Okładka wydania

Cena Nieśmiertelności Bursztynowa Zagadka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Darek W. Tokarski
 • Gatunek: Sensacja
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 698
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x210 mm
 • ISBN: 9788381475167
 • Wydawca: Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdynia
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 10 votes
Akcja: 100% - 10 votes
Wątki: 100% - 10 votes
Postacie: 100% - 10 votes
Styl: 100% - 12 votes
Klimat: 100% - 10 votes
Okładka: 100% - 10 votes
Polecam: 100% - 11 votes

Polecam:


Podziel się!

Cena Nieśmiertelności Bursztynowa Zagadka | Autor: Darek W. Tokarski

Wybierz opinię:

Joanna Kidawa

„Cena nieśmiertelności. Bursztynowa zagadka” to debiutancka powieść Darka W. Tokarskiego, wydana przez Wydawnictwo Novae Res. Sam autor pochodzi z Krakowa. Już od najmłodszych lat trenował piłkę nożną. Jednak problemy ze zdrowiem uniemożliwiły mu dalsze rozwijanie się w sportowym kierunku. Postanowił więc wybrać inną ścieżkę kariery. Został zatem dziennikarzem. Zainteresował się również prawem, psychologią oraz filozofią. Ukończył też szkołę detektywistyczną, a później prowadził własną firmę. Aktualnie Darka W. Tokarskiego można spotkać na ulicach w Wielkiej Brytanii, gdzie postanowił zamieszkać wraz z żoną oraz dwójką dzieci.

 

CENA NIEŚMIERTELNOŚCI. BURSZTYNOWA ZAGADKA

Głównym bohaterem książki „Cena nieśmiertelności. Bursztynowa zagadka” jest kapitan Henryk Sandomierski, który na co dzień pracuje w siedzibie NATO w Brukseli. Pewnego dnia odbiera telefon od swojej babci, mieszkającej w Krakowie, w dzielnicy Nowa Huta. Starsza kobieta jest bardzo zaniepokojona. W jej mieszkaniu kręci się bowiem ekipa z telewizji kablowej, a pani Antonina Sandomierska wyłapuje w rozmowach obcy, rosyjski akcent pracowników. Mówi również wnukowi, iż siostra Klara z zakonu Klarysek coś mu przekaże w sytuacji, gdyby coś jej się stało złego. Przeczuwa, że znalazła się w niebezpieczeństwie… 

 

W czasie rozmowy telefonicznej, Henryk otrzymuje również pismo o zawieszeniu w obowiązkach służbowych. Podobno znaleziono jakieś nieprawidłowości w przebiegu jego służby. W związku z tym, ma stawić się w Warszawie na przesłuchanie. Jeszcze tego samego dnia dostaje wiadomość od swojej przyjaciółki z dzieciństwa oraz sąsiadki babci – Iwony o śmierci pani Antoniny. Jest wstrząśnięty. Wraz ze swoim przyjacielem, również żołnierzem, Adamem wyruszają do Polski.

 

Po przylocie do Krakowa okazuje się, iż panowie są śledzeni, najprawdopodobniej przez obce służby wywiadowcze. Przyjaciele postanawiają rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci babci Antoniny. Henryk, z pomocą przyjaciół, stopniowo zbiera coraz ciekawsze i zagadkowe informacje na temat swojej rodziny. A mianowicie odkrywa niewyjaśnione powiązania z polskim wywiadem działającym w czasie II wojny światowej. Grupa przyjaciół zostaje wciągnięta w ciąg wydarzeń, w którym przeszłość plącze się z teraźniejszością. Mamy jeszcze inne osoby, poza Henrykiem, Adamem i Iwoną, jak na przykład panią poseł Marzenę, które, chcąc wyjaśnić tajemniczą śmierć babci Antoniny Sandomierskiej, zostają wplątane w międzynarodową intrygę. Jak się okazuje, niniejsza intryga ma tajemnicze powiązania z bursztynową komnatą oraz ze śmiercią generała Sikorskiego…

 

PODSUMOWANIE

W prologu książki znajdują się historie, na pierwszy rzut oka zupełnie przypadkowe i z różnych epok. A zatem jest opowieść o Świętej Kindze, która przybyła z Węgier do Polski. Opisane jest, jak doszło do założenia kopalni soli w okolicach Krakowa. Mamy również ściganą przez służby wywiadowcze parę w Wiedniu na początku XX wieku oraz mężczyznę w polskim więzieniu w latach osiemdziesiątych.
Jak te historie, pozornie rozbieżne, wiążą się ze sobą? Gdzie jest wspólny punkt? A może są zupełnie przypadkowe? O tym już dowiecie się, czytając niniejszą pozycję.

 

„Cena nieśmiertelności. Bursztynowa zagadka” to opasłe tomisko, liczące sobie niemal 700 stron. Sama książka jest niesamowita. Wciąga od pierwszej strony. Darek W. Tokarski ma lekkie pióro, a sama historia jest tak skonstruowana, że ciekawa, co będzie dalej, nie mogłam się od książki oderwać! Tu nic nie jest takie, jakby się początkowo wydawało… Zachęcam Was gorąco do sięgnięcia po książkę, fenomenalną lekturę na długie zimowe wieczory. Świetny debiut Panie Darku. Z niecierpliwością będę wypatrywać kolejnych powieści!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto