Okładka wydania

Rymowanki Małej Anki Straszki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Rymowanki Małej Anki Straszki | Autor: Jarek Żukowski

Wybierz opinię:

Pani M

Jak dowiadujemy się od wydawcy, seria "Rymowanki małej Anki" obraca się wokół codziennych tematów, ukazując je z różnych perspektyw w sposób zabawny i przewrotny. Humorystyczne podejście do wątków dnia powszedniego bohaterów oraz życiowa puenta na koniec każdej rymowanki, skłania do refleksji nad postępowaniem postaci. Trzecia część "Straszki'' opowiada o naszych obawach, koszmarach, które wcale nie okazują się takie straszne. Sami możemy je zwalczyć lub do nich nie dopuścić.

 

Każdy z nas czegoś się boi. Jedni pająków, drudzy ciemności, a jeszcze inni potworów z szafy, zarazków, kosmitów czy duchów. ta książeczka opowiada o tych oraz innych lękach. Niektórzy nie lubią zakładania rajstopek, bo są wykonane z gryzącego materiału, a poza tym cisną w brzuszek. Jak się okazuje, pozostałe ubrania także mogą sprawiać wiele kłopotu. Czego dzieci mogą się jeszcze bać? Chociażby bakterii, które żerują na ząbkach, jeśli się ich nie umyje. Jak pokazuje autorka tej książeczki, bać się mogą nie tylko ludzie, ale również i zwierzęta. Co mam na myśli? Przestraszone kociaki, które uciekają na widok dzieci tulących je z całej siły. Teoretycznie przytulanie jest przyjemne, ale może też sprawiać sporo kłopotu. Zwłaszcza jeśli tuli się kogoś za mocno i sprawia się niechcący ból.

 

Książeczkę czyta się bardzo szybko, można spokojnie przeczytać ją w paręnaście minut. Nie ma tu za dużo tekstu, więc z czytaniem bez problemu poradzą sobie mali czytelnicy, którzy dopiero niedawno nauczyli się czytać. Nie ma tutaj żadnych trudnych wyrazów, których znaczenia dzieci by nie znały, także spokojnie można dać im książkę do czytania, chociaż można ją równie dobrze czytać z nimi. Wtedy sporo radochy będą miały obie strony.

 

W poezji dla dorosłych denerwują mnie rymy. Mam wrażenei, że odbierają one utworowi jego ciężar i trudno mi się takie coś czyta. W tym przypadku rymy zupełnie mi nie przeszkadzały. Wręcz przeciwnie, bez nich te historyjki byłyby pozbawione swojego wydźwięku.

 

Jedne wiersze dotyczą lęków związanych z życiem codziennym, to między innymi wspomniane przeze mnie uciekające przed dziećmi zwierzęta czy niewygodne ubranka. Pojawiają się także strachy nie z tego świata, za pomocą których tłumaczy się pewne wydarzenia, jakie miały miejsce w domu. Mam tu na myśli drugi wierszyk, nie będę wam go streszczać, sami się przekonajcie, o co mi chodziło.

 

Książeczka jest bardzo przyjemna w odbiorze. Jak już wspomniałam, przy jej czytaniu można się dobrze bawić. Nie nudzi swoją treścią, a sprawia sporo frajdy. To dobrze wydana, przyjemna dla oka publikacja. Autor wykonał kawał świetnej roboty, pisząc tę książkę i wykonując do niej rysunki. To bardzo utalentowany człowiek i jeśli ten tekst do niego jakimś cudem trafi, to chylę przed nim czoła. Troszkę bałam się tego, że rysunki mogą nieco najmłodszych czytelników przestraszyć, ale nawet najstraszniejsze rzeczy są przedstawione w przyjazny sposób. Nie ma się czego bać.

 

Zbliżają się święta. Jeśli macie w domu maluchy, które lubią wiersze, myślę, że to może być dla nich bardzo dobry prezent. Może i książeczka jest napisana w prosty sposób, ale jest bardzo mądra i może dzieciaki nauczyć kilku ważnych rzeczy. A najlepiej dociera się do nich przez zabawę. Polecam gorąco rodzicom małych czytelników.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial