Okładka wydania

Ninja Bądź Lepszy Mój Przewodnik Gamingowy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Ninja Bądź Lepszy Mój Przewodnik Gamingowy | Autor: Tyler "Ninja" Blevins

Wybierz opinię:

Chris

Nie ulega wątpliwości, że żyjemy w czasach kiedy najnowocześniejsza technologia i rozrywka komputerowa zaczyna coraz bardziej wypierać rzeczywiste i realne formy spędzania czasu. Z jednej strony bronimy siebie i swoje dzieci przed tym, z drugiej strony poddajemy się temu trendowi, który otacza nas ze wszystkich stron. Prawda jest jednak taka, że nie tylko gry komputerowe coraz bardziej rosną w siłę (lub nawet zwiększają swoją przewagę nad pozostałymi rozgrywkami), ale też inwestowane są w nie coraz większe pieniądze. Te nie pozostają dłużne swoim sponsorom i również przynoszą ogromne zyski przyciągając przed ekrany milionowe publiczności. W tym wszystkim znajdujemy się my, zwykli odbiorcy, mogący jedynie przyglądać się rozrostowi tego trendu. Ale czy na pewno tylko przyglądać? Czy nigdy nie marzyliśmy by zarabiać wielkie pieniądze nie wychodząc z domu? Oczywiście ta książka nie mówi o tym, nie daje jednej złotej rady jak z dnia na dzień wzbogacić swoje konto o setki tysięcy złotych. Jest jednak świetnym poradnikiem jak zacząć swoją przygodę z gamingowym światem.

 

Myślę, że każdy z nas choć raz w swoim życiu zasiadł przed ekranem komputera i całkowicie zapomniał o dotychczasowej rzeczywistości. Dał się całkowicie pochłonąć wirtualnej rozrywce czerpiąc z niej z pewnością niemałą przyjemność. Niektórzy postanowili połączyć tę radość z pożytecznym, czyli uczynić z dotychczasowego swojego hobby pracę na cały etat. Tenże jednocześnie wspaniały i odklejony od rzeczywistości pomysł jest jednak efektem niezwykle ciężkiej i cierpliwej pracy, treningu i walczenia o swoje miejsce w świecie Internetu. O tym wszystkim opowiada nam w swojej książce Tyler Blevins, bardziej znany społeczności gamingowej jako „Ninja” czyli światowej sławy streamer i profesjonalny gracz „Fortnite”. Jeżeli komukolwiek z czytelników tejże recenzji są obce niektóre słowa to z pewnością książka również nie będzie odpowiednią lekturą. Nie jest ona skierowana do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z grami czy też idąc jeszcze bardziej do początków czyli nauczyć się obsługi komputera. Po „Mój przewodnik gamingowy” powinni sięgnąć obeznani już w temacie czytelnicy, którzy chcą przenieść swoje dotychczasowe granie na jeszcze wyższy poziom, a być może osiągnąć tak zaszczytne miejsce na jakim obecnie zasiaduje Ninja. Droga ku temu nie jest łatwa, lekka i przyjemna, ale dzięki radom autora tejże książki z pewnością może być nieco lepsza. Jak sam mówi w opisie własnego dzieła, „sam chciałby ją przeczytać, gdyby dopiero rozpoczynał swoją przygodę z graniem”. Trzeba przyznać, że udzielanie porad i pisanie leksykonu wychodzi mu równie dobrze jak gra w Fortnite (przyjmując oczywiście, że jest to w stu procentach jego dzieło). W jasny i rzetelny sposób pokazuje krok po kroku co należy uczynić by zamienić swoje hobby w bardziej profesjonalne zajęcie. Zaczyna od tak oczywistych podstaw jak chociażby sprzęt na jakim mamy zamiar rozgrywać swoje potyczki z innymi graczami. Następnie przechodząc przez trening, zastanawianie się nad swoimi planami i celami, a nawet rozgrzewkę przed grą (!) powoli poznajemy jak wiele zależy od najmniejszych szczegółów by móc osiągnąć sukces. Najważniejsza w tym wszystkim jest jednak praca nad samym sobą i trzeźwe spojrzenie na miejsce w którym obecnie się znajdujemy o czym bardzo często przypomina Ninja. Warto pochwalić niezwykłą przejrzystość i jasność tegoż przewodnika. Z łatwością, w każdej chwili, możemy wrócić do interesującego nas tematu. Każdy z rozdziałów jest opisany nie tylko ciekawie dla czytelnika, ale także w efektywny sposób podkreślone są najważniejsze informacje, ciekawostki i porady. Sam autor dołącza do tekstów również ogromne ilości zdjęć, również tych prywatnych, dzięki czemu ten elitarny świat gamerów staje się dla nas nieco bliższy. Na własne oczy widzimy jak jego porady są urzeczywistniane, a to najlepszy dowód na to, że takowa książka ma odpowiedniego autora.

 

Jak wspominałem na wstępie, esport to branża, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna, jednocześnie przynosząc coraz to wyższe zyski. Dzięki temu zyskuje również coraz większe rzesze fanów i entuzjastów chcących doścignąć swoich idoli. Jednak jedynie dzięki ciężkiej pracy i systematyczności jesteśmy w stanie polepszyć swoją pozycję. Jeżeli cokolwiek może nam pomóc w osiągnięciu sukcesu, to z pewnością będzie to książka Tylera Blevinsa.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial