Okładka wydania

Zagubione Dziedzictwo

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Zbigniew Fietkiewicz
 • Gatunek: Fantasy & SF
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 202
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x210 mm
 • ISBN: 9788366070332
 • Wydawca: Waspos
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zagubione Dziedzictwo | Autor: Zbigniew Fietkiewicz

Wybierz opinię:

Chris

Podróże w kosmos i odkrywanie wszechświata zawsze były ogromną inspiracją dla wielu pisarzy i reżyserów. Temat ujmowany pod różnymi kątami, na różnych płaszczyznach, stawał się hitem albo kiczem księgarnianych półek lub kinowych ekranów. Niemniej zawsze jest w nich coś intrygującego, coś co przyciąga odbiorcę ciekawego alternatywnej wizji życia pozaziemskiego. Dlatego też również zdecydowałem się sięgnąć po książkę z takowej tematyki, która pokazuje jednak zupełnie inne oblicze odkrywania i powstania wszechświata. Muszę przyznać, że było to naprawdę intrygujące i ciekawe przeżycie.

 

Isaak Vomisa jest przestępcą, którego poznajemy w trakcie odbywania pewnego rodzaju resocjalizacji. Ściślej rzecz ujmując pracuje dla rządu jednej z kolonii (czyli jednej z dwunastu planet, które tworzą znany bohaterom wszechświat) wykonując różne, nie zawsze legalne misje. W momencie gdy myśli, że chwile odpocznie od dotychczasowego zajęcia dostaje nowe, całkowicie odmienne od pozostałych zadanie. Wraz z podstarzałym profesorem Gilbertem wyruszają w podróż, która tylko z pozoru wydaje się być oficjalna i pozbawiona niebezpieczeństw. W ten sposób zaczyna się historia, która doprowadzi bohaterów nie tylko w najodleglejsze zakątki znanego im kosmosu, ale także do kart nieznanej dotąd historii. Intrygi, szybkie zwroty akcji czy też porwania są od tego momentu na porządku dziennym Isaaka i Gilberta. Co więcej, coraz bardziej zbliżają się do wielkiej tajemnicy, która tak skrycie była dotychczas ukrywana. Na prawie dwustu stronach książki Zbigniew Fietkiewicz zdołał umieścić prawie wszystko co najważniejsze dla tego typu literatury. Potrafił w ten sposób nie tylko nakreślić ogólne zasady funkcjonowania tegoż wszechświata, ale także tak poprowadzić fabułę by trzymać czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Tak naprawdę w tejże niepewności utrzymuje również później gdyż ewidentnie jest to dopiero pierwsza z części przygód tychże głównych bohaterów. Miejmy nadzieję, że odpowiedni sukces książki skłoni autora do kontynuacji tejże historii. Zbigniew Fietkiewicz mimo zaawansowanego technologicznie świata potrafi czytelnikowi nakreślić jego struktury w bardzo przejrzysty i ciekawy sposób. Jest to przede wszystkim książka akcji, pokazująca uniwersalne zasady rządzące każdym (jeżeli oczywiście inne istnieją) światem. Pieniądze, grupa trzymające władzę i jeszcze raz pieniądze potrafią dać człowiekowi ogromne możliwości do sterowania innymi ludźmi, a nawet rządami. Muszę przyznać, że „Zagubione dziedzictwo” mimo, że nic na to nie wskazywało, zapisała mi się w pamięci jako naprawdę dobra książka, która potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika. Główni bohaterowie, choć bardzo różniący się od siebie, tworzą połączenie młodzieńczej werwy i spontaniczności z doświadczeniem, spokojem i wiedzą. Jedyna rzecz, która nieco doskwierała podczas lektury tejże książki to właśnie jakby zbyt szybka i zbyt mocna relacja między Isaakiem, a Gilbertem. Już po paru wspólnych dniach oboje otwarcie mówili o gorącej przyjaźni i niezwykłej więzi między nimi, co wzbudziło we mnie obawy, że „Zagubione dziedzictwo” zakończy się ich ślubem. Być może jest to zbyt mocne doszukiwanie się wad w tejże książce jednak staram się całkowicie szczerze przedstawić własne odczucia. Jednakże jest to tylko niewielki negatywny ułamek pośród świetnie napisanej, wartkiej całości.

 

Zbigniew Fietkiewicz „Zagubionym dziedzictwem” stworzył początek niezwykle intrygującej historii, która może mocno zamieszać w polskim świecie literatury science fiction. Mimo niewielkiej objętości książka zdaje się mieć wszystko co pozwoli jej przyciągnąć do siebie duże rzesze fanów. Mam nadzieję, że dzięki temu autor z równą werwą co opisywane przez niego statki kosmiczne, zabierze się za wydanie kolejnej części przygód Isaaka i Gilberta.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto