Okładka wydania

Uzdrawiająca Joga Tybetańska. Szybkie I Skuteczne Ćwiczenia, Które Możesz Wykonać Wszędzie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 99% - 2 votes
Klimat: 93% - 3 votes
Okładka: 87% - 2 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Uzdrawiająca Joga Tybetańska. Szybkie I Skuteczne Ćwiczenia, Które Możesz Wykonać Wszędzie | Autor: Alejandro Chaoul

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Joga tybetańska, czyli magiczne ruchy – teraz dostępna dla każdego

Podczas gdy joga stała się powszechną praktyką dla zdrowia i dobrego samopoczucia, starożytne narzędzia tybetańskiej wersji tej praktyki przez wieki pozostawały tajemnicą. Tymczasem joga tybetańska może poprawić siłę fizyczną i wspierać pozytywne emocjonalne i psychiczne zdrowie, uzdrawiając system ciało-energia-umysł z pełnym poczuciem świadomości i harmonii. Dzięki tej książce odkryjesz tajniki jogi tybetańskiej, które odmienią Twoje życie i zdrowie.

 

Naucz się jogi tybetańskiej od samego mistrza

Autor tej publikacji jest adiunktem i dyrektorem ds. Edukacji w Programie Medycyny Integracyjnej na Uniwersytecie Teksańskim MD Anderson Cancer Center, gdzie prowadzi badania mające na celu ocenę skuteczności praktyk wywodzących się z jogi tybetańskiej. Stosuje również techniki terapeutyczne dla ciała i umysłu u pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe oraz ich opiekunów. Jest również starszym instruktorem Akademii Trzech Bram, międzynarodowej organizacji założonej przez Tenzina Wangyala Rinpoche, a stawiającej sobie za cel przekształcanie ludzkiego życia poprzez medytację. Dzieli się swoimi doświadczeniami z codziennej praktyki w różnych środowiskach i kulturach, koncentrując się na prostocie, dostępności i łatwości wykonywania ćwiczeń. Zapewnia także pełne zrozumienie historii tybetańskiej jogi, abyś mógł w pełni usunąć przeszkody ze swojego życia, odzyskać zdrowie i cieszyć się dobrobytem.

 

Odzyskaj zdrowie równoważąc pięć żywiołów i pięć energii oddechu

Medycyna tybetańska (sowa rigpa) traktuje człowieka poprzez trzy „humory” medyczne – wiatr, żółć i flegmę – oraz pięć żywiołów – ziemię, wodę, ogień, powietrze i przestrzeń. Zdrowie rozpatruje nie tylko w kontekście choroby czy dolegliwości fizycznych. Zamiast tego najważniejszym aspektem zdrowia jest harmonijne działanie systemu ciało, oddech-energia (wiatr) i umysł. Autor wyjaśnia każdy ruch w kategoriach tych samych pięciu energii oddechu opisywanych w tybetańskim systemie medycznym i połączonych z pięcioma żywiołami. Stanowi to odpowiednik pięciu rodzajów prany w systemie ajurwedy hinduskiej.

 

Tybetańskie ćwiczenie z wykorzystaniem litery A

Praktykując opisane w książce magiczne ruchy jogi tybetańskiej możesz zmienić swoje złe doświadczenia na dobre, prowadząc energię wiatru. Stosując jogę tybetańską możesz wywoływać określone doświadczenia i być aktywnym uczestnikiem zarówno własnego procesu uzdrawiania, jak też i swego własnego życia. Określisz własne cele i intencje, jak również zrozumiesz architekturę swojego ciała subtelnego.

 

Najprostsze ćwiczenia do wykonywania w dowolnym momencie dnia:

• Za każdym razem kiedy myjesz ręce, wykorzystaj ten czas aby obmyć również swój umysł. Koncentrując się na mydleniu i spłukiwaniu, oddychaj powoli, jednocześnie wyobrażając sobie, że oczyszczasz również swój umysł.
• Siedząc wyciągnij ramiona w górę. Rozciągając w ten sposób plecy, oddychaj głęboko przez nos, do brzucha, wydychając przez nos. Opuść ręce, złóż je na podołku i zrób kilka głębokich spokojnych oddechów.
• Kiedy zatrzymujesz się na czerwonym świetle zastosuj się do rady wietnamskiego mistrza Thich Nhat Hanha i podziękuj temu światłu za sposobność połączenia się z sobą samym: nie odpowiadaj na telefon, wyłącz radio i daj sobie chwilę na wdychanie spokoju i uwalnianie z wydechem niespokojnych myśli. Rzecz jasna – tę technikę należy wykonywać z otwartymi oczyma.

Poznaj wiele innych technik poprawy swojej codzienności opisanych w książce.

 

Wycisz umysł, oczyść ciało

 

Dr Alejandro Chaoul jest adiunktem oraz dyrektorem ds. Edukacji Programu Medycyny Integracyjnej w MD Anderson Cancer Center, jednostce Uniwersytetu Teksańskiego, gdzie prowadzi badania mające na celu ocenę skuteczności praktyk wywodzących się z jogi tybetańskiej. Stosuje również techniki terapeutyczne dla ciała i umysłu u pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe oraz ich opiekunów. Jest również starszym instruktorem Akademii Trzech Bram, międzynarodowej organizacji założonej przez Tenzina Wangyala Rinpoche, a stawiającej sobie za cel przekształcanie ludzkiego życia poprzez medytację.

Uczeń, który przerósł mistrzów

Alejandro na badania tradycji tybetańskich poświęcił ponad dwadzieścia lat, studiując pod kierunkiem takich nauczycieli jak Jego Świątobliwość Lungtok Tenpai Nyima, Yongdzin Tenzin Namdak i Tenzin Wangyal Rinpoche. Ukończył siedmioletni cykl szkoleniowy w Ligmincha Institute, uzyskał również stopień doktora w dziedzinie religii Tybetu na Rice University. W Ligmincha International piastuje funkcję dyrektora ds. badań, nauczając jednocześnie medytacji i prowadząc warsztaty jogi tybetańskiej w USA, Ameryce Łacińskiej oraz Europie. Jest dyrektorem, a zarazem członkiem i założycielem Mind, Body, Spirit Institute przy The Jung Centre of Houston. Został również członkiem Mind & Life Institute.

Mirosława

„Kiedy nasze ciało jest niczym czyste naczynie i sprawnie działa, umysł zyskuje przejrzystość wyrażaną poprzez ciało, energię i umysł“

 

Dróg do zdrowia i pełnej sprawności jest bardzo dużo. Najczęściej sięgamy po tradycyjne sposoby leczenia oferowane nam przez medycynę konwencjonalną. Poza nią istnieje wiele metod wspomagających naszą kondycję fizyczną, psychiczną i duchową, dzięki którym łatwiej osiągamy równowagę i wewnętrzną harmonię. Jedną z nich jest system omawiany w książce pt.: „Uzdrawiająca joga tybetańska“.

 

Dr Alejandro Chaoul jest adiunktem oraz dyrektorem ds. Edukacji Programu Medycyny Integracyjnej w MD Anderson Cancer Center, jednostce Uniwersytetu Teksańskiego, gdzie od 1999 roku, pod nadzorem Tenzina Wangyala Rinpoczego prowadzi badania mające na celu ocenę skutków wywieranych przez praktyki wywodzące się się z jogi tybetańskiej. Pierwszy raz zetknął się z tym systemem na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku i od tamtej pory nieprzerwanie uczy się go praktykując każdego dnia jego zasady.

 

Już od X wieku tybetańskie techniki medytacyjne jogiczne były wykorzystywane w celu uzdrawiania ciała, umysłu i energii. Jednym z nauczycieli XX wieku był Jego Świątobliwość Lungtok Tenpai Nyima i Yongdzin Tenzin Namdakt Rinpocze, którzy z narażeniem życia zachowali te nauki, by potem przenieść je do Indii i tam szkolić kolejnych doktorów filozofii i teologii z zakresu studiów buddyjskich i Bön.

 

Książka powstała na bazie dziesięcioletniej praktyki autora, które obejmowały też studia do jego rozprawy doktorskiej dotyczącej jogi tybetańskiej i jej zastosowania we współczesnej opiece zdrowotnej. Celem jej jest umożliwienie ludziom poznania metod, które pomogą im usunąć problemy pojawiające się w codziennym życiu.

 

To doskonałe kompendium wiedzy dla osób zainteresowanych systemem jogi tybetańskiej i prostym instruktażem do jej stosowania. Autor posługuje się konkretnym, zrozumiałym i praktycznym językiem, dzięki czemu możemy od razu zastosować proponowane techniki i wdrożyć je do własnego harmonogramu dnia. Swoją wiedzę ujął w czterech rozdziałach, w których teoria łączy się z praktyką. W krótkich słowach przybliża filozofię buddyzmu tybetańskiej i medycyny tybetańskiej, jej podejście do człowieka i korzyści z niej płynące. Odkrywa przed nami starożytne techniki oparte na pięciu głównych energiach oddechu zwanych wiatrami, które stanowią pięć głównych zasad prowadzących do zdrowia i dobrego samopoczucia zarówno na poziomie fizycznym jak i duchowym. Opowiada też o sobie i w ich doświadczeniach na ścieżce tybetańskiej jogi wspominając swoich nauczycieli i ich nauki. W przystępnej i zwięzłej formie przedstawia zasady jogi tybetańskiej zwanej A-tri Tul Khor ze Wskazówek na temat białego A, która została opracowana przez autora i jego nauczyciela Tenzina Wangyala Rinpocze. Została ona wkrótce wprowadzona do zestawu praktyk nauczanych w Ligmincha International. Poprzez liczne wskazówki i zrozumiałe wyjaśnienia każdy może z powodzeniem wykonywać poszczególne ćwiczenia we własnym domu. Każde ćwiczenie zostało dokładnie opisane i opatrzone czarno-białymi zdjęciami.

 

Zalety jogi znane są od wieków i coraz więcej osób zaczyna jej praktykowanie. Jedną z bardziej znanych jest joga wywodząca się z tradycji indyjskiej, która ma na celu zapanowanie nad umysłem i ciałem poprzez odpowiednie ćwiczenia, samodyscyplinę i medytację. Praktykowana jest dziś w różnych miejscach na świecie. Z reguły polega ona na wykonywaniu różnych ćwiczeń łączących ciało i umysł. Tybetański system jogi ma na celu połączenie umysłu, energii i ciała, by zatrzymać je w bezruchu a następnie w określony sposób pokierować energią oddechu na pięć różnych sposobów. Praktykowanie jogi tybetańskiej równoważy w nas żywioły, co sprawia, że nasze ciało zaczyna prawidłowo funkcjonować, umysł zyskuje jasność, a my możemy świadomie kroczyć przez życie w zdrowiu i pomyślności.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial