Okładka wydania

Roberto Baggio Włoski Bóg Futbolu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Roberto Baggio Włoski Bóg Futbolu | Autor: Raffaele Nappi

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

ROBERTO BAGGIO - jedna z największych gwiazd w historii światowego futbolu, ikona włoskiej piłki, idol milionów fanów sportu na całym świecie. To właśnie osobie tego znakomitego niegdyś piłkarza poświęcono książkę pt. "Roberto Baggio. Włoski bóg futbolu", której to autorem jest Raffaele Nappi. Pozycja ta stanowi swoistą biografię tego wybitnego sportowca, ukazującą w niezwykle prosty, przejrzysty i przystępny głównie dla młodego czytelnika, sposób, życie i sukces Roberto. Książka ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Arena.

 

Książka ta prowadzi nas przez jakże bogatą karierę piłkarską Roberto Baggio, której przystanki wyznaczają jej najważniejsze chwile, sukcesy, ale też porażki. To tu przeczytamy o początkach jego kariery, stworzeniu genialnego duetu napastników ze Stefano Borgonovo, trudnym przejściu do drużyny Juventusu Turyn, otrzymaniu "Złotej Piłki", czy też wreszcie o najsłynniejszym nietrafionym rzucie karnym w historii futbolu - chybionej jedenastce Roberto podczas finału Mundialu 1994, w meczu przeciwko Brazylii... To oczywiście tylko część z wątków i wydarzeń, jakie opisano w tej pozycji.

 

Niniejsza książka stanowi sobą bardzo ciekawą, potrafiącą zaintrygować czytelnika i przede wszystkim świetnie napisaną biografią o "włoskim Bogu futbolu". Biografię niezwykle konkretną i prostą w swojej konstrukcji, gdyż skupiającą się wyłącznie na tym, co było najważniejsze w karierze i życiu Roberto Baggio. Dzięki temu też i lektura tej opowieści upływa nam w błyskawicznym tempie, z wielkim zaintrygowaniem oraz poczuciem, że za tymi słowami kryje się sama prawda. To wszystko wspólnie sprawia, że dzieło Raffaela Nappi mówi o tym wielkim piłkarzu więcej, aniżeli dziesiątki czy też nawet setki artykułów. Całości pozytywnego wrażenia dopełnia zaś specyficzna, bo ilustracyjna, szata obrazkowa tej książki, co docenią z pewnością najmłodsi czytelnicy tego tytułu.

 

Relacja ta przyjmuje postać naprawdę wciągającej opowieści, która zawiera nie tylko opisy danych wydarzeń, ale też chociażby cytaty i wypowiedzi głównego bohatera, jak i innych ludzi futbolu - od piłkarzy począwszy, poprzez trenerów, a skończywszy na dziennikarzach. To wszystko znacznie przyspiesza lekturę, czyni ją jeszcze ciekawszą i bardziej realistyczną, co w przypadku około biograficznego nurtu, ma zawsze duże znaczenie. Dla mnie najbardziej intrygujące były ukazane tu historie wprost z piłkarskiej murawy, obrazujące nie tylko przebieg wydarzeń, ale i emocji sportowców. Oczywiście, z pewnością każdy czytelnik znajdzie tu dla siebie coś go szczególnie pasjonującego.

 

Komu poleciłabym tę książkę w pierwszym rzędzie...? Naturalnie sympatykom sportu, piłki nożnej i talentu Roberto Baggio, gdyż to oni siłą rzeczy będą bawić się najlepiej podczas tej lektury. Niemniej nic nie stoi na przeszkodzie, by po tytuł ten sięgnęli także miłośnicy literackich biografii, gdyż z pewnością postać, osoba, jak i życie tego włoskiego piłkarza, ma sobą wiele do przekazania. Kolejnym argumentem przemawiającym za sięgnięciem po tę książkę jest także to, że została wydana ona w naprawdę piękny, efektowny i przyjemny dla oka sposób, co ma znaczenie szczególnie w kontekście najmłodszego odbiorcy tej pozycji, dla którego to sama treść, może okazać się nie wystarczającą.

 

Reasumując - niniejsze dzieło Raffaele Nappi ma do zaoferowana sobą naprawdę wiele, by w ten sposób zainteresować polskiego czytelnika. To bardzo dobrze napisana, ciekawie skonstruowana i bardzo rzetelna pod merytorycznym kątem, biografia legendy włoskiej piłki, która z pewnością usatysfakcjonuje sobą każdego czytelnika. Ze swej strony polecam i życzę równie udanej zabawy podczas spotkania z tą pozycją, jaka to stała się i moim udziałem!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto