Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Znaleźć Wyjście

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Radosław Kowalski
 • Gatunek: Thriller
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 398
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 121x195 mm
 • ISBN: 9788381475501
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 9 votes
Akcja: 100% - 8 votes
Wątki: 100% - 11 votes
Postacie: 100% - 9 votes
Styl: 100% - 10 votes
Klimat: 100% - 10 votes
Okładka: 100% - 11 votes
Polecam: 100% - 8 votes

Polecam:


Podziel się!

Znaleźć Wyjście | Autor: Radosław Kowalski

Wybierz opinię:

Chris

Z pewnością każdy z nas natrafił w swoim życiu na taką książkę lub film po którym długo nie potrafił się pozbierać. Zaskakujące zakończenie, niemożność zrozumienia co takiego faktycznego wydarzyło się w dziele czy też po prostu wzruszenie powodują, że jeszcze długo zastanawiamy się nad dziejami głównych bohaterów. Wspominam o tym gdyż podobne odczucia miałem po przeczytaniu ostatniej strony debiutanckiej powieści Radosława Kowalskiego. Uczucie to było tak dziwne i niejasne, że wręcz zastanawiałem się czy od razu nie przeczytać tejże ksiązki jeszcze raz. Czy to świadczy o tym, że „Znaleźć wyjście” jest godne polecenia? Myślę, że po prostu nie można lepiej tego zareklamować.

 

Wyobraźcie sobie, że pewnego ranka wstajecie z łóżka i wykonujecie te same, rutynowe czynności jak podczas większości dni w swoim życiu. Poranna toaleta, śniadanie, dojazd do pracy, wykonywanie swoich obowiązków i powrót. Coś jednak od początku jest nie tak. Dotychczas znane napisy na budynkcha zdają się inne, wydarzenia dnia wcześniejszego zdają się nie miały mieć miejsca, a twoja żona ma zupełnie inaczej na imię niż myślałeś. Zaczynasz zastanawiać się czy to wszystko głupi żart, dziwny zbieg przypadków czy zaczątki choroby psychicznej. Taka sytuacja spotkała właśnie głównego bohatera, Adama Mandelę. Zagłębianie się w przyczyny takowego rozwoju wypadków powoduje lawinę niecodziennych zdarzeń, setki nowych pytań i brak zaufania do wszystkich, wliczając w to również siebie. Czytając książkę Radosława Kowalskiego miałem podobne odczucia- nie wiedziałem czy dobrze przeczytałem, czy może coś ominąłem, czy jednak nie skupiłem się odpowiednio mocno by zrozumieć fabułę. Czyli po prostu podobnie jak główny bohater, przestałem nawet sobie ufać. Trzeba przyznać, że autor w świetny sposób robi z czytelnika debila. Nie mam tu na myśli nic obraźliwego, wręcz przeciwnie. Uwielbiamy przecież oglądać iluzjonistów, wierzyć w magię, która powoduje, że pewne rzeczy znikają, a inne się pojawiają. W przypadku „Znaleźć wyjście” mamy podobną sytuację. W momencie gdy już myślimy, że znamy prawdę i możemy domyślać się jak sprawy się dalej potoczą, dostajemy obuchem prosto w twarz. Radosław Kowalewski wręcz śmieje się z czytelników mówiąc: „otóż nie!”. Jest to z pewnością świetnie napisany kryminał, thriller powieść sensacyjna, która według mnie posiada w sobie coś psychodelicznego. Szukając porównań do tejże książki przychodzą mi na myśl dwa hollywoodzkie tytuły: „Incepcja” oraz „Wyspa tajemnic” z genialną grą Leonardo di Caprio. Na czas lektury takową wyspą tajemnic staje się Ciechanów, a przez chwilę nawet nasze ukochane Bieszczady. I niezwykle ciężko byłoby mi wybrać czy bardziej podobała mi się wersja amerykańska czy też polska. Jest to świetnie napisana książka, która potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika od samego początku aż po ostatnią stronnicę. Przechodziłem przez tą książkę również kilkoma etapami, początkowo myśląc, że to książka dla młodzieży, potem erotyk, aż po zafascynowanie i kompletne niezrozumienie tego co właśnie się wydarzyło. Z pewnością nie jest to książka pełna przemocy czy też wulgarnych scen, chociaż i takie tutaj znajdziemy. Mają one jednak za zadanie wprowadzenie czytelnika w świat głównego bohatera, poznanie go, by móc następnie wraz z nim próbować rozwikłać zagadkę otaczającej go rzeczywistości. Jest to również książka napisana świetnym językiem, pozbawionym naukowych terminów czy też zbyt długich monologów i opisów. Jeżeli jednak podczas lektury poczujemy się zagubieni to tylko i wyłącznie dlatego, że taki był zamiar autora.

 

„Znaleźć wyjście” Radosława Kowalskiego z pewnością mogę polecić wszystkim czytelnikom chcącym przeżyć coś niezapomnianego. Niezwykle ciężko jest w słowach ubrać uczucia jakie pozostają po lekturze tejże powieści. Konsternacja, niedowierzanie, wręcz zatracenie wiary w to co faktycznie było prawdą a co fałszem. Odpowiadając więc na tytułowe znalezienie wyjścia, jestem w stanie póki co wskazać jedyne słuszne wyjście z tej sytuacji- sięgnięcie po książkę Radosława Kowalskiego.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial