Okładka wydania

Listy Sprzed Lat

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Roma J. Fiszer
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 352
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x215 mm
 • ISBN: 9788381177481
 • Wydawca: Edipresse
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Listy Sprzed Lat | Autor: Roma J. Fiszer

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Tajemnice, sekrety, bolesne wydarzenia i pamięć o nich - oto motyw przewodni powieści Romy J. Fiszer pt. "Listy sprzed lat", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Edipresse. To książka o kobietach, mocy i sile przyjaźni, jak i też o niezwykle ważnej i pięknej umiejętności przebaczania, która potrafi uczynić życie człowieka lepszym, pełniejszym i szczęśliwszym. Poznajmy zatem tę książkę i emocje, jakie nam ona sobą niesie.

 

Książka ta przedstawia sobą losy dwóch niezwykłych kobiet - Iwony i Ewy, które niegdyś łączyła przyjaźń, zaś poróżniło je pewne wydarzenie z przeszłości. Dziś, po wielu latach nadchodzi oto jednak moment, w którym obie panie mogą zapomnieć o bolesnej przyszłości i na nowo odbudować swoją niezwykłą relację. Jest to możliwe za sprawą dramatycznego wydarzenia, jakim to jest choroba Ewy, która zbliża je do siebie. Jednocześnie w życiu Iwony pojawia się pewien mężczyzna sprzed lat, wprowadzając w jej życie swoiste zamieszanie, ale też i szansę na miłość, a co za tym idzie i szczęście...

 

Niniejsze dzieło stanowi sobą wielce poruszającą, wzruszającą i niezwykle intrygującą opowieść o prawdziwym życiu, przewrotności losu, czy też wreszcie sile kobiecej przyjaźni. To także narracja o miłości, poszukiwaniu szczęścia, jak i też zmaganiu się z ciężką chorobą. I każdy oto z tych wątków przedstawia się nam tu niezwykle barwnie, ciekawie i autentycznie, dzięki czemu też i lektura tej książki jest zajmującą od pierwszych stron. I nie zdziwię chyba nikogo tym oto stwierdzeniem, że mamy kolejną znakomitą książkę Romy J. Fiszer, która z każdą odsłoną swojej twórczości, wydaje się być jeszcze bardziej intrygującą autorką.

 

W książce tej - mówiąc kolokwialnie, "zadziałały" wszystkie kluczowe elementy. Począwszy od inteligentnego scenariusza wydarzeń, który obrazuje sobą jak najbardziej realne życie, poprzez całą gamę charakternych i autentycznych bohaterów, a skończywszy na wspaniałych emocjach, które wiążą się zarówno z tymi najbardziej smutnymi chwilami - choroba i samotność, jak i też chociażby z nadzieją na nowy początek, miłością i poczuciem pełni szczęścia. Do tego należy wspomnieć tu także o bardzo solidnym warsztacie pisarskim autorki, która potrafi dozować nam doznania i emocje, budować napięcie, jak i też przekonywać do tego, byśmy uwierzyli w tę opowieść. 

 

Największe wrażenie wywarła tu nam mnie wspaniała relacja o kobiecej przyjaźni, tak często pomniejszanej w swej wadze i znaczeniu, względem męskich relacji. Jak jednak pokazuje ta książka na przykładzie kontaktów Iwony i Ewy, przyjaźń ta może być piękną, silną i "ponad wszystko", w tym nawet ponad dawne żale. I jest w tym niezwykła porcja pozytywnych emocji, która w mej ocenie przemówią przede wszystkim do czytelniczek tej książki, bo tak naprawdę pozycja ta opowiada o kobietach i jest głównie dla kobiet...

 

Nie mogłabym nie wspomnieć tu również o wyjątkowym miejscu akcji tej powieści - kaszubskiej ziemi. Otóż udało się autorce oddać tu w pełnie nie tylko koloryt tego regionu, jego naturę, kulturę i piękno, ale też i specyficzną codzienność żyjących tam ludzi, dla których to wielki świat ma o wiele mniejsze znaczenie, aniżeli najbliżsi, sąsiedzi i zwykłe sprawy. Wspaniale czyta się o tym miejscu, nabierając z miejsca ochoty na to, by przy najbliższej okazji odwiedzić ten wyjątkowy zakątek naszego kraju.

 

"Listy sprzed lat", to ciekawa, intrygująca, gwarantująca znakomitą rozrywkę i wielkie emocje, powieść spod znaku obyczajowej literatury. To książka, która porwie nas sobą od pierwszych stron, zainteresuje losami jej bohaterów, jak i też skłoni do przemyśleń nad tym, co w życiu jest i powinno być, tak naprawdę ważne. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial