Okładka wydania

Zaginione Miasta Tom 1 Strażniczka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 4 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zaginione Miasta Tom 1 Strażniczka | Autor: Shannon Messenger

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Nie może istnieć chyba lepsza wiadomość dla sympatyków literackiej fantastyki w młodzieżowym wydaniu, aniżeli wieść o premierze nowej książki, która zarazem otwiera sobą nowy, bestsellerowy cykl! Ponieważ wiem, że tak jest..., nie przedłużam już i informuję wszem i wobec o premierze porywającej powieści Shannon Messenger pt. "Zaginione miasta. Strażniczka", która ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Iuvi!

 

Fabuła książki przedstawia nam niezwykłe losy kilkunastoletniej dziewczynki o imieniu Sophie, która to jednak nie jest taka sama, jak inne dzieci. Nie jest za sprawą niezwykłego daru, jakim to jest umiejętność czytania w myślach innych. To, dlaczego akurat ona dysponuje tą iście magiczną mocą..., wyjaśni się za sprawą pojawienia się w życiu dziewczynki tajemniczego chłopca - Fitza. To właśnie on zdradza Sophie prawdę o jej pochodzeniu... ze świata Elfów. Wraz z tą szokującą, ale i tłumaczącą wszystko wieścią, Sophie postanawia udać się do swojego rodzinnego świata - tytułowych zaginionych miast. Tam będzie czekać na nią wielka przygoda, jak i pewna trudna misja...

 

Niniejsze dzieło Shannon Messenger zaprasza nas sobą do spotkania z niezwykle barwną, intrygującą i emocjonującą opowieścią fantasy, której to motywem przewodnim jest poszukiwania prawdy o sobie, jak i oczywiście rzecz nie mniej ważna - walka dobra ze złem. To historia, która zawiera w sobie wszystko to, co tego typu książka zawierać powinna, czyli intrygujący scenariusz, całą gamę charyzmatycznych bohaterów, niezwykły obraz magicznego świata elfów, jak i wreszcie potężną dawkę przygody, emocji i humoru. I dzięki temu też spotkanie z tym tytułem - który porwał już sobą czytelników w wielu krajach świata, oczaruje z pewnością także i polskich miłośników dobrej fantastyki!

 

Ciekawego pomysłu dopełnia jego znakomite wykonanie, czyli zaserwowanie nam porywającej fabuły o losach głównej bohaterki, która po poznaniu szokującej prawdy musi nie tylko odnaleźć się w nowych realiach, ale też i spełnić pewną pradawną przepowiednię. I znów możemy powiedzieć, że mamy to wszystko, czego tylko byśmy sobie zażyczyli, a więc umiejętnie potęgowane napięcie, liczne i zaskakujące przygody, magiczne czary, walkę, ucieczki i wyprawy do niezwykłych miejsc, które kryją w sobie wielkie tajemnice. Jest tu także potężna dawka barwnego humoru, piękna relacja o sile i wartości przyjaźni, jak i też mądry morał o tym, że każdy ma gdzieś swoje własne miejsce... A poza tym..., a poza tym jest ciekawie, efektownie, zaskakująco i intrygująco do ostatniej strony!

 

Wielkie słowa uznania należą się tu także pod kątem kreacji barwnych postaci, jak i wspaniałego świata elfów. Wśród bohaterów, prym wiedzie oczywiście nasza dzielna Sophie, którą cechuje - oprócz odwagi, także i niezwykła inteligencja, bystrość, umiejętność odnajdywania się w najtrudniejszych sytuacjach, jak i wreszcie wielka wrażliwość. Naturalnie, obok niej poznamy wielu innych ciekawych bohaterów - m.in. na czele z charakternym elfem o imieniu  Fitz.

 

Nie gorzej ma się rzecz także z kreacją miejsca akcji tej opowieści, czyli światem elfów, ich przedziwnych obyczajów, praw i codziennego życia, jak i też chociażby dawnych dziejów, które odegrają tu bardzo ważną rolę. To piękny i dopracowany w każdym względzie świat, którego poznawanie sprawia nam wielką przyjemność. 

 

Książka ta oferuje nam sobą nie tylko świetną rozrywkę i barwne emocje..., gdyż jednocześnie niesie także wspaniałą lekcję o tym, co w życiu jest i być powinno, najważniejsze. Tym czymś jest w tym przypadku przyjaźń, budujące nią zaufanie, jak i wreszcie dobre serce, które zawsze kieruje naszymi czynami we właściwy sposób. To cenna i ważna lekcja wychowawcza, z której to z pewnością wyniosą wiele dobrego wszyscy dziecięcy i nastoletni czytelnicy.

 

Reasumując - powieść Shannon Messenger pt. "Zaginione miasta. Strażniczka", to bardzo ciekawa, świetnie napisana i mająca wiele do zaoferowania, odsłona młodzieżowej literatury fantasy. Emocje, zabawa, szczypta grozy i wielka przygoda - to wszystko czeka na nas na ponad 400 stronach tej książki, do której to poznania oczywiście gorąco zachęcam i namawiam. Zachęcam tym bardziej, że wkrótce ukaże się kolejna część tego cyklu!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial