Okładka wydania

Unosząc Zasłonę Dualizmu – Dobra I Zła. Jak Przestać Osądzać I Doświadczyć Realnej Wolności

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Unosząc Zasłonę Dualizmu – Dobra I Zła. Jak Przestać Osądzać I Doświadczyć Realnej Wolności | Autor: Andreas Moritz

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Pułapka, w której wszyscy tkwimy

Postąpiłem słusznie, czy źle? Czy nie powinienem był zachować się inaczej, mimo że wewnętrznie czułbym się wówczas niedobrze? Czy naprawdę każde z narzuconych mi przekonań ma sens i kurczowe trzymanie się ich jest jedyną słuszną ścieżką, jaką powinienem podążać? Czy wszystko jest czarne lub białe?

 

Autor międzynarodowych bestsellerów odpowiada na najważniejsze pytania ludzkości!

Andreas Moritz obnaża iluzję dualizmu – dobra i zła, światła i mroku. Nakreśla prosty sposób na usunięcie wszelkich ograniczeń, które na siebie nałożyłeś w trakcie dotychczasowego życia. Dzięki niemu uzyskujesz unikalną możliwość ujrzenia siebie samego i otaczającego Cię świata z zupełnie nowej perspektywy.

 

Ujrzyj wszystko i wszystkich w nowym świetle

Dzięki tej książce uzyskasz unikalną jasność widzenia, głęboki wgląd w każde wydarzenie, a jednocześnie całkowicie wyzbędziesz się skłonności do osądzania ludzi. Dowiesz się, dlaczego pomyłki, oszustwa, nieuczciwość, ból, choroby, wypadki, niesprawiedliwość, wojny, przestępczość czy terroryzm mają głębszy cel. Spojrzysz również na doznane przez siebie traumy z zupełnie nowej, znacznie szerszej perspektywy.

 

Co będę z tego miał?

Autor instruuje, jak każdy może stworzyć i opanować umiejętność materializowania swoich pragnień. Ujawnia również sekrety czasu oraz fakty i mity dotyczące reinkarnacji, jak również prawdziwą wartość modlitwy. Wyjaśnia, co sprawia, że związki funkcjonują i dlaczego tak często nie udaje się im przetrwać próby czasu. Dowiesz się, dlaczego niesprawiedliwość jest iluzją, której udaje się nas prześladować przez wieki, i co możesz zrobić, aby uwolnić się z jej ucisku.

 

Coś dla ciała, coś dla ducha

Dowiesz się, że anioły przebywają pośród nas, a Bóg istnieje w Twoim wnętrzu. Opierając się na tej wiedzy nauczysz się samodzielnie eliminować dolegliwości ciała i ducha. Przeczytasz również o „Nowej Medycynie” i przyszłości starej medycyny, ekonomii, religii i przemijającego świata.
Sztandarowa książka kultowego pisarza wreszcie dostępna!

 

Andreas Moritz to jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie medycyny naturalnej na świecie i autor międzynarodowych bestsellerów. Przez ponad 30 lat nauczał zasad ajurwedy, jogi, medytacji i zdrowego odżywiania. Zgłębił również metody irydologii, shiatsu i terapii fal. Dzięki holistycznemu podejściu do uzdrawiania pomógł w osiągnięciu zdrowia wielu osobom w końcowych stadiach chorób, w przypadku których konwencjonalne metody leczenia okazały się nieskuteczne.

 

Nowa perspektywa – nowe możliwości!

Sagittarius

Każdy w życiu podejmuje refleksję nad ludzką egzystencją, nad sobą samym. Próbujemy zadawać sobie pytania i poszukiwać na nie zadowalającej odpowiedzi. Zasatanawiamy się kim jest człowiek i jakie ma znaczenie w obliczu wielkiego wszechświata, który go otacza. W ten sposób powstaje całe mnóstwo teorii, mitów i legend tłumaczących nasze pochodzenie oraz sens istnienia. Jednak żadna z nich nie jest w stu procentach pewna, a to, w co uwierzymy zależy tylko i wyłącznie od nas. Różnicuje to kultury, wierzenia I przekonania ludzi rozsypanych po całym świecie.

 

Kolejną próbę wytłumaczenia tego co niewytłumaczalne podejmuje Andreas Moritz. Mężczyzna jest ekspertem medycyny naturalnej oraz nauczycielem ajuwedy, jogi, medytacji a także zdrowego odżywiania. W ręce wpadła mi jego książka o tajemniczym tytule Unosząc zasłonę dualizmu dobra i zła. Podtytuł głosi, iż lektura pomoże mi zaprzestać osądzania i doświdczyć realnej wolności. Na okładce znajduje się również zachęcająca obietnica, iż w środku znajdziemy przesłania od takich osobistości jak Einstein, Arystoteles czy Księżna Diana. Czyli w zasadzie co odnajduje w tej książce czytelnik?

 

Środek skrywa bardzo wiele. Przejrzyście uporządkowane rozdziały jak i wprowadzenie od autora stanowią zarys tego, co czeka czytelnika, który już sięgnął po tę pozycję. Rozważania autora obejmują dualizm istoty ludzkiej, która według niego, dzieli się na sferę fizyczną oraz "Wyższe Ja". Moritz przybliża nam aspekty medycyny, duchowości i moralności. Całokształt można uznać za mocno kontrowersyjny, jeśli nie podchodzi się do treści z dużym dystansem i otwartym umysłem. Autor zastrzega, iż nie ze wszystkim mmusimy się zgadzać i przymować do wiadomości. On jedynie przedstawia zbiór własnych przekonać opartych na teoriach lub badaniach. Prezentuje swój pogląd na temat religijności i dokonuje reinterpretacji kwestii powstania istoty ludzkiej, w tym także historii Adama i Ewy. Tłumaczy pewne zachowania i próbuje wyjaśnić w jaki sposób boska cząsteczka jest zaawarta w każdym z nas. Według okładkowej obietnicy również zawarł sentencje wypowiedziane przez znanych na całym świecie ludzi. Co do cytowanych fragmentów mam mieszane uczucia. Trudno roztrzygnąć, czy nie są wyrwanym z kontekstu zdaniem, które w całej wypowiedzi mogły znaczyć co innego. Nie mniej, pasują do tematyki danego rozdziału, pod którym zostały umieszczone.

 

Poza rozległą treścią warto też zwrócić uwagę na sposób w jaki ujęte są teorie i próby przekonywania oraz argumentacji. Są one napisane w sposób przystępny. Autor raczej unika profesjonalizmów i uczonych sformułowań. Jeśli jednak już je wykorzystuje to dba o to, aby nie pozostały bez komentarza. Język jest zrozumiały a każdy etap myśli autora szczegółowo wyjaśniony. Niestety liczne powtórzenia i powroty do tematu zdają mi się czasem zbędne. Książka przez to traci na konkretności i czasem miałam wrażenie, że czytam to samo.

 

Bez względu na to, czy argumenty i teorie autora książki są dla nas przekonujące możemy wyciągnąć z tej pozycji całkiem sporo. Między wersami wypełnionymi mistycznymi doświadczeniami oraz poglądami, możemy dostrzec fakty dotyczące ludzkiej natury. Moritz jako człowiek doświadczony podaje ciekawe fakty z dziedziny psychologii oraz innych nauk. Jest to również kolejna pozycja, kolejna możliwość, w którą możemy uwierzyć. Każdy szuka tego czegoś, co uzna za wiarygodne. Czegoś co wytłumaczy mu jego istnienie i sens, którego człowiek szuka od wieków.

Krakowska Wiedźma

Dobro, zło, sumienie, porównywanie. Ludzie często nie potrafią zmienić swojego postrzegania na siebie i inne osoby. Wciąż porównujemy najprzeróżniejsze rzeczy, wydarzenia, zachowania, niekiedy krzywdząc samych siebie. Potrzeba dużo pracy i czasu, aby odejść od stereotypów porównywania oraz analizowania swojego zachowania wobec innych. Również potrzeba dużo czasu, aby nauczyć się tego i trzymać zasad, które sami akceptujemy oraz tego, czy zachowujemy się zgodnie z własnym sumieniem, a nie innych.

 

W pierwszym rozdziale tego poradnika, a raczej przewodnika, czytelnik dowiaduje się, skąd tak naprawę wzięło się osądzanie siebie, innych i wydarzeń. Kłody, które rzuca nam życie, są najczęściej na arenie zdrowia, rodziny, dostatku i poczucia własnej wartości. Są one powiązane, ale wpływają na nas w różny sposób. Każde wydarzenie z życia, złamane serce, strata pieniędzy, działa na nas nieświadomie i jest to bardzo trudno kontrolować czy kierować. Pierwszy rozdział powoduje uświadomienie sobie czynników wpływających na naszą osobowość i charakter oraz to, jak analizujemy każde zachowanie, czasem usprawiedliwiając się z każdego wydarzenia. Człowiek w zależności od charakteru, doświadczenia, sumienia zawsze znajdzie wytłumaczenie, wymówkę oraz będzie się starał znaleźć powody, dlaczego postąpił tak, a nie inaczej, oraz tego, dlaczego go to spotkało.

 

Aby móc odrzucić stereotypowe myślenie i osądzanie musimy wiedzieć, kim jesteśmy i do czego dążymy. Zawsze osądzamy subiektywnie, według własnego poczucia moralności czy etyki. Robimy to, ponieważ chcemy mieć kontrolę nad własnym życiem i swoimi myślami. Człowiek pragnie kontroli, ale gdy jest jej za dużo pozwalamy, na stratę niezwykłych wydarzeń w życiu oraz stajemy się zbyt sztywni, aby dojrzeć szczęście czy miłości. Czasami też szufladkujemy innych ludzi, na gorszych lub lepszych tylko dlatego, że mamy zbyt niskie poczucie wartości. Nie potrafimy stanąć przed innymi i powiedzieć: Jestem tym, kim jestem. To jest najtrudniejsze w kolejnym kroku odrzucania stereotypów i rozpoczęcia w zgodzie z samym ze sobą.

 

W dalszych rozdziałach czytelnik dowiaduje się jak krok po kroku odrzucić wszelkie analizy swojego postępowania. Musimy też sobie uświadomić, że nie możemy kontrolować wszystkiego w życiu i to też się tyczy naszych najbliższych. Matki starają się kontrolować swoje dzieci, zamiast wskazać ścieżkę, którą mogłyby podążyć, narzucają swoją wolę, często je unieszczęśliwiając. Małżeństwo kontroluje siebie nawzajem, nawet nie mając o tym pojęcia. Poczucie kontroli nad drugą osobą daje nam siłę i poczucie do wartościowania. Nie mamy świadomości, że krzywdzimy nie tylko drugą osobę, ale też siebie samego. Kilka prostych czynności w następnych rozdziałach opisuje cały przebieg odpuszczania kontroli i budowania pełnego zaufania do drugiej osoby i siebie samego.

 

Celem tego przewodnika jest, aby człowiek nauczył się żyć zgodnie ze sobą i swoim sumieniem, stał się, szczęśliwszy z tego co posiada, oraz co może osiągnąć, gdy przestanie nadmiernie analizować i kontrolować swoje życie. Ta książka pozwoli odrzucić stereotypy myślenia w najróżniejszych kategoriach naszego życia. Dzięki temu poczujemy wolność osobowości, staniemy się silniejsi i nauczymy się doceniać własną wartość oraz zaczniemy pokonywać przeszkody w dążeniu do pełni szczęścia i osiągnięcia postawionych celów życiowych.

 

Książka jest napisana trochę naukowym językiem, ale nie ma typowych określeń z zakresu psychologii. Autor opisał wszystkie pojęcia oraz kroki bardzo jasno i klarownie, a jeśli coś było, nie zrozumiałe, zostało to wyjaśnione w przypisach lub w innych częściach poradnika. Czytelnik też nie musi od razu iść krok za krokiem, gdy poczuje się zmęczony psychicznie i pogubiony, może odłożyć lekturę, by potem do niej wrócić z większym zapałem.

 

Ten przewodnik jest dla czytelników, pragnących zmienić siebie oraz dla tych, którzy chcą mieć nadmierną kontrolę nad wszystkim i nad swoim życiem. Dzięki tej książce będziemy mogli zacząć żyć zgodnie ze swoimi zasadami, charakterem i osobowością. Zaczniemy myśleć o sobie i tym jak dążyć do szczęścia, a to w naszym życiu jest najważniejsze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial