Okładka wydania

Sto Dni Wdzięczności

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Anna H. Niemczynow
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x200 mm
 • ISBN: 9788380758209
 • Wydawca: Filia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Sto Dni Wdzięczności | Autor: Anna H. Niemczynow

Wybierz opinię:

Mirosława

„Kiedy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno“

 

Jedno słowo - „dziękuję“, wymawiane wielokrotnie przy różnych okazjach może zdziałać cuda. Najczęściej nie przywiązujemy do niego zbyt dużej uwagi, gdyż uznajemy jako formę podziękowania za wykonaną usługę, miły gest czy grzecznościowy zwrot. Słyszymy go bardzo często, ale czy naprawdę uświadamiamy sobie jego siłę?

 

Anna H. Niemczynow to autorka powieści obyczajowych. Jest zwolenniczką prostego życia, medytacji i własnoręcznie wypiekanego chleba. Na swoim koncie ma takie powieści jak: „Życie cię kocha Lili", „Powiedz życiu tak, Lili", „Jej portret“ czy „Dziewczyna z warkoczami“. Prowadzi bloga www.annaniemczynow.pl, na którym można znaleźć coś dla duszy i coś dla ciała.

 

„Dziękuję“ to tak niewiele a jednak znaczy bardzo dużo. To słowo ma niewyobrażalną moc tworzenia naszej rzeczywistości. Musimy jedynie nauczyć się świadomego wyrażania uczucia wdzięczności za każdą chwilę naszego życia i za wszystko, co nas spotyka. Dla wielu osób może być to trudne, gdyż nie wyobrażają sobie, że mogliby być wdzięczni za jakieś przykre wydarzenie. Tymczasem nawet wówczas warto podziękować z całego serca, gdyż uruchamiamy pozytywne wibracje, gdy docenimy lekcję płynącą z takich doświadczeń.

 

„Spokój duszy rodzi się wtedy, gdy krok za krokiem idziemy przez codzienność, starając się nie mieć oczekiwań, że ktoś nas za to wyróżni.“

 

Książka jest zbiorem myśli pani Anny, którymi pragnie się podzielić. Dla niej wyrażanie wdzięczności stało się sposobem na życie. Wcześniej nie wyglądało ono zbyt kolorowo, gdyż autorka wychowała się w środowisku dotkniętym alkoholizmem i narkomanią, doświadczyła zarówno bulimii jak i anoreksji, ma za sobą nieudane małżeństwo i samotne rodzicielstwo. Próbowała znaleźć wyjście z tej wyniszczającej ją sytuacji ale wciąż tkwiła w tym samym schemacie. Pewnego dnia zadała sobie pytanie: „A gdybym tak została szczęśliwą bez powodu?“ To zdanie spowodowało zwrot w jej życiu, gdyż odkryła jedno, magiczne słowo i siłę wdzięczności, którą praktykuje ją od ponad dziesięciu lat. Dziś jest szczęśliwą matką i żoną, która zna wartość słowa „dziękuję“. Widać to na zdjęciach, które wypełniają całą publikację, a na nich szczęśliwą, uśmiechniętą, pewną siebie i swojego piękna autorkę w różnych, codziennych sytuacjach. Patrząc na nie, można poczuć emanującą radość, która jest autentyczna i płynąca prosto z serca.

 

„Wdzięczność działa cuda. To nie żadna filozofia - TO PRAWDA“

 

Poradnik pani Anny Niemczynow pomaga celebrować każdą chwilę jaką przeżywamy, bez względu na to, czy jest to coś miłego czy smutnego. Proponuje naukę wdzięczności poprzez prowadzenie dziennika, w którym będziemy zapisywać wszystko to, za co chcemy podziękować. Pozornie wydawałoby się, że jest nie ma tych spraw zbyt dużo ale gdy przeczytamy inspirujące teksty rozpisane na 100 dni, uświadamiamy sobie, że każda chwila, zdarzenie czy emocja jest warta uhonorowania i wyrażenia wdzięczności.

 

Zebrane w książce przemyślenia autorki skłaniają do refleksji i spojrzenia na swoje życie w nowy, optymistyczny i radosny sposób. Dzięki nim nabiera ono blasku, gdyż dostrzegamy to, co z reguły nam umyka. Poszczególne teksty niosą ze sobą pozytywne przesłania, które można analizować po kolei, lub losowo otwierając książkę na dowolnej stronie i przeczytać materiał na dany okres czasu. Dodatkowo zostały one uzupełnione wybranymi cytatami z różnych autorów, myślicieli i powieści, także pani Anny Niemczykow.

 

Dzięki dobrze przemyślanemu układowi publikacji, możemy stworzyć swój własny pamiętnik naszych myśli, spostrzeżeń i podziękowań, gdyż obok krótkich refleksji na dany dzień znajdują się niezapisane strony, na których możemy zapisywać to, co nam w duszy gra.

 

Wdzięczność nic nie kosztuje, nie wymaga żadnych nakładów finansowych i stworzenia szczególnych warunków. Możemy ją praktykować w każdych warunkach, bez obawy o jakiekolwiek straty - wręcz przeciwnie - możemy tylko zyskać. Ważne, by we wszystkim dostrzec to co najważniejsze i cieszyć się życiem. Wystarczy tak niewiele. Jedno słowo „dziękuję“ - małe, ale o ogromnej sile. -To „ jedno z najpiękniejszych słów świata“

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto