Okładka wydania

Leksykon Uzdrawiania Kryształami

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 87% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Leksykon Uzdrawiania Kryształami | Autor: Karen Frazier

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Litoterapia czyli uzdrawianie kamieniami

Praktycznie wszystkie starożytne cywilizacje doceniały piękno kamieni szlachetnych oraz ich wyjątkową energię, której wibracja pomaga uzdrowić ciało, umysł i ducha. Egipcjanie, Grecy, Chińczycy czy mieszkańcy Mezopotamii kruszyli odpowiedni minerał na proch i podawali go choremu. Obecnie używanie ich do działań terapeutycznych nazywa się litoterapią, która stanowi prężnie rozwijającą się gałąź medycyny alternatywnej.

 

Dlaczego kamień może uzdrawiać?

We współczesnym, zdominowanym przez naukę świecie ludziom trudno jest zrozumieć, jak skała może uzdrawiać. Sekret tkwi w ich wibracji energetycznej, która oddziałuje w określony sposób na pole energetyczne otoczenia, w tym również Twoje. Dzięki tej książce dowiesz się w jaki sposób kryształy mogą pomóc z walce ze stresem, chorobami serca, schorzeniami tarczycy, lękiem, brakiem poczucia własnej wartości, zdobyciem szczęścia, pieniędzy, realizacją marzeń i wieloma innymi problemami.

 

Uzdrawianie kryształami dla początkujących

Autorka, doświadczona terapeutka uzdrawiania kamieniami, odpowie na Twoje pytania:
– zrozumiesz w czym leży sekret litoterapii,
– poznasz najważniejsze wskazówki dotyczące kolekcjonowania, sposobów przechowywania, a także dowiesz się gdzie kupować kamienie szlachetne,
– odkryjesz potężne i skuteczne układy kryształów, służące maksymalizacji ich terapeutycznej mocy,
– nauczysz się wyczuwać ich energię,
– wybierzesz kruszce idealne do swoich potrzeb,
– poznasz najczęściej popełniane błędy,
– przeczytasz w jaki sposób i jak często je oczyszczać,
– dowiesz się na jakie dolegliwości i problemy pomagają.

 

Poznaj kamienie, które przywracają zdrowie

Wielką wartością tej książki jest również część poświęcona profilom kryształów. Dzięki niej poznasz właściwości 50 kamieni szlachetnych, a wśród nich: agat, bursztyn, szafir, cytryn, fuchsyt, larimar, malachit, hematyt, jadeit, turmalin, kryształ górski czy tygrysie oko. Znajdziesz informacje dotyczące pochodzenia każdego z nich, rodzaju energii, koloru, czakry na którą oddziałuje, sposobu zastosowania, działania oraz zasad łączenia ich między sobą. Autorka przekaże Ci również bezcenne wskazówki dotyczące używania każdego z nich.

 

Zastosowanie kryształów na konkretne problemy

Znajdziesz tu także sprawdzone i w pełni bezpieczne autorskie praktyki Frazier, które podpowiedzą Ci, jak zastosować kamienie na problemy takie jak:
• cierpliwość,
• dobrobyt,
• gniew,
• lęk,
• miłość,
• motywacja,
• odrzucenie,
• uzależnienie,
• pewność siebie,
• przebaczenie.

 

Sięgnij po kryształową pomoc!

 

Karen Frazier jest intuicyjną uzdrowicielką energetyczną, medium, autorką oraz muzykiem. Napisała wiele książek oraz setki artykułów na tematy takie jak interpretacja snów, reinkarnacja, życie po życiu, uzdrawianie energetyczne, kryształy, zjawiska psychiczne i przetrwanie świadomości po śmierci. Felietonistka magazynu Paranormal Underground, w którym pisze do działów: metafizyka, marzenia oraz symbole. Karen jest również autorką książek kucharskich i podręczników dotyczących zdrowego odżywiania. Oferuje także indywidualne sesje i zajęcia z uzdrawiania energetycznego.

Mirosława

„Wszystko co istnieje, posiada własną energię“

 

Kamienie szlachetne cieszyły się zawsze popularnością. Już starożytne cywilizacje doceniały ich niezwykły urok i wykorzystywały ich właściwości. Dziś także zachwycają swoim wyglądem wprowadzając do naszego życia pozytywną energię. Autorka „Leksykonu uzdrawiania kryształami" podpowiada w jaki sposób możemy wykorzystać ich niesamowite wibracje w różnych dziedzinach naszego życia.

 

Karen Frazer jest intuicyjną uzdrowicielką energetyczną, medium, autorką i muzykiem oraz felietonistką magazynu „Paranormal Underground“. Napisała wiele książek oraz setki artykułów ma tematy takie jak interpretacja snów, życie po życiu, uzdrawianie energetyczne, kryształy, zjawiska parapsychiczne i przetrwanie świadomości. Miałam okazję poznać jedną z jej książek pt.: „Reiki - samodzielne uzdrawianie“, w której wykazała się wiedzą na temat uzdrawiania. Wspomniała w niej o kryształach, gdyż są one jednym z elementów wykorzystywanych podczas jej sesji terapeutycznych.

 

Zanim Karen wkroczyła na swoją obecną ścieżkę, pracowała na stresującym stanowisku w jednej z firm. Żyła w ciągłym pośpiechu rezygnując z ważnych aspektów swojego życia. Ucierpiało na tym jej zdrowie oraz relacje z mężem. Pewnego dnia, podczas przejażdżki, natrafiła na sklep z kamieniami i koralikami. Ich zakup zmotywował ją do zrobienia dla siebie biżuterii. Ten moment odmienił jej życie i ukierunkował dalsze działania. Po latach poznawania energii kryształów i pracy z nimi zapragnęła napisać poradnik dla początkujących, by inni mogli skorzystać z energii kryształów i ich dobroczynnego działania.

 

Autorka przybliża nam charakterystykę kamieni, doradza w kwestii odpowiedniego wyboru kryształu, dostrajania się do niego, oczyszczania i przechowywania. Przedstawia najważniejsze wskazówki dotyczące uzdrawiania z wykorzystaniem litoterapii, wyczuwania energii kamieni, robienia z nich układów, które mają moc terapeutyczną.

 

Ogromnym plusem poradnika jest jego piękne wydanie. Okładka nie robi szczególnego wrażenia, ale wnętrze wynagradza wizualne wrażenia. Treść została wydrukowana wyraźną, różnokolorową czcionką na papierze dobrej jakości. Wszystkie zdjęcia mienią się wieloma barwami ukazując piękno omawianych kryształów. Duże, wyraźne fotografie są wykonane wyraźnie, dzięki czemu można dostrzec strukturę kamieni.

 

Materiał został podzielony na trzy części, których tytuły zostały wyraźnie zaznaczone dużą czcionką umieszczoną na ciemnym tle.

 

Część pierwsza stanowi teoretyczną partię informacji, z których dowiadujemy się o niezwykłej mocy kryształów i ich pielęgnacji. Autorka przedstawia kilka sposobów ich oczyszczania, wzmacniania ich energii, programowania i rozpoznawania, który z kamieni jest dla nas najodpowiedniejszy.

 

Część druga zawiera praktyczną wiedzę przybliżającą właściwości 50 kamieni szlachetnych. To niewątpliwy atut tej publikacji, gdyż każdy opis został opatrzony kolorowymi zdjęciami omawianych kryształów. Ich wizytówki zostały ułożone w kolejności alfabetycznej a dodatkowo ich nazwy są zamieszczone w spisie treści, dzięki czemu łatwiej odnajdziemy interesujący nas kryształ. Dowiadujemy się skąd dany kamień pochodzi, jaką energią emanuje, w jakich kolorach występuje, na którą czakrę oddziałuje, w jaki sposób go wykorzystać, jakie efekty uzyskamy pracując z nim i z którym kryształem najlepiej współgra.

 

Część trzecia to bogaty zbiór tzw. „Kryształowych recept“, które zawierają sprawdzone przez autorkę porady dotyczące poprawy naszego życia w różnych aspektach naszej osobowości, emocji i codziennych problemów, takie jak: dobrobyt, gniew, motywacja, negatywna energia, odwaga, przebaczenia czy przemoc. Uzupełnieniem wiedzy jest zamieszczony na końcu książki przewodnik dla początkujących, który pomaga zidentyfikować swój kryształ według kolorów.

 

Przez całą książkę przewijają się różne ciekawostki wyróżnione żółtym tłem. Dowiadujemy się m.in. o leczniczych właściwościach superkryształów, świętej geometrii zawartej w szlifowanych kamieniach, o największych skupiskach kryształów na świecie i wiele innych.

 

Nasza energia życiowa płynie zarówno w naszym ciele, duszy jak i umyśle. Jej harmonijny przepływ sprawia, że możemy cieszyć się dobrym zdrowiem i udanym życiem.. Jednak tę co pewien czas należy uzupełniać i wzmacniać, usuwać blokady i podnosić własne wibracje. Do tego świetnie nadają się kryształy, co uświadamia autorka w „Leksykonie uzdrawiania kryształami“. Poradnik stanowi praktyczne kompendium wiedzy, dzięki której uzyskujemy podstawowe informacje o tych pięknych darach natury, by każdy mógł poczuć ich niezwykle pozytywną energię.

Groteska

Kojarzą się z jubilerstwem, grami z gatunku fantasy, ezoteryką, medycyną alternatywną, a nawet z lekcjami chemii w szkole średniej. Błyszcząc i mieniąc się wszystkimi kolorami tęczy, nie pozwalają oderwać wzroku. Na dodatek, w ostatnim czasie przeżywają prawdziwy renesans na popularnych portalach społecznościowych. Trudno się z resztą dziwić – są niezwykle fotogeniczne i doskonale komponują się na zdjęciu wraz z najnowszym zestawem kosmetyków lub jako dodatek do relaksującej kąpieli. Jednak to nie tylko walory estetyczne są powodem medialnego sukcesu kryształów. Nie bez powodu na rynku pojawia się coraz więcej kryształowych gadżetów, jak masażery do twarzy, bidony na wodę pitną, a nawet zabawki dla dorosłych. Sekret tkwi w ich niezwykłych właściwościach, z którymi możecie się zapoznać, czytając „Leksykon uzdrawiania kryształami” autorstwa Karen Frazier.

 

Autorka może pochwalić się pokaźną kolekcją wydanych książek. Na polskim rynku do tej pory pojawiły się raptem cztery pozycje, ale wszystkich, zgodnie z portalem goodreads.com, jest prawie sto czterdzieści. Karen Frazier opracowuje poradniki dotyczące kryształów, reiki i dietetyki, a także jest współautorką podręczników gramatycznych dla dzieci. Pracę z energią kryształów rozpoczęła wiele lat temu, co wynikło z jej spontanicznej wizyty w sklepie z koralikami i kamieniami.

 

„Leksykon uzdrawiania kryształami” nie jest pierwszą książką autorki, która porusza ten temat, ale mimo to nie ma potrzeby, aby zapoznawać się z poprzednimi, notabene i tak niedostępnymi w języku polskim. Omawiana pozycja jest bowiem wyczerpującym vademecum, w pełni zrozumiałym nawet dla stuprocentowych laików. Poradnik podzielony jest na trzy części. W pierwszej autorka prezentuje podstawowe definicje i właściwości fizykochemiczne kryształów. Rozprawia się z popularnymi mitami i radzi, jaki kryształ powinniśmy wybrać, gdzie go zakupić oraz jakie powinniśmy mieć nastawienie przed rozpoczęciem praktyki. Opisuje, jak należy czyścić i przechowywać kamienie, a także w jaki sposób je układać i wykorzystywać w leczeniu. Bardzo istotne jest również bezpieczeństwo stosowania, które autorka wnikliwie omawia i często podkreśla. Krótko mówiąc, dowiadujemy się po prostu wszystkiego. Frazier podaje na tacy całą wiedzę i nie pozostawia żadnych niedomówień.

 

Druga część poradnika to ilustrowana encyklopedia, w której znajdziemy szczegółowe opisy pięćdziesięciu najpopularniejszych kryształów. Charakterystyka zawiera takie informacje jak: pochodzenie minerału, jego układ krystalograficzny, działanie i zastosowanie, a także, co najistotniejsze, zdjęcia. Występują one w parach – jedno przedstawia kryształ w stanie surowym, a drugie w formie oszlifowanej. Zdjęcia znacznie ułatwiają identyfikację minerałów, szczególnie osobom początkującym, do których sama się zaliczam.

 

Trzecia część to swoiste „kryształowe recepty”, opracowane przez autorkę. Opisuje w nich medytacje, mantry i siatki kryształów, które należy zastosować w danym schorzeniu. Uprzedzając uszczypliwe komentarze racjonalistów – ta książka nie mówi o leczeniu raka, cukrzycy czy stwardnienia rozsianego kryształami. Schorzenia, o których mowa, to np. gniew, stres, lęk, żal i smutek. Dolegliwości te mają duży wpływ na naszą kondycję, a medycyna konwencjonalna praktycznie wcale się nimi nie zajmuje.

 

Muszę przyznać, że uwielbiam książki z wydawnictwa Studio Astropsychologii. Przyjemne w dotyku okładki, estetyczna czcionka i piękna oprawa graficzna. Nie inaczej jest w przypadku „Leksykonu uzdrawiania kryształami” – czytanie go to po prostu czysta przyjemność. Dodatkowo wszystkie zdjęcia i grafiki są kolorowe, co zwiększa zarówno przyjemność czytania, jak i praktyczne zastosowanie podręcznika, ponieważ kolory odgrywają istotną rolę w pracy z kryształami. Sam poradnik jest krótki, zwięzły i na temat, więc, co tu dużo mówić – idealny, bo właśnie takich cech wymagam od tego typu pozycji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial