Okładka wydania

Contender Zawodnik Tom I Wybrany

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Taran Matharu
 • Tytuł Oryginału: Contender
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Grzegorz Komerski
 • Liczba Stron: 400
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x210 mm
 • ISBN: 9788376867830
 • Wydawca: Jaguar
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Contender Zawodnik Tom I Wybrany | Autor: Taran Matharu

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Nowy, intrygujący, wypełniony wielką przygodą, walką, magią i emocjami, powieściowy cykl fantasy pt. "Zawodnik" - oto oferta Wydawnictwa Jaguar, która ucieszy i usatysfakcjonuje z pewnością wszystkich miłośników literackiej fantastyki w naszym kraju! Dziś mamy bowiem przyjemność poznać pierwszą odsłonę tej sagi - książkę Tarana Matharu pt. "Wybrany", o której to postaram się opowiedzieć więcej w poniższej recenzji.

 

Opowieść ta znajduje swój początek w naszym, realnym i najzwyklejszym świecie, gdy oto pewien zwykły nastoletni chłopiec - Cade Carter, który ma na swoim koncie kilka wybryków, zostaje przeniesiony w przedziwny sposób do niezwykłego świata fantazji, w którym to żyją prehistoryczne zwierzęta, występują relikty dawno wymarłych cywilizacji, jak i też żyją tajemnicze istoty, zmuszające ludzi do walki na śmierć i życie. Cade, wraz z grupą przeniesionych wraz z nim rówieśników, musi podjąć tę walkę, jeśli chce przetrwać, jak i też powrócić kiedyś do swojego rodzinnego świata...

 

Najnowsze dzieło brytyjskiego autora zaprasza nas sobą do wielkiej literackiej przygody w anturażu barwnej fantastyki, która wiąże się z podróżą do przedziwnego świata, jak i też rozgrywających się tam wydarzeń. To propozycja dla nastoletniego odbiorcy, który to uświadczy za jej sprawą zarówno wspaniałej rozrywki, jak i też bezcennej lekcji o tym, co w życiu jest naprawdę najważniejsze. Zaskakujący scenariusz wydarzeń, cała gama barwnych i nietuzinkowych postaci, niezwykły obraz fantastycznego świata i wielkie emocje - to wszystko czeka na 400 stronach tej opowieści, która ma wszelkie atuty ku temu, być stać literackim bestsellerem!

 

Pod względem fabularnym powieść ta przedstawia się znakomicie, oferując nam intrygujące wprowadzenie, punkt zwrotny - przeniesienie do fantastycznego świata, jak i wreszcie całą serię niezwykłych wydarzeń, jakie to stają się tam udziałem Cade'a i jego kolegów. A są to przygody wypełnione walką, ucieczkami, odkrywaniem niezwykłych miejsc i ich tajemnic. Dzieje się tu bardzo dużo, nieustannie nas coś zaskakuje, a tym samym naprawdę nie zauważamy tego, jak szybko docieramy do finału tej opowieści, który sam w sobie jest literackim majstersztykiem, po którym to już nic nie będzie takie, jak przedtem...

 

Wspaniale jawią się bohaterowie tej książki, którzy są niezwykle intrygujący, charakterni, prawdziwi w swych kreacjach, a tym samym przekonują nas do uwierzenia w nich. Oczywiście, prym wiedzie tu Cade - na początku nieco zagubiony i nieśmiały chłopiec, którym z czasem staje się kimś na wzór przywódcy grupy i nieustraszonego wojownika. Równie wielkie uznanie budzi w nas obraz miejsca akcji tej historii, czyli świat pełen dziwów, cudów, wspaniałych i jednocześnie niebezpiecznych zwierząt, jak i też chociażby przedstawicieli ludzkości z przekroju dziejów świata. To również magia, bogowie i potwory, które stanowią wielkie zagrożenie. Wspaniale czyta się o tym miejscu, które zachwyca nas swoim kolorytem i mrocznym klimatem!

 

Spotkanie z powieścią Tarana Matharu pt. "Wybrany", to czas wypełniony wielkimi emocjami, niezwykłymi doznaniami, jak i wspaniałą zabawą, która porywa nas sobą od pierwszych stron. To książka więcej niż dobra, dopracowana w każdym względzie, a do tego oparta na bardzo ciekawym pomyśle, jakim to jest przeniesienie w czasie i przestrzeni grupy trudnej młodzieży, do świata magii, przygód i walki o życie. Myślę, że każdym miłośnik młodzieżowej fantastyki w naszym kraju będzie w pełni usatysfakcjonowany tą lekturą, do poznania której to gorąco zachęcam. Zachęcam tym bardziej, że to dopiero początek wielkiej czytelniczej przygody z tym pięknym cyklem!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto