Okładka wydania

Wpływ Księżyca 2020 Poradnik Ogrodniczy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Witold Czuksanow
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 160
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x205 mm
 • ISBN: 9788381167741
 • Wydawca: Zysk I S ka
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wpływ Księżyca 2020 Poradnik Ogrodniczy | Autor: Witold Czuksanow

Wybierz opinię:

Strefa Booki

Poradnik ogrodniczy dla każdego

 

Nie zaliczam się do grupy znawców tematyki ogrodniczej, nie znam się ani na kwiatach, ani warzywach, krzewach czy drzewkach. Jasne rozróżniam warzywa i to w zasadzie wszystko w tym temacie, więc myślę, iż taki niezbyt skomplikowany i klarowny poradnik ogrodniczy będzie dla mnie w sam raz. Nie tylko dla mnie, ale każdego innego laika (i nie tylko), który zechce założyć swój własny ogródek albo popracować w tym, który już posiada.

 

"Wpływ Księżyca" autorstwa Witolda Czuksanowa ukazuje się już od roku 2007 i w każdym z poradników można znaleźć prócz kalendarza księżycowego, porady ogrodnicze, przepisy kulinarne, a także naturalne sposoby na choroby, szkodniki i preparaty do zasilania roślin. Pan Witold znany jest niejednemu miłośnikowi ogrodnictwa nie tylko z publikacji książkowych, ale i programów telewizyjnych, między innymi jest współtwórcą popularnego programu "Rok w ogrodzie", a także posiada kanał na youtubie.

 

Nie ukrywam, że jest to pierwszy poradnik tego rodzaju, który trafił do moich rąk i tym co zrobiłam najpierw było przewertowanie go wzdłuż i wszerz. Zdecydowanym plusem tej publikacji jest jego staranne wykonanie, dobrej jakości papier, kolorowe strony i liczne zdjęcia. Choć co do tych zdjęć, mogłoby być więcej fotografii roślin, czy ogrodu, bo w większości są zdjęcia samego autora. Sprawia to, że poradnik jest nie tylko funkcjonalny i przydatny, ale i bardzo ładnie się prezentuje. Jedynym mankamentem, który utrudniał mi czytanie był brak akapitów, czy jakiegoś rozdzielenia w dłuższych tekstach. Skutkowało to tym, że tekst zlewał się i odnalezienie interesujących wiadomości było utrudnione.

 

Jak wspomina sam autor, tym co pojawiło się nowego w wydaniu na 2020 rok to przedstawienie również innego zastosowania roślin, które przecież od dawien dawna nie tylko cieszyły oko i służyły zaspokajaniu głodu, ale i odpędzały złe moce, przynosiły szczęście, leczyły i przynosiły ulgę w cierpieniu.

 

Rozdział zatytułowany "Jak korzystać z tego poradnika?" w jasny i czytelny sposób wprowadza w użytkowanie książki, jednakże nawet i bez tego wprowadzenia poruszanie się po poradniku jest bardzo intuicyjne. Książka podzielona jest na dwanaście rozdziałów, każdy przyporządkowany jest kolejnemu miesiącowi w roku. Każdy rozdział posiada taki sam schemat: ogólne informacje na temat specyfiki ogrodowej wynikającej z danego okresu; kalendarz w formie kolorowej tabeli, a także jej szczegółowy opis; jako ostatnia jest część uniwersalna obejmująca obserwacje autora, porady, przestawienie nowych roślin.

 

Cóż... wspomnianych przepisów kulinarnych jest jak na lekarstwo, raptem kilka, z których ciekawy może być ten na sałatę rzymską na ciepło. Lubię sałatę, szczególnie jej chrupiące odmiany, ale takiej na ciepło jeszcze nie miałam okazji próbować, ale powiem Wam, że mnie kusi by go wypróbować. A skoro już jestem przy sałacie... Czy słyszeliście o mizunie, zwanej inaczej japońską musztardą? Wygląda bardzo niepozornie, wysiewa się ją wiosną i jesienią. Określenie jej jako musztardy pochodzi od jej pikantnego smaku.

 

Sporo jest informacji o typowych, najczęściej występujących w ogródkach warzywnych i ogrodach roślinach. Dla osób zaczynających przygodę ze ogrodnictwem będą to zdecydowanie pomocne rady, ale bardziej doświadczeni miłośnicy tematyki ogrodniczej mogą odczuwać pewien niedosyt.

 

Podsumowując, to z pewnością bardzo ładnie wydany poradnik ogrodniczy, w którym prace ogrodnicze zaplanowano zgodnie z fazami Księżyca. Będzie doskonałym wsparciem dla osób zaczynających swoją przygodę z zakładaniem ogródka, jednak nie dla doświadczonych użytkowników.

 

Jako laik jestem całkiem zadowolona z niniejszej pozycji, choć kilka zarzutów znalazłam. Moja ocena 4/6.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto