Okładka wydania

Wszystko Zaczyna Się W Głowie, A Kończy, Gdy Nie Działasz

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Karolina Cwalina Stępniak
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 208
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 165x220 mm
 • ISBN: 9788328359987
 • Wydawca: Sensus
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 72.5% - 2 votes
Akcja: 77.5% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 77.5% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wszystko Zaczyna Się W Głowie, A Kończy, Gdy Nie Działasz | Autor: Karolina Cwalina Stępniak

Wybierz opinię:

Mirosława

„Przeszkodą w osiąganiu sukcesów jesteśmy najczęściej my sami“

 

Pragnąc się rozwijać duchowo czy spełniać marzenia często szukamy jakichś wskazówek, motywujących tekstów, poradników lub też korzystamy ze szkoleń i warsztatów. Wciąż można spotkać reklamy proponujące kursy, które obiecują zrealizowanie planów, osiągnięcie upragnionego celu czy sukcesu. Wówczas powstaje pytanie, na ile dany autor czy coach jest wiarygodny, co osiągnął w swoim życiu i czy to, co proponuje jest faktycznie skuteczne. Pani Karolina Cwalina - Stępniak pokazuje w swojej książce pt.: „Wszystko zaczyna się w głowie, a kończy, gdy nie działasz“, że jej wskazówki to nie tylko słowa ale też sposób na życie.

 

Karolina Cwalina-Stępniak ma tytuł Professional Certified Coach w ICF - PCC ICF oraz Family Coach. Przepracowała już ponad 2300 godzin z klientami. Posiada liczne dyplomy i certyfikaty uprawniające ją do prowadzenia działalności coachingowej. To założycielka firmy szkoleniowo - coachingowej oraz autorka programu dla kobiet „Sexy zaczyna się w głowie” , a także współautorka artykułu „Prawne uwarunkowania Coachingu” ukazanego w Coaching Review nr 1/2013. Specjalizuje się w pełnowymiarowym diagnozowaniu kompetencji pracowników: zarządzanie czasem, organizacja, wiara we własne możliwości, praca w zespole (team coaching), motywacja, wytrwałość. Pracuje też jako specjalista w poradni psychoterapeutyczno - coachingowej INNER- GARDEN.

 

To trzecia książka w dorobku pani Karoliny a druga z serii „Wszystko zaczyna się w głowie“. Tom I, który ukazał się w 2017 roku, zawierał wiele porad, które miały na celu zmotywować do działania. Autorka zaznacza, że trzeciej części nie będzie. Nie miałam okazji przeczytać pierwszej części, dlatego mogę odnieść się jedynie do kontynuacji tego krótkiego cyklu.

 

Swoim wyglądem okładka nawiązuje do pierwszego tomu, gdyż można zauważyć taki sam rodzaj czcionki i graficzne elementy. Dodatkowo okładka posiada skrzydełka, co dodaje jej elegancji i wzmocnienia. Obie publikacje różnią się jedynie kolorystyką. Całość została wydana na dobrym jakościowo papierze i ozdobiona grafiką w tonacji jasnego fioletu. Nietypowy jest format poradnika, nieco większy od standardowego, co wyróżnia go na tle innych. Niektóre ważne kwestie zostały wyszczególnione fioletową ramką, fioletowym tłem lub wydrukowane na całej stronie dużymi literami. Nie jest to typowy poradnik, jakiego można by się spodziewać po tytule, ale swoista autobiografia ujęta w pięciu rozdziałach.

 

Pani Karolina opowiada o swoim życiu, osiągnięciach, trudnościach i radosnych chwilach. Nie udziela porad ani wskazówek, lecz pokazuje co udało jej się osiągnąć dzięki swojej pracy i zaangażowaniu. Robi to w sposób naturalny, bezpośredni, z humorem i dystansem do samej siebie. Prezentuje swój sposób na życie, ćwiczenia które wykonuje i zasady, jakimi kieruje się na co dzień w życiu zawodowym i prywatnym.

 

Już pierwszymi zdaniami, które zaczynają tę książkę, sprawia, że czytelnik zaczyna się uśmiechać.

 

„Wiem, że niektórzy przeżyją zawód, ale tak... TO ZNOWU JA :-)“ a potem wylicza niektóre epitety na swój temat, jakie dane jej było zebrać, poza pozytywnymi opiniami, od czytelników i nie tylko. To nastawiło mnie do niej pozytywnie i byłam ciekawa, co ta ładna blondynka ma mi do przekazania. Muszę przyznać, że przeczytałam jej zwierzenia z zainteresowaniem, czasami z uśmiechem, a czasami z zadumą i refleksją. Przebija z niej szczerość, naturalność i pasja. Wręcz można poczuć emocje, jakie towarzyszyły autorce w różnych sytuacjach. Pisze przystępnie, wprost, bez owijania w przysłowiową bawełnę przedstawiając swoje zdanie na omawiany temat.

 

Na swoim przykładzie pokazuje, że można pokonać wszelkie problemy, jeżeli tylko tego chcemy. Podkreśla, by nigdy się nie poddawać, lecz zawsze działać. Z jej opowieści wyłania się kobieta sukcesu, pewna siebie, znająca swoją wartość, co widać na licznych zdjęciach i rysunkach zamieszczonych w całej publikacji. Jej życie, w którym nie brakuje sukcesów ale i trudnych chwil jest świadectwem, że to czego uczy na szkoleniach nie jest bezpodstawne, pustymi frazesami czy teoretycznymi zagadnieniami.

 

Książka powstała z zamysłem zainspirowania innych, by uwierzyli, że mogą mieć wszystko, co chcą. Autorka zapewnia, że jeśli mamy w sobie pragnienia i pasję a nasz cel jest zgodny z nami, wówczas możemy osiągnąć go bez problemów. Trzeba tylko planować i działać, gdyż wszystko najpierw powstaje w naszej głowie, a my jedynie musimy wydostać to na światło dzienne i pozwolić sobie na realizację własnych pomysłów.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto