Podano Do Stołu Savoir-Vivre Dla Dzieci

Autor: Irma Kalnina

Okładka wydania

Podano Do Stołu Savoir-Vivre Dla Dzieci


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

"PODANO DO STOŁU"

Okazuje się, że jedzenie także może być sztuką!!! Jak trzymać widelec, co zrobić z serwetką, jak dobrać się do ryby i czy trzeba zjeść wszystko z talerzyka ???
Kulturalne jedzenie jest sztuką,  a dla dzieci może być również wyzwaniem! Czy tak łatwo maluchowi a nawet nieco starszemu dziecku zdecydować się przy stole (zwłaszcza w restauracji czy na imprezie okolicznościowej), od których sztućców zacząć posiłek? Albo którego talerzyka użyć do ciasta… Być może nie jest to istotne dla bobasów i młodszych dzieci, ale w pewnym wieku po prostu wypada w końcu nauczyć się kulturalnego zachowania przy stole!

 

Savoir-vivre dla dzieci

„Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci” autorstwa Irmy Kalniny,  to książka edukacyjna, wydana przez Wydawnictwo ADAMADA. ADAMADA od dłuższego czasu zachwyca czytelników książkami, które skierowane są głównie do młodszego pokolenia! „Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci” trafia w punkt do ciekawego świata dziecka, zresztą jak i większość książek tego wydawnictwa. "Podano do stołu..." potrafi zainteresować nie tylko tematyką, ale również samą treścią oraz ilustracjami! Reinis Peterson, który zajął się graficzną stroną, wykonał kawał dobrej roboty, ponieważ dzięki jego pracy, ta publikacja jest naprawdę wyjątkowa! Ilustracje są oryginalne i łatwo zapamiętać ich przesłanie, a o to przecież również chodzi autorowi książki! Młody czytelnik ma zrozumieć zasady i z nich korzystać z przyjemnością!
Dzieci, które niekoniecznie chcą słuchać rodzica, próbującego wytłumaczyć mu te, jakże nudne ;) zasady, jakie panują przy stole, przy okazji uroczystych kolacji, czy nawet i zwykłych codziennych rodzinnych obiadów, z pewnością zmienią zdanie podczas zagłębiania lektury. Jestem pewna, że z zainteresowaniem oddadzą się temu niezwykle ciekawemu tematowi. Okaże się on wyjątkowy, właśnie dzięki tekstowi Irmy Kalniny oraz ilustracjom Reinisa Petersona! „Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci” jest bowiem bardzo oryginalnym poradnikiem dla najmłodszych, z którego dowiemy się niemal wszystkiego na temat podstawowych reguł, które wypada przestrzegać przy stole! Ogromnym plusem jest, iż dowiemy się o tych wszystkich niuansach w niezwykle elegancki, ale również i nieco humorystyczny sposób! Treść książki  okaże się bardzo interesująca nawet dla malucha! Napisana przystępnym językiem, skierowana do dzieci już nawet pięcioletnich  (choć uważam, że także starsi czytelnicy chętnie będą zgłębiać lekturę, czasem nawet i dorośli!!!!) spełni swoją funkcję! Znajdziemy w niej bowiem sporo ciekawych informacji na temat tego, kiedy zaczęto używać na przykład łyżek, albo czy od zawsze istniały talerze... Z pewnością wzbudzi ona w czytelniku ciekawość i chęć dalszego zgłębiania lektury, bowiem będzie odnosić się również do przeszłości i zwyczajów jakie niegdyś panowały (lub nie ;) ) przy stole!

 

WIELKA SZTUKA

Książka „Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci” pomoże, kiedy dziecko ma wątpliwości związane z tym, jak zachować się przy stole. Odpowie na pytania: "co zrobić, gdy trafimy na danie, którego nie lubimy", czy "co np. zrobić z tą muchą w zupie"??? Wątpliwości dzięki lekturze rozwieją się  również przy próbach rozstrzygnięcia problemów związanych z tematami: "Czy wypada używać telefonu przy stole", "jak jeść, żeby innym również było miło", "w jaki sposób zwracać się o pomoc, jeśli chcemy aby ktoś podał nam półmisek z ulubionym daniem", "Jak odejść od stołu kulturalnie, jeśli inni wciąż jedzą - czy można się w ogóle na to zdecydować???".

 

A co ze wspomnianymi sztućcami? O tym jak z nimi postępować, dowiemy się również z książki! Jak je ułożyć, kiedy robimy krótką przerwę podczas jedzenia? Czy te łokcie rzeczywiście robią różnicę? A co zrobić jeśli przypadkiem wyleje się sok lub wyleci w końcu ten nieszczęśliwy ząb, który rusza się od tygodnia i psuje humor??? "Podano do stołu" zdecydowanie ułatwi wiele spraw i wyjaśni te, które trapią najmłodszych!

 

SMACZNEGO

„Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci” to naprawdę skarbnica wiedzy dla młodego czytelnika! Jest w niej wiele rad, które przydadzą się podczas różnych uroczystości czy spotkań, gdzie serwowane jest jedzenie. Każda wątpliwość, choćby taka, czy: wypada jeść  palcami, od czego zacząć posiłek, czym się różni szwedzki stół  od bufetu, jak się zachować w restauracji czy o czym w ogóle rozmawiać, dzięki "Podano do stołu..." zostanie rozwiana!

 

Bardzo polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!