George I Poszukiwanie Kosmicznego Skarbu

Autor: Lucy HawkingStephen Hawking

Okładka wydania

George I Poszukiwanie Kosmicznego Skarbu


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Sosnowa Igiełka

Przygoda w kosmosie- na to hasło zapewne wiele osób zareagowałoby nieskrywanym entuzjazmem. Któż nie ma ochoty wybrać się w podróż w celu odkrywania niezdobytych planet, a może i spotkania istot tam żyjących? Mały George, bohater stworzony przez Lucy i Stephena Hawkingów, znów trafia w sam środek niesamowitej przygody kosmicznej. Książka „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” to szalenie ciekawa pozycja skierowana do młodych czytelników, opowiadająca między innymi o dokonaniach człowieka w zakresie zdobywania przestrzeni kosmicznej.

 

Dzięki niesamowitym sąsiadom George coraz więcej wie o badaniach nad kosmosem. W związku z tym, że jest dzieckiem żądnym informacji i nieustannie zadającym pytania, otrzymuje od naukowców wyjątkowy, naszpikowany faktami i teoriami „Podręcznik użytkownika Wszechświata”. Ten rewelacyjny prezent nie jest jednak w stanie pocieszyć chłopca, kiedy dowiaduje się o szykującym się pożegnaniu z przyjaciółką z sąsiedztwa, służbową sytuacją rodziny zmuszoną do wyjazdu za granicę. Jednak pewnego dnia George otrzymuje od Annie dziwną wiadomość. Dziewczynka podejrzewa, że niepojęte zachowanie łazika, który wyruszył w podróż na inną planetę, to nie usterka, a przejaw działalności obcych. W związku z tym odkryciem George zostaje zaproszony przez przyjaciół do Ameryki, dokąd może się dostać wyłącznie z pomocą babci. Na miejscu okazuje się, że oprócz ukochanej Annie do towarzystwa będzie mieć jeszcze potwornie wścibskiego geniusza komputerowego o imieniu Emmett. Cała trójka musi podjąć trudną decyzję na temat tego, czy czas wyruszyć na ratunek Ziemi. W zanadrzu mają niepowtarzalny, najlepszy na świecie komputer o nazwie Kosmos. Dzięki inteligentnemu portalowi potrafi on przesyłać ludzi w różne miejsca we Wszechświecie. Jakie przygody czekają na młodych bohaterów? Czy zdani wyłącznie na swoją wiedzę i umiejętności będą w stanie poradzić sobie z kosmiczną misją, gdy nie wiadomo kto lub co czai się w przestrzeni?

 

To niesamowite, że „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” to książka, z której zasobów może czerpać cała rodzina. Akcja, czyli przygody chłopca, przerywana jest bowiem esejami o naukowym charakterze, tłumaczącymi m.in. takie zagadnienia, jak wędrówka światła i przesyłanie komunikatów w przestrzeni, kosmiczne podróże człowieka, misje bezzałogowe oraz technologia satelitarna. Czym różni się bycie astronautą i astronomem? Co to właściwie są sondy kosmiczne i w jakim celu buduje się łaziki? Co wspólnego mają wynalazki z przedmiotami codziennego użytku? Jaki klimat panuje na znanych nam planetach? Kto i kiedy po raz pierwszy poleciał w kosmos? To tylko niektóre z ciekawostek przytoczonych przez autorów. Niewątpliwą zaletą jest graficzne wyróżnienie rozdziałów o naukowych treściach, co pozwala na odróżnienie fikcji literackiej od faktów. Zdobyta z pomocą książki wiedza z pewnością przyda się nie tylko w szkole, jak i pozwoli na zaspokojenie ciekawości prawdziwych pasjonatów kosmosu. Eseje naukowców mogą stać się również podstawą do dyskusji na temat Wszechświata i tego, czy jesteśmy jedynymi jego mieszkańcami. Publikacja, oprócz grafik ilustrujących przygody chłopca i jego przyjaciół, zawiera kolorowe zdjęcia z wizyt człowieka w kosmosie, wizerunki statków kosmicznych, portrety astronautów, czy też zjawiskowe fotografie planet m.in. pochodzące z teleskopu Hubble’a.
Jednak książka Lucy i Stephena Hawkingów to nie suchy zbiór faktów i hipotez, ale przede wszystkim coś, co dzieci lubią najbardziej, czyli pasjonująca przygoda połączona z nauką w przystępny sposób i rozbudzaniem pasji. Warto oddać się lekturze tej pozycji i uczynić kosmos o wiele bliższym.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!