Okładka wydania

Polska Co Wiem O Swojej Ojczyźnie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Polska Co Wiem O Swojej Ojczyźnie | Autor: Tamara Michałowska

Wybierz opinię:

Literanka

Wychodzę z założenia, że o Polsce powinniśmy uczyć nasze dzieci już od najmłodszych lat. Cieszą mnie zatem takie publikacje, jak wydana ostatnio przez Siedmioróg książeczka aktywizująca Tamary Michałowskiej „Polska. Co wiem o swojej ojczyźnie?”. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-8 lat, jednak jest na tyle przystępna i atrakcyjna, że z pewnością wzbudzi i zaspokoi ciekawość odrobinę młodszych dzieci. Ma ona formę zeszytową, bo przeznaczona jest nie tyle do czytania, co raczej do aktywnego rozwiązywania zadań, wyszukiwania ciekawostek, wpisywania w odpowiednie pola informacji podawanych na danej stronie.

 

Książka podzielona jest na kilka części. Pierwsza z nich dotyczy ogólnej wiedzy o Polsce, symbolach narodowych, najbliższych sąsiadach, podziału administracyjnego i miejsca rodziny czytelnika w społeczeństwie.

 

Druga część dotyczy zagadnień geograficznych i przyrodniczych. Młody czytelnik może się z niej dowiedzieć o ukształtowaniu terenu w Polsce, największych krainach geograficznych, charakterystycznych obiektach architektury z najbardziej znanych miast, występujących tutaj zwierzętach i roślinach, bogactwach kulturalnych i naturalnych poszczególnych regionów oraz herbach miast.

 

Niebieskie strony książki skupiają się na historii Polski. Poczynając od legendy o królu Popielu, poprzez podstawowe informacje o Polanach, Biskupinie, pierwszych królach z dynastii Piastów, bitwie pod Grunwaldem, postaci rycerza Zawiszy Czarnego, królowej Bonie, czasach świetności w XVI wieku, postępowej Konstytucji 3 maja, walce o niepodległość pod wodzą Józefa Piłsudskiego, męstwie Polaków podczas II wojny światowej, sile Solidarności, a na wstąpieniu do Unii Europejskiej kończąc. Nie pominięto też tak ważnych postaci, jak Fryderyk Chopin czy papież Jan Paweł II, którzy odegrali wielką rolę w naszej historii i rozsławiają Polskę na całym świecie. Kilka ostatnich stron dotyczy polskich tradycji związanych z powitaniem wiosny, zakończeniem żniw, Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, a także Świętem Zmarłych.

 

Na każdej stronie znajdują się informacje dotyczące omawianego tematu oraz zadanie do rozwiązania, które bezpośrednio odnosi się do przedstawionych treści. Dziecko może stanąć przed wyzwaniem polegającym na uzupełnieniu jakiegoś tekstu, rozwiązaniu rebusu, krzyżówki, labiryntu, przyporządkowaniu obrazków do odpowiednich par, połączeniu rysunków ze słowami, pokolorowaniu czegoś, czy też policzeniu. Zamieszczone ilustracje najczęściej są rysunkami, ale można też znaleźć realistyczne zdjęcia, czy też reprodukcje obrazów.

 

Publikacja ma więc charakter wybitnie edukacyjny i przeznaczona jest dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W mojej opinii jest świetnym źródłem uzupełniającym wiedzę zdobywaną na lekcjach w szkole, bo nie tylko przekazuje wiele informacji, ale pomaga je utrwalić poprzez całe bogactwo różnorodnych zadań zaproponowanych na jej stronach. Do tego wszystkiego ma również atrakcyjną szatę graficzną, która z pewnością przyciągnie ciekawskich uczniów i zachęci do zgłębiania wiedzy. Niewątpliwym atutem są zaproponowane zadania utrwalające, dzięki którym dzieciaki lubiące wyzwania chętniej zapoznają się z materiałem informacyjnym. Szeroki zakres tematyczny pozwoli zabłysnąć im na lekcjach wiedzą o choćby charakterystycznych cechach strojów ludowych z wielu stron Polski, czy też o występujących w poszczególnych krainach geograficznych zwierzętach.

 

Wydawnictwo Siedmioróg zaproponowało naszym dzieciom ciekawy sposób na poszerzanie wiedzy, jej utrwalenie i rozwój wielu kompetencji. Publikacja jest graficznie przyjazna oraz merytorycznie rzetelna. Zamieszczone zadania dodatkowo wspierają rozwój intelektualny dzieci, poprawiają pamięć i twórcze myślenie. Dobrze wpłyną również na koncentrację oraz zasób słownictwa, ale przede wszystkim uatrakcyjnią naukę, co chyba wystarczy za najbardziej zachęcającą rekomendację. Serdecznie polecam dla dzieci, które chcą zdobyć i utrwalić podstawową wiedzę o kraju.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial