Okładka wydania

Nowe Czasy Tom 1 Nie Pora Na Łzy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Edyta Świętek
 • Seria: Nowe Czasy
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 336
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x200 mm
 • ISBN: 9788376747378
 • Wydawca: Replika
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Zakrzewo
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nowe Czasy Tom 1 Nie Pora Na Łzy | Autor: Edyta Świętek

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"NIE PORA NA ŁZY" - pod tym jakże intrygującym i wieloznacznym tytułem kryje się najnowsza powieść Edyty Świętek, będąca zarazem pierwszą odsłoną nowego cyklu pt. "Nowe czasy". Cyklu, przenoszącego nas sobą do niezwykle barwnego, ciekawego, ale też i trudnego okresu w dziejach naszego kraju, jakim to był początek lat 90-tych. Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Replika, zaś o wrażeniach i emocjach płynących z jej lektury, postaram się opowiedzieć więcej w poniższej recenzji.

 

Jako słowo się rzekło, wita nas na kartach tej opowieści codzienność nowej, kapitalistycznej Polski, uczącej się tego, jak wygląda wolne życie. Wraz z wolnością pojawiło się jednak bezrobocie i bieda, ale też i szanse na szybkie wzbogacenie się kosztem innych. W tej rzeczywistości poznajemy bohaterów tej książki - krakowskiego, drobnego biznesmena Pawła Szymczaka i jego małżonkę Andzię, którzy to pochłonięci pracą zaniedbują swoją dorastającą córkę, która wikła się w niezwykle skomplikowane sprawy..., jak i też rodzeństwo Wioletty i Adriana Pawłowskich, którzy założyli muzyczne zespół disco polo, którego rosnąca popularność sprowadziła nie tylko kłopoty, ale też i najprawdziwsze zagrożenie... Taki był tamten świat, którego możemy ujrzeć raz jeszcze na kartach tej powieści...

 

Najnowsze dzieło Edyty Świętek stanowi sobą intrygującą, klimatyczną i nacechowaną realizmem, powieść obyczajową. Powieść o ludziach, ich uczuciach, namiętnościach i życiowych błędach z jednej strony, z drugiej zaś o niezwykle ciekawych czasach początku lat 90-tych, które z niewiadomych przyczyn, bardzo rzadko stają się tłem dla akcji współczesnej literatury. Tym razem autorka dała nam tą sposobność, oferując tutaj bardzo emocjonującą, potrafiącą porwać od pierwszych stron i dopracowaną w każdym względzie, książkę. Warto tu także zaznaczyć, że bohaterowie tej opowieści reprezentują sobą kolejne pokolenia rodzin znanych nam z poprzedniego cyklu tej autorki - "Spaceru Aleją Róż".

 

Książka ta oferuje nam sobą bardzo ciekawą, ekscytującą, ale też i realistyczną opowieść o początkach "nowej wolności", jaka to nastała w naszym kraju po 1989 roku. To opowieść o tamtych realiach i ludziach, którzy to na różny sposób - czasami lepszy, czasami gorszy, próbowali zbudować swoją lepszą przyszłość. Oczywiście, dominują tu wątki stricte obyczajowe, ale nie zabrakło także  i szczypty wydarzeń  o charakterze sensacyjnym, które dodają sobą kolorytu tej narracji. Dzięki temu też pozycja ta ma duże szanse na zaintrygowanie sobą bardzo szerokiego grona czytelników, co zawsze jest dużą wartością.

 

Na plus należy zaliczyć tu główne elementy tej powieści, czyli wyrazistych, wcale nie kryształowych, ale przez to realistycznych bohaterów, bardzo widowiskowy obraz ówczesnej rzeczywistości, jak i też emocje, które potrafią nas sobą naprawdę wielce poruszyć. Nie zaskoczę chyba jednak nikogo stwierdzeniem, że największe wrażenie wywiera tu na nas obraz tamtej Polski, tak doskonale, prawdziwie i szczegółowo zaprezentowany tu przez autorkę. To Polska nowych szans, ale także i swoistej naiwności, śmieszności i tandety, z której dziś możemy sobie żartować, ale wówczas nikomu nie było do śmiechu w tym względzie. To piękny, w dużej mierze nostalgiczny i naprawdę intrygujący obraz, który pozostaje na długo w naszej pamięci.

 

Reasumując - powieść "Nowe czasy. Nie pora na łzy", to ciekawa, inteligentna i wypełniona wielkimi emocjami historia obyczajowa, która ma wszelkie atuty ku temu, by nas sobą porwać i zaintrygować od pierwszych stron. Z tego też względu gorąco zachęcam do sięgnięcia po ten tytuł, życząc tym samym równie wielu niezwykłych wrażeń, jakie to stały się i moim udziałem podczas spotkania z tą książką.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial