Okładka wydania

Lennart Malmkvist I Osobliwy Mops Buri Bolmena

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Lars Simon
 • Tytuł Oryginału: Lennart Malmkvist und der ziemlich seltsame Mops
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Anna KrochmalRobert Kędzierski
 • Liczba Stron: 480
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788366328068
 • Wydawca: Initium
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Lennart Malmkvist I Osobliwy Mops Buri Bolmena | Autor: Lars Simon

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

MAGIA, WIELKA PRZYGODA, TAJEMNICZA MISJA DO WYPEŁNIENIA ORAZ GADAJĄCY PIES - taki zestaw literackich motywów musi przynieść sukces każdej książce... I tak też się dzieje w przypadku porywającej, intrygującej i przezabawnej powieści Larsa Simona pt. "Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena", która to ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Initium! A o wrażeniach i emocjach płynących z lektury tej pozycji, postaram się opowiedzieć więcej w poniższej recenzji!

 

Głównym bohaterem książki jest zwyczajny konsultant jednej ze szwedzkich firm - Lennart Malmkvist, w którego to życiu nagle zaczynają dziać się przedziwne wydarzenia. Najpierw zaczyna śledzić go tajemniczy kataryniarz w czerwonym fraku i pogniecionym kapeluszu. Następnie traci on w przedziwnych okolicznościach mowę, co skutkuje zwolnieniem z pracy. Na deser zaś otrzymuje w spadku od charyzmatycznego sąsiada sklep magicznym przedmiotami i... osobliwym, a no domiar - mówiącym mopsem! I to właśnie ten przezabawny pies wyjawi oto pewnej nocy Lennartowi prawdę o jego pochodzeniu, jak i też misji odnalezienia zabójcy jego właściciela - sąsiada  Buriego Bolmena. I tak też rozpoczyna się niezwykła przygoda  Lennarta, która okaże się grą o bardzo wielką stawkę...

 

Niniejsze dzieło Larsa Simona oferuje nam sobą porywającą powieść spod znaku historii fantasy z elementami kryminału. Z jednej strony otrzymujemy tu bowiem najprawdziwszą magię, spotkania z przedziwnymi, fantastycznymi postaciami i dostęp do nadprzyrodzonego świata..., z drugiej zaś interesującą opowieść o śledztwie głównego bohatera, które prowadzi go do bardzo dziwnych odkryć. Jest ciekawie, zabawnie i niezwykle klimatycznie, czyli tak, jak być powinno! Do tego warto zauważyć, że klimat tej opowieści jest ze wszech miar niesamowity, sprawiając od pierwszych chwil to, że nie możemy oderwać się od tej lektury.

 

Wspaniale jawią się tu najważniejsze elementy tego niniejszego działa, czyli zaskakujący, logiczny, ale też i umiejętnie przedstawiany nam tu scenariusz wydarzeń; cała gama niezwykle barwnych i nietuzinkowych bohaterów - na czele z początkowo nieco zagubionym, ale następnie już znakomicie odnajdującym się w roli "wybrańca" oraz przesympatycznym w swej charakterologicznej krnąbrności - mówiącym psem o imieniu Bölthorn; jak i wreszcie obraz fantastycznego świata magii, walki dobra z ciemnością i przedziwnych postaci, który oscyluje gdzieś na granicy naszej, ludzkiej rzeczywistości. Całości pozytywnego wrażenia dopełnia bardzo duża porcja znakomitego i często rubasznego humoru. Innymi słowy rzecz ujmując - jest znakomicie pod każdym względem!

 

Lektura tej powieści gwarantuje nam przede wszystkim wspaniałą zabawę i świetną rozrywkę, gdy oto u boku Lennarta zagłębiamy się w jego śledztwo i przeżywamy wraz z nim całą masę niewiarygodnych przygód. Początek, rozwinięcie oraz finał tej historii, stoją na równie wysokim poziomie, dzięki czemu nie ma tu mowy choćby o najkrótszej chwili monotonii i nudy. Bardzo dużym plusem jest również to, że książka ta reprezentują sobą dość rzadko spotykane w naszym kraju, niemieckie spojrzenie na powieść spod znaku urban fantasy, która to dodatkowo rozgrywa się w Skandynawii. Dzięki temu spotkanie z tą opowieścią jest jeszcze ciekawszą i bardziej nietypową!

 

Na koniec nie mogę nie zatrzymać się przy bardzo ważnej kwestii - mówiącym psie, który tak naprawdę jest gwiazdą tej książki! Jego błyskotliwość, specyficzne maniery, ale też i chociażby wrodzony sarkazm - sprawiają, że z miejsca zakochujemy się w tym bohaterze. I jest to w jakimś sensie spełnienie naszych dziecięcych marzeń, gdy to śniliśmy o własnym psie, który potrafi mówić. Swoją drogą, ciekawe jest to, jak nie wiele trzeba - ot, pozwolić mówić zwierzęciu, by uczynić całą opowieść tak barwną i porywającą!

 

Reasumując - powieść Larsa Simona pt. "Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena", to ze wszech miar wspaniała, udana, porywająca od pierwszych stron i mająca nam sobą bardzo wiele do zaoferowania, książka fantasy. Lektura ta daje nam piękne chwile, przyjemność, niezwykłe emocje i autentyczną radość. Tym samym nie pozostaje mi nic innego, aniżeli gorąco zachęcić wszystkich do sięgnięcia po ten tytuł, co tej i niniejszym czynię!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto