Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Święta Nauka Przodków Droga Do Uzdrowienia

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Święta Nauka Przodków Droga Do Uzdrowienia | Autor: Nick Polizzi

Wybierz opinię:

Mirosława

„Dżungla, gdy już ma cię w swoich objęciach, jest jak maraton, w którym nie możesz przestać biec.“

 

Gdy zaczynamy chorować, pierwsze swoje kroki kierujemy do lekarza, szukając u niego pomocy. Niestety, bywa tak, że nie potrafi on ulżyć w cierpieniu i znaleźć odpowiedniej terapii. Przepisywane leki mają często skutki uboczne i nie spełniają swojej roli tak, jakbyśmy się tego spodziewali. Wówczas wiele pacjentów szuka alternatywnych metod opartych na darach Matki Natury. Tak zdarzyło się w życiu bohaterów książki pt.: „Święta nauka przodków“, którzy wyruszyli po swoje zdrowie aż do amazońskich szamanów.

 

Nick Polizzi jest znanym producentem pełnometrażowych filmów dokumentalnych, które zgłębiają moc tradycyjnej medycyny. Pochodzi z rodziny, która głęboko wierzy w uzdrawiającą siłę medycyny ludowej. Przez całe życie był świadkiem leczniczych możliwości roślin, dzięki którym ludzie pozbywali się swoich dolegliwości i chorób. Jako młody człowiek zachorował na migrenę oczną, z którą zmagał się przez 2 lata. Niestety, żadne leczenie oferowane przez medycynę konwencjonalną nie przyniosło pozytywnych efektów. Dopiero wykorzystanie jednej z technik terapii naturalnych pomogła mu wrócić do zdrowia. To był punkt zwrotny i błogosławieństwo w jego życiu. Zaczął dokładniej drążyć ten temat, poznawać świat ziół, wschodnią filozofię, medycynę ludową przodków oraz poznawać święte ceremonie i współpracować z szamanami. O swojej drodze do szamanizmu opowiada w jednym z początkowych rozdziałów książki.

 

Zebrane doświadczenia i poszukiwania doprowadziły go do realizacji projektu filmowego, który miał na celu pokazanie skuteczności uzdrawiających metod stosowanych przez szamanów. Film nosił tytuł „The Sacred Science“ i został zrealizowany w 2011 roku. W tym projekcie wzięło udział ośmioro chorych osób, by skorzystać z szamańskich metod uzdrawiania. Mamy możliwość przyjrzenia się procesowi powstania tego dokumentu od momentu zrodzenia się pomysłu aż do końca jego realizacji.

 

„Szamani są żywymi mostami pomiędzy tym wymiarem, a wymiarem, którego nie widzimy. Ich los ustalony jest przez ich rodowód lub niezamierzoną inicjację, która zwykle objawia się jako bliskie spotkanie ze śmiercią.“

 

Książkę czyta się szybko, jak dobrą powieść przygodową z wartką akcją. To opowieść o poznawaniu siebie, swoich możliwości, odkrywaniu własnego potencjału a przede wszystkim o szamanizmie i uzdrawianiu. Bierzemy udział w rytuałach, różnych ceremoniach, wyprawach i zanurzamy się w starodawnych praktykach leczenia bazujących na specyfikach pozyskanych z natury.

 

Jednym z bardziej ekscytujących i tajemniczych obrzędów jest Ayahuaska zwana Babcią. Jej działanie jest opisywane jako niezwykle oczyszczające i zmieniające postrzeganie siebie, swoich problemów i rzeczywistości. Autor przywiązuje do niej swoją ogromną uwagę, gdyż jest ona jednym z ważniejszych wątków jego opowieści. Dzięki jego umiejętnościom narracyjnym możemy wczuć się w jego doznania, myśli i rozmowy z samym sobą. Jest on tym, który prowadzi nas przez kolejne rozdziały, opisując wydarzenia i własne przemyślenia oraz doznania. Dzięki temu mamy wrażenie bezpośredniego uczestnictwa w wyprawie i projekcie filmowym.

 

Autor połączył w niej dwie formy: powieść i poradnik, w którym zastosował narrację pierwszoosobową. Opisuje w niej swoje przeżycia, refleksje i wnioski pokazując duchową stronę życia wśród amazońskiej dżungli. Wędrując z nim dzikimi ścieżkami wnikamy w świat, który pokazuje nam swoje prawa, ucząc pokory i pokazując kim naprawdę jesteśmy. Obserwujemy przemianę jaka dokonuje się zarówno u Nicka jak i u osób uczestniczących w tej prawdziwej historii.

 

Klamrą spinającą całość są wydarzenia z 2016 roku, które rozpoczynają i kończą opowieść o mądrości przodków. W kolejnych rozdziałach przenosimy się do 2010 roku, kiedy zaczyna się realizacja filmu „The Sacred Science“ . W treść poszczególnych epizodów zostały wplecione porady, praktyki, mądrość i szamańska wiedza rdzennych mieszkańców amazońskich lasów. Są to praktyki przekazane autorowi przez uzdrowicieli, które stanowią wskazówki dla tych, którzy chcą poznać bliżej tę ścieżkę. Zostały one wyszczególnione tekstem umieszczonym na szarym tle i zawierają praktyczne informacje, ćwiczenia i porady propagujące zdrowe życie.

 

Nick uświadamia, że nie musimy udawać się do dzikich rejonów naszego świata czy zaszywać się w leśnej głuszy. Kontakt z naturą i niektóre szamańskie praktyki możemy wykonywać także w zaciszu własnego domu. Ważne, byśmy potrafili dostrzec możliwości i współgrali z naszym wnętrzem odkrywając kim naprawdę jesteśmy.

Tysia19

Do wzięcia książki pod recenzję zachęciła mnie w głównej mierze jej tematyka. Odkąd pamiętam zawsze interesowało mnie jak pierwotni ludzie dawali sobie radę z leczeniem chorób, czy innych dolegliwości, kiedy medycyna nie była jeszcze rozwinięta. Z egzemplarzem „Święta nauka przodków- droga do uzdrowienia. Pierwotne rytuały, szamańskie praktyki i medycyna ludowa”, który został mi podarowany mam szansę się tego dowiedzieć, ponadto autor daje możliwość wypróbowanie niektórych „starych” metod w życiu codziennym. Zapowiada się bardzo dobrze, czy tak pozostanie, przekonajcie się czytając dalej.

 

Nick Polizzi – reżyser oraz producent filmów o tematyce dokumentalnej, mają one za zadanie ukazanie, że pradawna medycyna jest równie skuteczna, a czasami nawet bardziej niż ta współczesna. Aby dowiedzieć się co nieco o dawnych zwyczajach wybrał się w podróż na koniec świata, do ludności, która w dalszym ciągu praktykuje stare, niezawodne metody bazujące głównie na roślinności. Nick prowadzi także bloga, gdzie podaje różne przepisy mieszając rośliny, żywność dla lepszego samopoczucia, a także jako sposób zapobieganiu, zwalczenia choroby. „Święta Nauka” - strona internetowej społeczności powstała z powołania, by wiedza, która tak szybko umyka została zachowana i mogła być praktykowana przez każdego, kto tego potrzebuje.

 

„Święta nauka przodków- droga do uzdrowienia. Pierwotne rytuały, szamańskie praktyki i medycyna ludowa” Nicka Polizziego jest lekturą kiedy medycyna konwencjonalna nie jest w stanie poradzić sobie z dolegliwościami, a Ty już miewasz myśli w głowie, że nic Ci nie pomoże. Otóż pojawia się światełko na końcu tunelu, w którą stronę tym razem możesz pójść, aby sobie pomóc, tym sposobem są pradawne praktyki. Mówi się, że szamańska mądrość jest kluczem do uzdrowienia. Dzięki tej książce dowiesz się między innymi: dlaczego jeszcze uzdrawia się naturalnymi sposobami, następnie po całej teorii przejdziesz do praktyki – poznasz rytuały. Nauczysz się rozumieć co „mówi” do Ciebie Twoje ciało, wszystkie traumy, uczucie zagubienia pozostaną uwolnione i zneutralizowane, a wszystko to dlatego, żebyś znalazł, drogi Czytelniku, swoją własną, niepowtarzalną drogę do uzdrowienia.

 

Książka została napisana w formie opowiadania, historia jest na faktach, o czym możemy się przekonać znajdując filmiki w internecie. Narratorem jest młody mężczyzna o jasnej karnacji pochodzący z Nowej Anglii o imieniu Nick. Powieść powstała na skutek chęci uleczenia problemów zdrowotnych z którymi borykał się od momentu ukończenia dwudziestu lat. Nick postanowił zakończyć swoje dolegliwości sposobami rodem ze starożytności. Podczas czytania książki musiałam się bardzo mocno skupić na jej treści, medycyna nawet ta dawna, przekazywana z pokolenia na pokolenie nigdy nie należała do prostych tematów. Cała historia zaczyna się od środka – w momencie, kiedy odbiorca jest w centrum wydarzeń, które mają na celu pokazanie jednego z rytuałów uzdrawiających. Wraz z upływem stron w książce pojawia się chronologiczna retrospekcja, zabieg został wprowadzony aby najpierw zaciekawić czytelnika, a potem krok po kroku pokazać mu jak do tego doszło.

 

Opowieść z życia głównego bohatera – Nicka, nie jest jakoś fascynująca, zwykły człowiek z powszechnymi dolegliwościami, który za wszelką cenę próbuje uchronić się przed medycyną tradycyjną na rzecz tej pradawnej, nie porywa. Natomiast rady są wręcz genialne, zostały zaprezentowane na szarym tle, co by w razie znudzenia opowieścią można było przejść po to o czym ta książka miała być w całości. Niestety tak nie jest, rytuały są tylko dodatkiem, szkoda. Wszelkie rady zostały przed opublikowaniem przetestowane przez uzdrowicieli, mogą pomóc, lecz niewłaściwe ich wykorzystanie ma prawo skutkować odwrotnością. Lekturę polecam wszystkim tym, którzy miewają myśli, że im już nic nie może pomóc, nie musicie wybierać się do Amazonki, jak to zrobił Nick Polizzi, aby zdobyć wszelką niezbędną wiedzę uzyskacie ją wraz z egzemplarzem. Warto przeczytać choćby dla samych rad.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial