Okładka wydania

Reiki Odkryj Moc Zdrowia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Reiki Odkryj Moc Zdrowia | Autor: Marta Pyrchała Zarzycka

Wybierz opinię:

TomG

Marta Pyrchała-Zakrzycka jest bioenergoterapeutką i neuroterapeutką, co więcej posiada tytuły Mistrza Nauczyciela Reiki, Mistrza Kundalini Reiki oraz Cone Master Hopo. Te brzmiące bardzo osobliwie i jednocześnie oryginalnie tytuły niczego mi nie mówią, kojarzą się jedynie z kulturą Wschodu, sztukami walki itp. Ale przyznam szczerze, że w tematyce uzdrawiania i filozofii Wschodu jestem zupełnym laikiem.

 

Poradnik Reiki. Odkryj moc zdrowia nie jest książką zbyt obszerną, bo obejmuje zaledwie trochę ponad dwie i pół setki stron, jednak dość drobna czcionka, jaką zadrukowano strony, gwarantuje znacznie więcej czytania, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Trzynaście rozdziałów zawierających całą masę krótszych podrozdziałów dostarcza czytelnikowi bardzo dużą ilość wiedzy na temat reiki. Słowo to oznacza wpływ duchowy i w potocznym rozumieniu stanowi nazwę systemu uzdrawiania, polegającego na czerpaniu z życiowej energii przenikającej wszystko co nas otacza oraz każdego człowieka.

 

Założeniem uzdrawiania nazwanego reiki – wedle słów autorki – jest uznanie, że stan określany mianem zdrowia uzyskuje się dzięki zachowaniu harmonii między człowiekiem, czyli jego ciałem, duchem oaz umysłem, a otaczającym go światem zewnętrznym. Zrozumiałe więc jest, że choroby zakłócają tę delikatną równowagę, co skutkuje złym samopoczuciem i całą masą innych niepożądanych stanów. Terapia reiki natomiast może wyeliminować zaburzenia poprzez pobudzenie organizmu do zdrowienia i uwolnienie blokad energetycznych w czakrach i medianach.

 

Poradnik Reiki. Odkryj moc zdrowia został przygotowany przejrzyście i w sposób przyjazny czytelnikowi. Wydawca podaje, że jest to pierwsza tego typu pozycja poruszająca tematykę reiki na polskim rynku, z tego też względu autorka rozpoczyna poradnik od wyjaśnienia, czego czytelnik właściwie dowie się i nauczy z jego lektury. Jest to zabieg prosty, ale przydatny, gdyż już na wstępie dowiadujemy się z grubsza, czego możemy się po merytorycznej zawartości książki spodziewać. Następnie będziemy się coraz bardziej zagłębiać w tematykę reiki, począwszy od teorii, a skończywszy na praktyce. Dowiemy się całkiem sporo o różnych rodzajach energii, przeczytamy wprowadzenie do wiedzy o energii i reiki, porównamy szkolenia i kursy reiki z przeszłości z tymi obecnie praktykowanymi, a także prześledzimy drogę, jaką reiki przebyło, by dotrzeć ze Wschodu na Zachód. W rozdziale piątym natomiast autorka mówi czytelnikowi, skąd zasady reiki pochodzą oraz – co istotne dla praktykowania terapii – jakie są metody ich wprowadzania w życie.

 

Martę Pyrchała-Zakrzycką cechuje duża skrupulatność i profesjonalne podejście do jej pacy, dlatego napisany przez nią poradnik jest książką maksymalnie wyczerpującą tematykę terapii reiki. Poza zagadnieniami, które wymieniłem powyżej, poradnik ten zawiera również dobrze opisane kwestie systemu energetycznego człowieka, praktyczną część w postaci rozdziału poświęconego oczyszczaniu z negatywnych energii, a także wykonywaniu zabiegów reiki na innych ludziach. Oczywiście nie sposób wymienić tutaj wszystkich zagadnień, jakie autorka porusza w swej książce, a trzeba zaznaczyć, że jest tego znacznie, znacznie więcej. Jak już pisałem na samym początku, niezbyt obfite wizualnie wymiary książki zadają kłam dużej ilości merytorycznej wiedzy zawartej na jej stronach. Niewielką czcionkę uznałbym tutaj co prawda za minus, lecz tekst jest w sumie wystarczająco czytelny, więc nie ma co się czepiać szczegółów. Zresztą, wiele partii tekstu autorka wypunktowuje linijka pod linijką, co sprawia czasem wrażenie, że Reiki. Odkryj moc zdrowia zdaje się być raczej podręcznikiem niż poradnikiem. Tak czy inaczej, jej książka okazuje się być publikacją interesującą i zdecydowanie udaną.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto