Okładka wydania

Drugi Legion

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Richard Schwartz
 • Tytuł Oryginału: Die zweite Legion
 • Seria: Tajemnice Askiru
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Agnieszka Hofmann
 • Liczba Stron: 528
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x195 mm
 • ISBN: 9788362577781
 • Wydawca: Initium
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Drugi Legion | Autor: Richard Schwartz

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Pustynia, pełna gorącego piasku, płonącego Słońca. Niegościnne pustkowie bez drzew, życia, roślinności czy zwierząt. Gdy podróżnik obiera za swoją podróż ten klimat i miejsce musi być pewien, że tego pragnie. Pustynia skrywa wiele tajemnic, życia i historii zasypanej pod tonami żółtego piasku.

 

Po ciężkiej walce z czarnoksiężnikiem grupa bohaterów odpoczywa w gospodzie. Jednakże ich odpoczynek nie trwa długo. Gospoda kryje jeszcze więcej tajemnic, niż na początku myśleli. Ich spokój zostaje zburzony przez tajemniczego wędrowca z zapomnianego królestwa. Opowiada o starożytności i zapomnianych krainach. Główni bohaterowie wojownik Havald i pół elfka Landra wyruszają w nieznane, aby ostrzec starożytne krainy i szukać pomocy w walce z okrutnym najeźdźcą. Wraz z grupą towarzyszy wyruszają do wrót, które według legendy mają ich przenieść do zapomnianego królestwa. Za nimi podąża wróg, a także niebezpieczeństwo. Bohaterowie muszą być czujni, odważni i sprytni, aby przeżyć i uratować swoje królestwo. Gdy docierają do wrót, zostają, przeniesieni do nieprzyjaznego świata pustyni i Słońca. Wojownicy muszą wędrować po nieznanych lądach, pustyni i zachować życie, aby wypełnić misję Drugiego Legionu. Pustynna wyprawa jest pełna niebezpieczeństw czyhających z każdej strony.

 

Główny bohater Havald jest rycerzem z bardzo tajemniczą historią. Nosi najbardziej przeklęte ostrze, jakiekolwiek stworzono. Jego miecz zabiera lata życia przeciwnikowi i oddaje je mężczyźnie. Havald pragnie spokoju i ma dość tułaczki, ale postanawia pomóc pół elfce w ratowaniu kraju, a jego doświadczenie, spryt i odwaga stają się niezbędne w podróży w nieznane. Po walce z czarnoksiężnikiem odkrywa w sobie, że kocha ją, a ona jego, ale boi się zaangażować, bo wie, że ona kiedyś odejdzie pomimo długiego życia. Główny bohater odda za nią życie i będzie walczył pomimo uszkodzonego wzroku. Współtowarzysze od razu zobaczyli w nim przywódcę, ale on tego nie pragnie i nie chce, jednak musi pokierować nimi, aby osiągnęli swój cel.

 

Drugi tom Tajemnic Askiru jest kontynuacją przygód grupy ludzi, którzy przypadkowo zostali zasypani w gospodzie. Autor przenosi czytelnika do świata pustyni, oaz, palącego słońca i koczowniczego życia. Stworzeni bohaterowie muszą się zmierzyć z upałem, piaskiem, barkiem wody i ludźmi nie zawsze przyjaźnie nastawionymi do obcych. Pisarz wiernie otworzył pustynny krajobraz, a czytelnik może wyobrazić sobie, nie zamieszkały region, żółty piasek, brak roślinności. Z rozdziału na rozdział jesteśmy wciągani w coraz bardziej niebezpieczną podróż w nieznane. Do ostatnich stron czytelnik trzymany jest w niepewności czy wyprawa się uda i czy bohaterowie przeżyją.

 

Autor stworzył niezwykłą historię przypominającą gry fabularne. Mnie to przypomina film: Czarem i smokiem. Akcja książki toczy się bardzo szybko i potrafi zaskoczyć czytelnika w najmniej spodziewanym momencie. Historia wciąga już od pierwszych stron, a tajemnica wciąż towarzyszy w pierwszym i drugim tomie. Pisarz stworzył głównych bohaterów na wzór średniowiecznych rycerzy, dam i typowo fantastycznych dziedzin. Postacie są bardzo jasno określone, mają swój charakter oraz historię. Przez dwa tomy nie zostało to zmienione, co jest dużym plusem dla powieści. Czytelnik może sobie wyobrazić głównego bohatera, elfa czy wędrowca. Do tego, towarzyszy myślom Havalda, ale zostaje zaskakiwany przez głównego bohatera. Powieść jest obszerna, ale bardzo szybko się ją czyta, a dialogi nie są przegadane czy wymuszone. Rozmowy między bohaterami są przyjemne do czytania, ale też mają w sobie nutę humoru i sarkazmu, przez co nie odczuwa się długości powieści.

 

Książka Drugi Legion jest dla czytelników, którzy przeczytali pierwszy tom. Historia przenosi nas do świata magii, przygód, walki na miecze, słowa, łuki. Nie jest typową książką fantastyczną, ale na swój sposób przedstawia inny świat. Niniejszą książkę i poprzedni tom można czytać podczas długich zimowych wieczorów przy gorącej czekoladzie. Ta książka też jest dla młodzieży i starszych czytelników bez względu na płeć.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto