Archangel One Tom 1 Anioły W Czerni

Autor: Evan Currie

Okładka wydania

Archangel One Tom 1 Anioły W Czerni


Dodatkowe informacje

 • Autor: Evan Currie
 • Tytuł Oryginału: Archangel One
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Janusz Kaiser
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788366375147
 • Wydawca: Drageus
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Evan Currie nie pozwala nam się nudzić... Oto bowiem co rusz dane jest nam poznawać kolejne odsłony bestsellerowego cyklu science-fiction pt. "Odyssey One", a teraz także i pierwszą odsłonę nowego pod cyklu - "Archangel One", którego fabuła została osadzona w tym samym świecie i powiązana z powyższą sagą o wojnie ludzkości z przerażającym Imperium. Książka ta nosi tytuł "Anioły w czerni" i ukazała się w naszym kraju oczywiście nakładem Wydawnictwa Drageus Publishing House!

 

Fabuła powieści znajduje swój początek wkrótce po wydarzeniach opisanych w ostatniej części cyklu "Odyssey One", czyli szczęśliwym odparciu sił Imperium, zmierzających ku Ziemi. Ta bitwa została wygrana, ale wojna trwa nadal. Z tego względu dowództwo ziemskich sił opracowuje ryzykowny i odważny plan stworzenia grupy niewielkich i piekielnie szybkich myśliwców-kanonierek, których zadaniem jest przeniknięcie do układu Imperium, by tam zdobyć cenną wiedzę o przeciwniku. Dowodzenie nad tą grupą obejmuje znany nam doskonale komandor Stephen Michaels, który wraz ze swoją załogą podejmuje się roli kosmicznych piratów i najemników w jednym, którzy to na wiele miesięcy, a być może i lat, staną się częścią świata Imperium...

 

Najnowsza odsłona pisarskiej twórczości Evana Currie'ego, stanowi sobą niezwykle ciekawą i intrygującą pozycję, którą możemy traktować zarówno jako swoiste dopełnienie głównej fabuły "Odyssey One", jak i też jako początek zupełnie nowej opowieści. Opowieści o walce z Imperium, ale przybierającej zupełnie inny obraz i charakter, gdyż umiejscowionej w przestrzeni wroga, którą to możemy poznać za sprawa tej książki tak szczegółowo, jak nigdy przedtem. Oczywiście, o tym, że jej strony wypełnia wielka przygoda, spektakularne sceny kosmicznej walki, jak i też pokaźna porcja czarnego humoru, nie muszę chyba wspominać, gdyż w przypadku każdej książki kanadyjskiego pisarza, jest to po prostu rzeczą pewną!

 

Jeśli chodzi o tę powieść, to fabuła jej opiera się na kilku wątkowej relacji, gdzie to z jednej strony możemy podziwiać przebieg szpiegowskiej i korsarskiej misji Archaniołów pod wodzą "Stephanosa", która przybiera bardzo dramatyczny i stricte wojenny charakter..., zaś z drugiej trafiamy na pokład "Odyseusza", gdzie u boku komandora Erica Westona bierzemy udział w innej misji. Naturalnie, nie zabrakło tu także wizyty na pokładach okrętów Imperium i w cesarskim pałacu tej nacji, które także przedstawiają się bardzo intrygująco. Dzięki temu akcja trzyma nas w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, zaś finał przekonuje nas do tego, byśmy chcieli poznać ciąg dalszy tego powieściowego spin-offu.

 

Wiele dobrego możemy powiedzieć o bohaterach tej opowieści, którzy są intrygujący, barwni, często potrafiący nas zaskoczyć swoim postępowaniem. Obok opanowanego i zawsze trzeźwo myślącego Erica Westona, poznajemy w jeszcze większym stopniu Stephena Michaelsa, który okazuje się być nie tylko znakomitym pilotem, dobrym strategiem i solidnym dowódcą..., ale przede wszystkim obdarzonym świetnym poczuciem humoru, facetem. Naturalnie, poznamy tu, bądź też ponownie spotkamy, wiele więcej barwnych postaci, m.in. na czele z tajemniczym bytem w postaci odzianego w strój greckiego wojownika "Odyseuszem", czy też dowodzącymi okrętami Imperium i innych nacji, jakie żyją w kosmicznej przestrzeni cesarstwa...

 

Tradycyjnie już zachwyca nas także obraz tego kosmicznego świata przyszłości, na który to składa się zarówno relacja o przebiegu wojny z Imperium, jaką to toczy ludzkość wraz z sojuszniczym gatunkiem Priminae, przeszłość ludzkości i pozostałych stron konfliktu, jak i wreszcie technologiczny postęp, tak doskonale widoczny na przykładzie uzbrojenia. Z wątkiem tym wiążą się także naturalnie sceny kosmicznej walki, które tradycyjnie już są niezwykle widowiskowe, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, jak i łączące swoją literacką spektakularność, z nauką. Oto bowiem Evan Currie raz jeszcze oczarowuje nas lekkością swojej relacji, w której nie brak pojęć z pola fizyki i mechaniki, ale podaną przy tym w tak lekki i przystępny sposób, że każdy czytelnik odnajdzie się w tych opisach bez najmniejszego problemu.

 

Lektura powieści "Archangel One. Anioły w czerni", gwarantuje nam sobą wspaniałą zabawę, przednią rozrywkę, niezwykłe doznania, jak i też emocje, które wiążą się tyleż z adrenaliną, jak i chociażby dobrym humorem, którego tu naprawdę nie brakuje. Książka ta stanowi sobą ciekawe posunięcie autora, który w ten sposób nie tylko otwiera sobie nowe ścieżki na dalszy ciąg opowieści, ale też i ukazuje całościowy obraz tej kosmicznej wojny z zupełnie innej strony, gdyż obserwowanej ze środka przestrzeni Imperium.

 

W mej ocenie krok ten okazał się jak najbardziej udanym, wobec czego gorąco zachęcam i namawiam wszystkich do sięgnięcia po ten tytuł, który ma nam sobą wiele do zaoferowania. Mam tylko nadzieję, że fakt zaistnienia tego niniejszego spin-offu nie będzie oznaczać braku kolejnych odsłon "Odyssey One", czego bym nie mogła zaakceptować. Tymczasem raz jeszcze polecam lekturę "Aniołów w czerni"!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!