Okładka wydania

Oddać Serce

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Lindsay Harrel
 • Tytuł Oryginału: The Heart Between Us: Two Sisters, One Heart Transplant, and a Bucket List
 • Gatunek: Powieść Społeczno Obyczajowa
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Renata Czernik
 • Liczba Stron: 368
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x205 mm
 • ISBN: 9788365843999
 • Wydawca: Dreams
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Rzeszów
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Oddać Serce | Autor: Lindsay Harrel

Wybierz opinię:

Inka92

"Żyj, bądź szczęśliwa, uśmiechaj się, kto wie? Może jutro nie nadejdzie" Kal ho naa ho

 

W codziennej pogoni za pieniądzem, za karierą, za zaspokojeniem pragnień ciała, ciągle zapominamy o tym, jak kruche jest nasze życie, o tym, co w życiu delikatnym jak porcelana, jest najważniejsze, zapominamy o pragnieniach duszy, zamykamy się na emocje, dusimy je w sobie, raniąc siebie i najbliższych, odsuwamy się od siebie, żyjemy w ciągłym stresie, pośpiechu, zapominamy o rodzinie i o Bogu. A życie mija, przepływa nam przez palce... Czasem przebudzimy się w odpowiedniej chwili, czasem dostajemy czas na naprawienie błędów, dostajemy od Niego drugą szansę. Ale często marnujemy bezpowrotnie ten bezcenny dar, jakim jest życie i radość z niego i odchodzimy nie mając okazji, szansy na uzdrowienie siebie i relacji z bliskimi, w imię czego ? Majątku, awansu, samotności? Czy warto ?

 

"Oddać serce" jest opowieścią o poszukiwaniu siebie, poszukiwaniu Boga, odbudowywaniu złamanych relacji siostrzanych, rodzinnych, małżeńskich. Jest podróżą po świecie, ale także w głąb siebie, po krainie emocji. Powieść ta, przypomina nam również co w życiu jest najważniejsze. Jest historią ważną, mówiącą by nigdy nie marnować ani dnia naszego życia, bo nie mamy pewności, ile to życie potrwa, nic nie jest nam dane na wieczność, a jeśli tym bardziej otrzymujemy od Boga drugą szansę na życie, to nie można się bać, ale cieszyć, czerpać z niego radość i po prostu żyć ! Historia Megan i Crystal, a także Amandy, ich duchowej przewodniczki, sprawczyni całej podróży, w którą bliźniaczki wyruszają jest opowieścią wzruszającą, mówiącą o rzeczach ważnych, niosącą nadzieję, wiarę w Boga, życie i miłość.

 

Megan całe życie marzyła by być jak jej siostra, Crystal, silna, odważna i zdrowa. Przez wzgląd na swoje chore serce nie mogła żyć tak jak chciałaby, jak jej bliźniaczka. Gdy w końcu po przeszczepie serca, zdobywa się na odwagę by spotkać się z rodzicami dawczyni jej serca, nie podejrzewa, że to jedno spotkanie odmieni jej życie o 180 stopni. Otrzymuje od nich pamiętnik Amandy, w którym spisała ona listę swoich 25 marzeń. Lektura przemyśleń dawczyni serca, wzbudza w Megan pragnienie by spełnić marzenia Amandy, by w ten sposób podziękować jej za życie, za szansę na normalne funkcjonowanie, by spłacić ten dług, by zrobić choć tyle, ile jest w stanie.

 

Mimo sprzeciwu matki, która ciągle boi się i martwi o zdrowie córki, za radą ojca i jej przyjaciela Caleba, by zrobiła coś dla siebie, by odważyła się na tak wielki krok, razem z siostrą, Crystal, która ma swoje powody by wyjechać, wyrusza w podróż życia, w różne zakątki świata.

 

"Czasem niebezpiecznie jest wyjść z domu, gdy staniesz na drodze, nigdy nie wiadomo, dokąd cię nogi poniosą." "Władca Pierścieni" - "Drużyna Pierścienia", Tolkien

 

Wyruszają w podróż nie tylko krajoznawczą, by podziwiać zabytki, odkrywać uroki świata, ale przede wszystkim w podróż emocjonalną, a także w głąb siebie. Podczas tej podróży odbudują swoją siostrzaną relację, wyznają co je boli, co mają sobie nawzajem do zarzucenia, co je rozdzieliło na tak długo. Wyjaśnią sobie wiele kwestii, które ciążyły im na sercu od dawna. Megan odnajdzie w sobie siłę, odwagę, uwierzy w to, że da sobie radę, że potrafi żyć pełnią życia, znajdzie miłość, na którą ostatecznie się otworzy i odda serce, spełni marzenia Amandy, ale i swoje, odzyska siostrę. Crystal natomiast odnajdzie natchnienie, które straciła przez stresującą pracę, uda się jej stworzyć idealny projekt architektoniczny, który zapewni jej awans, odbuduje swoją relację z Megan, pozwoli sobie na przeżywanie emocji, nie chowania ich przed światem, duszenia ich w sobie, pozwoli na to by Bóg wskazał jej drogę, by ją posklejał od środka, odnowił, zrozumie, że nie da się wszystkiego kontrolować, że są sprawy, które dzieją się niezależnie od nas, zrozumie, że miłość i rodzina są najważniejsze, a praca powinna być na drugim miejscu, co pozwoli uratować jej związek.

 

"Bóg postanowił podarować ci nowe życie. Nie marnuj tego daru, nie korzystając z niego." "Oddać serce" Lindsay Harrel

 

Podróż w celu realizacji marzeń Amandy da wiele naszym bohaterkom, zmieni ich wnętrza, a także ich sposób patrzenia na świat, Boga, przypomni co liczy się w życiu, co jest najcenniejsze i jeśli otrzymujemy drugą szansę powinniśmy bardzo dobrze ją wykorzystać.

 

"Myślę, że bycie silnym nie oznacza, że nigdy się nie boisz. Oznacza to, że mimo strachu i lęków stawiasz czoła wyzwaniom." "Oddać serce" Lindsay Harrel

 

Życie to często trudna wędrówka przez ścieżki świata, często pełno w nim cierpienia, łez, bólu, strachu. Ale w życiu nie chodzi o to, by się nie bać, by ukrywać emocje, ale o to by mimo strachu walczyć dalej dzielnie, by dzielić się emocjami, eksponować je, a także pokładać ufność w Bogu, przecież on najlepiej wie, co dla nas najlepsze, jego plan na nasze historie życiowe jest już od dawna ustalony, nie ma sensu walczyć z przeznaczeniem, zamartwiać się wszystkim, starać się wszystko mieć pod kontrolą, bo to odbiera nam radość życia, która jest przecież najważniejsza.

 

"Dziś… już dziś podziel się swoją radością, już dziś pomódl się przez chwilę, już dziś uroń choć jedną łzę, już dziś zacznij żyć naprawdę, już dziś zacznij marzyć. Dziś… Bo nigdy nie wiesz… czy nadejdzie jutro."
Kal ho naa ho

 

"Oddać serce" to piękna powieść, niosąca ze sobą mądre przesłanie i lekcje dla wielu z nas, zagubionych w otaczającej rzeczywistości. Ta książka o uroczej okładce, która przyciąga wzrok, wzruszyła mnie, ujęła moje serce, poruszyła duszę. Nie pamiętam kiedy czytana przeze mnie książka wzbudziła we mnie tyle pozytywnych emocji, kiedy łzy cisnęły mi się do oczu podczas lektury, a wzruszenie ściskało gardło. Wspaniała, emocjonalna powieść, która wywołuje łzy, ale są to łzy dobre, jak w starożytnym teatrze, niosą nam katharsis, oczyszczenie. Po lekturze "Oddać serce" człowiek czuje się lepszy, w sercu budzi się nadzieja, radość, pozytywne wzruszenie, które do tej pory umiały wywołać we mnie filmy Bollywood, niektóre piosenki i niektóre komedie romantyczne. Do tego zaszczytnego grona od dziś dołączyła powieść Lindsay Harrel.

 

Polecam z całego serca! Moja ocena to 6!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto