Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wojownicy Nowa Przepowiednia Blask Gwiazd

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wojownicy Nowa Przepowiednia Blask Gwiazd | Autor: Erin Hunter

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Czwarty tom o niezwykłym świecie walecznych kotów. Te stworzenia są tajemnicze, niezwykłe i mają w swoich korzeniach największe koty, tygrysy, lwy, pumy, to po nich odziedziczyły dzikość, pierwotny instynkt i waleczność. Ich ciała są gibkie, silnie umięśnione i są ochroną. Już w starożytnej cywilizacji stanowiły nieodłączny element świata ludzi. Były czczone, przeklinane, wychwalane. Jednakże nikt tak naprawdę nie wie co myślą i zrobią w danym momencie. Te zwierzęta są sprytne, inteligentne oraz oddane swojemu właścicielowi. Kiedyś wierzono, że koty wędrują po świecie umarłych i zaświatach oraz są strażnikami magii.

 

Po walce, niebezpieczeństwie, utracie terytorium, klany docierają do nowego miejsca. Myślą, że w końcu zakończą tułaczkę, pragnąc znaleźć swoje miejsce na ziemi. Niestety, wciąż czekają na spokój. Wojownicy muszą ustalić nowe terytorium, granice oraz zasady. Koty również muszą połączyć się na nowo z duchami swoich przodków. Po wielu trudach, walkach, wojnach z innymi klanami niebezpieczeństwo czyha w ich własnych szeregach. Ogłoszono nowe proroctwo, wzbudzające niepokój wśród klanu i przywódców. Wszyscy się obawiają kolejnej wojny i śmierci. Wciąż niepewni swojej przyszłości Wojownicy starają się zapanować nad poddanymi i stworzyć im dom gdzie będą mogli żyć i rozmnażać się w spokoju. Jednakże nie wszyscy zgadzają się z przywódcami i chcą walczyć o najwyższą rangę. Na głównym bohaterze wciąż piętrzy się znamię jego ojca wielkiego wojownika i przywódcy.

 

Autorka czwarty raz przenosi czytelnika do świata kotów. Stworzyła niezwykłą sagę o ich historii, waleczności, społeczności i hierarchii. Czytelnik może się wczuć w każdego kota, o którym czyta. Ona też pokazuje nam, że te zwierzęta czują, myślą, walczą i pragną posiadać rodziny, ukochanych. Pisarka uczłowieczyła te zwierzęta, a nawet zrobiła z nich wojowników. Jej powieść odwzorowuje ludzkie przygody ze szpadą. Wszystko napisane jest z perspektywy kotów, co potęguje wczuwanie się w ich skórę. Koty są niezwykłymi stworzeniami, a czytelnik może poznać ich charakter, osobowość, nawet wierzenia w duchy przodków. Fabuła książki toczy się szybko i nie zwalnia. Towarzyszymy Wojownikom w zdradzie, przyjaźni, miłości i walce o swoje życie. Dialogi są proste i nawet mają nutę poczucia humoru, co dodaje koloru fabule. Postacie kotów są wiernie opisane, a ich charaktery można porównać do człowieka. Pisarka wiernie opisuje miejsce zamieszkania oraz świat wokół. Akcja nie jest zagmatwana, ale też czytelnik napotyka niejasności, tajemniczość i grozę. Do ostatniej strony jesteśmy trzymani w kocich pazurach, zastanawiając się, co będzie dalej i jak się ich historia skończy.

 

Jest to czwarta część przygód kocich wojowników. Wcześniejsze tomy był również niezwykłe i tak samo tajemnicze. Cała saga jest dla miłośników kotów i zwierząt. Mogą ją czytać najmłodsi, ale też dojrzali czytelnicy. Powieść jest lekka i przyjemna oraz bardzo szybko się czyta pomimo dużej objętości książki. Może ta powieść, przekona przeciwników tych zwierząt, do zakochania się w nich. Powieść wciąga już od pierwszych stron i od razu czytelnik wciągnięty jest w duszę głównych bohaterów, wraz z nimi przeżywa rozterki, emocje i uczucia. Ta saga jest połączeniem Zwiadowców i D’Artagnana w kocim wydaniu. Niniejsza książka jest też na długie jesienne i deszczowe wieczory przy kubku gorącej herbaty, a może mleka, albo kakao.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial