Okładka wydania

Joga – Kompletny Przewodnik Dla Początkujących

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Cory Martin
 • Tytuł Oryginału: Yoga For Beginners: Simple Yoga Poses To Calm Your Mind And Strengthen Your Body
 • Gatunek: Medycyna I ZdrowiePoradniki
 • Przekład: Agata Prafjańczuk
 • Liczba Stron: 232
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x210mm
 • ISBN: 9788381682633
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Joga – Kompletny Przewodnik Dla Początkujących | Autor: Cory Martin

Wybierz opinię:

MyCoffeeBooks

Joga. Dla jednych to ciąg skomplikowanych ćwiczeń, które pozornie tylko wyglądają na proste. Drudzy stwierdzą, że to nie dla nich, bo przerasta ich medytacja i cała ta metafizyczna otoczka. A inni jeszcze powiedzą, że właśnie w jodze odnaleźli spokój i balans między sferą ducha i ciała. Jak więc jest z tą jogą? Odpowiedzi poszukałam w najnowszej publikacji wydawnictwa Vital gwarancja zdrowia, „Joga - kompletny przewodnik dla początkujących” autorstwa Cory Martin.

 

Cory Martin to ogromna pasjonatka jogi, ukończyła Międzynarodowy Kurs Nauczycielski RYT. Wykłada w różnych studiach jogi w Los Angeles. Joga to jej życie, choć nie zawsze tak było. Czasem człowiek musi przejść długą drogę, aby znaleść swoją prawdziwą pasję. I tą pasję czuje się w całej tej publikacji. Autorka naprawdę wie o czym pisze, skupiając się jednak na tych najbardziej podstawowych aspektach jogi. Wszak to kompletny przewodnik dla początkujących.

 

„Joga znaczy „teraz” To wszystko. Nic więcej nie musisz wiedzieć.”

 

Książka składa się z 7 rozdziałów opisujących poszczególne elementy składające się na jogę w życiu każdego z nas. To kolejno podstawy, praktyka, podstawowe pozycje, sekwencje, odżywianie, medytacja, joga dla ciebie. W bonusie mamy również obrazkową biblioteczkę jogina, która na szybko pozwala przypomnieć sobie daną pozycję.

 

Podstawy wprowadzają nas w świat jogi. Dzięki temu dowiadujemy się skąd wzięła się joga, jakie są jej rodzaje, z podziałem na bardziej szczegółowe struktury. Nie zrażajcie się jednak taką dawką wiedzy- podana jest prosto, czyta się przyjemnie i wiedza sama wchodzi do głowy. Do tego osiem gałęzi jogi pomaga zrozumieć siebie, swoje odczucia i reakcje swojego ciała podczas ćwiczeń.
Praktyka prowadzi nas o krok dalej. Autorka ze szczegółami opowiada o tym jak najlepiej zacząć przygodę z jogą, w co się ubrać, jak przygotować pomieszczenie do ćwiczeń, w jakie przyrządy się zaopatrzyć. Pojawiają się tu również pierwsze pozycje jogi - dla początkujących, nie wymagające aż tak dużego wysiłku.

 

Podstawowe pozycje to już joga w pełnym wymiarze. Autorka drobiazgowo opisuje każdą z ponad trzydziestu pozycji, skupiając się na pozycjach wyjściowych i końcowych, oraz na wzroku i oddechu. Do każdego opisu jest dołączony rysunek, tak, aby każdy zrozumiał o co w danym ustawieniu chodzi.

 

Rozdział sekwencje - czyli kombinacje pozycji ułożone w taki sposób, aby uzyskać odpowiedni rezultat. Otwierająca biodra, oczyszczająca serce, uspokajająca, oczyszczająca czy energetyzująca to tylko kilka z podanych. Proste i zrozumiałe opisy pozwalają na wykonanie ćwiczeń nawet początkującym.

 

Trzy kolejne, następujące po sobie rozdziały, mniej już traktują o samej jodze, a więcej o sposobie życia.

 

„Jeśli zdecydujesz się na codzienne praktykowanie jogi w takiej czy innej formie, jedzenie będzie wpływało na o wiele więcej aspektów twojego życia niż tylko Twoja energia”

 

Autorka nie namawia nas na przejście na radykalną, restrykcyjną dietę. Stara się ukazać alternatywy, które mają być punktem wyjścia do zdrowszego odżywiania. Najważniejsze aby wsłuchać się w swoje ciało i na tej podstawie określić, co nam odpowiada, a co już nie do końca…

 

Medytacja to rozdział, który przeczytałam z największą chyba ciekawością. Może dlatego, że nigdy nie wiedziałam jak to zrobić poprawnie. I tu autorka mnie nie zawiodła. Ponownie, w prostych słowach, bez dorabiania niepotrzebnej ideologii, opisała co i jak. WIelkie ukłony za to, bo każda wcześniejsza publikacja dotycząca tego tematu zawsze mnie albo śmiertelnie nudziła, albo też przerażała swoim „uduchowieniem”. Tu mamy prosty i jasny przekaz.

 

Ostatni rozdział, to garść dobrych rad - gdzie znaleźć dobrą szkołę jogi, jaki jej rodzaj wybrać. Nakreśla również schemat standardowych zajęć jogi, namawia aby po prostu próbować. Joga bowiem jest doskonałym wyborem bez względu na wiek.

 

Dla kogo więc ta książka?

Zdecydowanie dla tych, którzy chcieli by rozpocząć swoją przygodę z jogą. Ale i dla tych, którzy uczęszczają już na zajęcia, bądź ćwiczą w domu, a chcieliby poprawić swoją technikę. Jedno jest pewne- to najbardziej zrozumiała książka o jodze jaką miałam w swoich rękach. I zapewne będę do niej często wracać - bo joga to coś, co coraz bardziej mnie fascynuje.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto