Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Naturalnie W Kuchni

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 74.67% - 3 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Naturalnie W Kuchni | Autor: Agnieszka Cegielska

Wybierz opinię:

Mirosława

„Życie jest warte radosnego, zdrowego i smacznego przeżycia“

 

Trudno wyobrazić sobie życie bez jedzenia, gdyż jest ono dla nas paliwem dającym energię i siłę. Możliwości urozmaicenia diety jest mnóstwo, lecz nie wszystkie są dla nas zdrowe. Jedzenie powinno być smaczne ale też pozytywnie wpływać na nasz organizm. Autorka książki pt.: „Naturalnie w kuchni“ proponuje powrót do natury i czerpania z niej inspiracji przy sporządzaniu codziennych posiłków.

 

Agnieszka Cegielska jest absolwentką dziennikarstwa i studiów podyplomowych z dziedziny zdrowia i zdrowego stylu życia. To znana prezenterka pogody, od kilkunastu lat związana jest telewizją TVN, gdzie w programie „Dzień Dobry TVN“ prowadzi cykl „Naturalnie“.

 

Nasze życie mogłoby być znacznie dłuższe, gdybyśmy zaczęli lepiej dbać o to co spożywamy. Naukowcy uważają, że możemy dożyć nawet 120 lat!. Rzeczywistość znacznie odbiega od tych prognoz. Jedną z przyczyn jest wszechobecna chemia, zanieczyszczone powietrze, środowisko a w efekcie nasze produkty żywieniowe. Większość tego, co kupujemy w sklepach jest dalekie od tego, co służy naszemu zdrowiu, dlatego powinniśmy nauczyć się wybierać te, które są dla nas odpowiednie.

 

Agnieszka Cegielska proponuje odżywianie oparte na wegetarianizmie, gdyż uważa, że dzięki niemu możemy być zdrowsi i pełni energii. Ten styl życia praktykuje od wielu lat razem ze swoją rodziną i jest przekonana, że takie odżywianie służy zdrowiu i chroni przed wszelkimi chorobami. Nie namawia do całkowitej rezygnacji ze spożywania mięsa, gdyż to jest indywidualna decyzja każdego, jednak sugeruje ograniczenie go w diecie do minimum. Namawia, byśmy sięgnęli po Dary Natury takie jak warzywa, kasze i owoce, z których można przygotować apetyczne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe dania.

 

Książka powstała w odpowiedzi na prośby czytelników, którzy nie wyobrażają sobie np. obiadu bez mięsa. Pragnie w ten sposób pokazać, że można jeść smacznie i zdrowo opierając się jedynie na tym, co oferuje natura.

 

„Pożywienie to paliwo dla naszych organizmów, jedynego domu, w którym będziemy mieszkać całe życie“

 

Najczęściej wszelkie książki kucharskie są po dłuższym czasie zniszczone ze względu na częste ich używanie, dlatego publikacja „Naturalnie w kuchni“ została oprawiona w twardą oprawę ze zszywanymi brzegami. Całość robi estetyczne wrażenie i jest przyjemna w dotyku. Jedyne, co mi przeszkadzało, to zapach kartek, który wydobywa się po otwarciu książki, ale mam nadzieję, że z czasem ulotni się on bezpowrotnie.

 

Niewątpliwym atutem poradnika są liczne zdjęcia pochodzące z prywatnych zasobów autorki, na których możemy zobaczyć panią Agnieszkę w różnych okolicznościach. Fotografie ozdabiają także proponowane przepisy, zachęcające do ich wypróbowania. Całość została wydrukowana na dobrej jakości papierze i wyraźną czcionką, która jest urozmaicona kolorowymi tytułami przepisów oraz poszczególnych części.

 

Autorka zawarła w swojej książce wszystko to, co sama stosuje, zjada i gotuje dla swojej rodziny. Proponowane przepisy goszczą na jej stole każdego dnia z korzyścią dla zdrowia. Pragnie, by nasze talerze były pełne kolorów i dzięki nim ożyły, wprowadzając do naszego menu energię i radość.

 

Podzieliła swoje propozycje na siedem części pod względem rodzaju potraw. Na początku każdej z nich zamieściła krótki wstęp na temat danej grupy. Również poszczególne przepisy poprzedzone są zwięzłą notatką przybliżającą użyte składniki, ich walory odżywcze i najważniejsze o nich informacje.

 

Wśród nich znajdziemy receptury na koktajle dodające energii, naturalne śniadania, zdrowe obiady i przekąski, odżywcze zupy, dania wzmacniające odporność, zdrowe słodkości, naturalne napoje i napary ziołowe.

 

„Naturalnie w kuchni“ to propozycja dla wszystkich, którzy pragną urozmaicić swoje codzienne menu. Przedstawione przepisy umożliwiają dostosowanie ich do indywidualnych preferencji smakowych i inspirują do poszukiwań nowych, własnych kompozycji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial