o niego, jakby był drewnianym płotem.”

 

Życie po wojnie…Zastanawialiście się jak wygląda codzienność takich ludzi? Tutaj możecie się dowiedzieć jak próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Możecie na nowo poznać losy bohaterów „Zanim nadejdzie jutro” oraz „Zemsty i przebaczenia”. Stęskniliście się za Szymkiem Wielkopolskim, Mateuszem Rosińskim a także za Nelą Domosławską? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca jak najszybciej sięgnijcie po „Milczenie Aniołów”.

 

Za sprawą książki autorka przeniesie Was do świata w czasach PRL-u. Akcja rozgrywa się w latach 1956-1958. Możemy zapoznać się z opisami Olsztyna, Warszawy, Poznania, Londynu czy Izraela. To, co stworzyła Joanna Jax (olsztyńska pisarka) jest niesamowite. Kiedy przenosimy się do tego świata, nie możemy szybko o nim zapomnieć. Autorka pięknie oddała realia życia w tamtych czasach, z dbałością dbała o najmniejsze szczegóły. Dzięki temu czytelnik bez problemu mógł sobie siebie wyobrazić na miejscu bohaterów.

 

Jestem też zaskoczona, że Joanna Jax mieszka w Olsztynie i studiowała na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim. Sama jestem na filologii polskiej na trzecim roku właśnie na tym uniwersytecie i nigdy wcześniej nie słyszałam o autorce, a szkoda ponieważ książka „Miasto Aniołów” mnie bardzo zaciekawiła. Jestem ciekawa pozostałych powieści, a widzę że autorka ma ich sporo na swoim koncie. Z niecierpliwością będę też czekać na kolejną część „Prawdy zapisanej w popiołach”. Niestety pozostaje nam czekać do lutego, aby zapoznać się z dalszymi losami bohaterów, o których na pewno szybko nie zapomnę.

 

Jeśli szukacie czegoś wartościowego do przeczytania to z całego serca zachęcam Was do sięgnięcia po „Miasto popiołów”. Wielu czytelników ma takie same odczucia po skończonej lekturze jak ja. Nawet ma dosyć wysoką ocenę. Jestem szczęśliwa, że nadszedł ten moment, kiedy mogłam po raz pierwszy zapoznać się z twórczością Joanny Jax. Dzięki portalowi Sztukater pewnego dnia zauważyłam tę książka pośród innych i zaciekawiła mnie od pierwszych chwil. Sama okładka już przyciąga czytelnika.

 

Mam jednak wrażenie, że powinnam swoją przygodę zacząć od pierwszych dwóch części czyli: „Zemsty i przebaczenia” i „Zanim nadejdzie jutro” aby dobrze i od początku poznać losy bohaterów. Zrobiłam to jednak trochę inaczej i nie znam całej historii jednak jak najszybciej wgłębię się w historię Szymka Wielopolskiego, Mateusza Rosińskiego i pozostałych bohaterów.

 

Język jest zrozumiały i przyjemny w odbiorze. Dzięki temu czytelnik może powoli poznawać życie jakie spotkało ludzi w tych czasach. Moim zdaniem ta książka jest najlepszą powojenna historią jaką czytałam. Powieść czyta się bardzo szybko, te 430 stron przeczytacie w mig i nawet się nie spostrzeżecie a będziecie na ostatniej stronie. Więc jak najszybciej przeczytajcie „Miasto Aniołów”!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Skomentuj - Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto