Okładka wydania

Maharani

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Nina Nirali
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 212
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788381471435
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Maharani | Autor: Nina Nirali

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Niezwykle rzadko mamy okazję poznać w naszym kraju książkę spod znaku historycznej powieści miłosnej, której akcja rozgrywa się w orientalnych Indiach... Na szczęście czasami trafiają do nas takie dzieła, które fundują nam sobą nie tylko porywające scenariusze wydarzeń, ale też i odsłaniają piękno, koloryt oraz kulturę tamtego dalekiego zakątku świata. Taką książką jest właśnie dzieło Niny Nirali pt. "Maharani", które ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Novae Res.

 

Fabuła niniejszej powieści przenosi nas sobą do XVI-wiecznych Indii, które to pogrążyły się w czasie wyniszczających wojen. W tych okolicznościach poznajemy główną bohaterkę tej historii - następczyni tronu Radżputany – maharani Durgeshwari . Ta młoda dziewczyna stanie oto po śmierci ojca przed niezwykle trudnym zadaniem, jakim jest obrona kraju przed nadciągającym wrogiem, który nie cofnie się przed niczym, by podpić jej królestwo. Co więcej, w życiu dziewczyny pojawi się pewien nieokrzesany mężczyzna, który jest w stanie zrobić absolutnie wszystko, by tylko zdobyć Durgeshwari na swoją, wyłączną własność...

 

Niniejsze dzieło Niny Nirali stanowi sobą bardzo intrygujące, emocjonujące i udane połączenie klasycznego romansu, z niezwykle ciekawą relacją historyczną, w której polityka, wojna i poświęcenie, odegrają kluczową rolę. Dzięki temu też opowieść ta zadowoli i oczaruje sobą zarówno miłośników obyczajowych relacji, jak i sympatyków historycznych narracji. Oczywiście, wraz za sprawą tej lektury poznamy i odkryjemy także obraz dawnych Indii, który to ma nam sobą do zaoferowania tutaj naprawdę wiele. I choć być może książka ta nie imponuje nam swoją objętością (liczy zaledwie 212 stron), to jej bogata i skoncentrowana na barwnej akcji oferta, porwie nas sobą od pierwszych stron.

 

Fabuła książki oferuje nam sobą wszystko to, czego tylko od tego typu powieści moglibyśmy oczekiwać. Są wspaniali, charyzmatyczni i intrygujący bohaterowie w osobach Durgeshwari, jak i postaci z drugiego planu. Nie zabrakło efektownych scen akcji z walką w pierwszym rzędzie, jak i też nie mniej barwnych chwil miłosnych uniesień i porywów serca. Znalazło się tu również miejsce na ciekawe oddanie tej orientalnej rzeczywistości - z codziennym życiem, polityką, wiarą, czy też rysem historycznym, na czele. Całości pozytywnej oceny dopełnia zaś bardzo solidny warsztat autorki, która wie doskonale o tym, jak nas zainteresować przedstawianą relacją, aż do ostatniej strony.

 

Spotkanie z tą powieścią gwarantuje nam sobą wspaniałe emocje, zapewnia moc przedniej rozrywki, jak i też przenosi do niezwykłego świata historycznego orientu, któremu to się tu nie poddać, jest nie sposób. Bawimy się doskonale przy tej lekturze, żyjemy losami jej bohaterów, angażujemy w tę piękną, ale też i dramatyczną opowieść, czerpiąc tego faktu wiele satysfakcji. Oczywiście, jest to literacki romans..., ale w mej ocenie z jak najbardziej ambitnej półki tego gatunku.

 

Komu polecam sięgnięcie po ten tytuł...? Myślę, że przede wszystkim fanom miłosnej opowieści z historycznym tłem, jak i też sympatykom Indii i kultury tego regionu, gdyż to dla nich książka ta będzie najbardziej niezwykłą i wyjątkową. Jednoczesne jednak po powieść tę mogą sięgnąć śmiało także i inni sympatycy obyczajowej i romansowej literatury, których również książka ta porwie i oczaruje. Ze swej strony oczywiście zachęcam i gorąco polecam sięgnięcie po powieść "Maharaini", która ma sobą do zaoferowania naprawdę wiele!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto