Okładka wydania

Technika Metamorficzna Więcej Niż Refleksologia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 74.5% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 86.5% - 2 votes
Styl: 100% - 3 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 93.75% - 4 votes
Polecam: 100% - 4 votes

Polecam:


Podziel się!

Technika Metamorficzna Więcej Niż Refleksologia | Autor: Aline Gruber Keppler

Wybierz opinię:

Mirosława

„Stopa, jako całość, stanowi obraz człowieka“.

 

Dróg do zdrowia jest bardzo dużo, jednak my najczęściej polegamy na medycynie konwencjonalnej i zapisanych lekach. Poza tym warto poszukać innych możliwości, które wspomagają każdą terapię. Nie musimy szukać zbyt daleko, gdyż jedną z nich mamy cały czas ze sobą. To nasze stopy, które zawierają w sobie wiele cennych informacji i możliwości, dzięki którym możemy pomóc sobie nie tylko po względem zdrowotnym, ale przede wszystkim duchowym. Istnieją różne techniki masażu stóp. Wśród nich znajduje się metoda, którą przybliża nam autorka książki pt.: „Technika metamorficzna – więcej niż refleksologia“.

 

Aline Gruber-Keppler zetknęła się z techniką metamorficzną za pośrednictwem nauczycielki A. Lilien Bürgel. Przechodziła wówczas swój życiowy kryzys, który udało się jej pokonać dzięki metodzie metamorficznej. Przez wiele lat pracowała z terapią prenatalną, prowadziła pojedyncze sesje i seminaria. Miała wówczas okazję przeżyć głębokie i uzdrowicielskie doświadczenia uzupełniając je wizualizacjami kolorów. To dało niesamowite rezultaty, gdyż uzyskała wgląd w urazy, które powstały w okresie przedurodzeniowym. Zrozumiała, że dzięki jej pracy dłońmi uzyskuje ważne informacje na temat przebiegu rozwoju danej osoby i rodzaj jej urazów z tego okresu. Z jej doświadczenia i odczuć zrodził się pomysł napisania książki, w której pragnęła przekazać swoją wiedzę na temat tej metody.

 

Na okładce widać stopy ujęte w dłonie jakiegoś terapeuty. Taki obrazek kojarzy się z refleksologią ale technika opisywana w książce jest tylko jej odmianą i polega na nieco innej stymulacji punktów położonych na stopach, dłoniach i głowie. Symbolem tej metody jest motyl, gdyż tak jak gąsienica przemienia się w pięknego owada, tak nasze wnętrze ulega transformacji podczas terapii metamorficznej. Przede wszystkim poszerza się nasza świadomość, rozluźniają się negatywne struktury i wzorce życiowe, które powstały w czasie, gdy przebywaliśmy jeszcze w łonie matki. Okazuje się, że pierwsze 9 miesięcy, w ciągu których tworzy się nowe życie, ma dla naszego dalszego istnienia ogromne znaczenie. Z reguły nie postrzegamy tego okresu jako znaczącego dla nas czynnika zdrowia czy jakości życia.Tymczasem wzorce powstałe w okresie prenatalnym przechodzą z pokolenia na pokolenie, tworząc różne blokady i przeszkody utrudniające tworzenie szczęścia, bogactwa i zdrowia. W uwolnieniu od tych wzorców pomaga właśnie technika metamorficzna nazywana „masażem prenatalnym".

 

Wywodzi się ona z refleksologii i także polega na masażu stóp, ale są to punkty ukierunkowane na usunięcie efektów zakodowanych wzorców od momentu poczęcia. Dotyczą one poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji, miłości, harmonii wewnętrznej, zdrowia, postrzegania rzeczywistości i wielu innych aspektów naszego życia. Metoda pomaga dostrzec źródło problemów, uwolnić się od negatywnych przekonań poprzez wydobycie ich na światło dzienne i uleczenie a następnie wprowadzenie nowych wzorców, które wprowadzą nową jakość do naszego życia.

 

„obie stopy człowieka bardzo różnią się, a każda opowiada własną, całkiem odmienną historię“

 

Książka została napisana bardzo przystępnie, bez zbędnych opisów i trudnej terminologii. Autorka w jasny i zwięzły sposób wyjaśnia zasady działania techniki metamorficznej, oraz sposób jej wykonania. Poszczególne zagadnienia zostały ujęte w sześciu częściach, które zawierają krótkie rozdziały. Całość jest bardzo przejrzysta, uzupełniona rysunkami instruktażowymi, tabelkami i ramkami, w których znajdziemy istotne kwestie do zapamiętania.

 

Autorka podkreśla, że metoda jest odpowiednia dla każdego, kto chce zharmonizować wpojenia z okresu prenatalnego i utworzone negatywne wzorce życiowe. Mogą z niej skorzystać przyszłe matki, gdyż pomaga ona wejść w okres ciąży bez obciążeń z przeszłości. Dzięki niej możemy rozpoznać i usunąć przestarzałe struktury mentalne, wspomagać rozwój duchowy, poprawić pamięć, zrelaksować się i odstresować, wyeliminować depresję poporodową, odzyskać pewność siebie i uzyskać równowagę wewnętrzną na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym.

 

Poradnik przybliża pojęcie wzorca życiowego, w jaki sposób powstaje i jaki ma wpływ na nasze życie. Przedstawia osiem punktów centralnych, z których można odczytać rozwój prenatalny, pokazuje jak z nimi pracować, zdradza niektóre sekrety stóp i krok po kroku omawia poszczególne etapy masażu. Udziela wielu porad i wskazówek opowiadając o swoim doświadczeniu jako terapeuty. Opowiada w jaki sposób przygotowuje się do masażu, co odczuwa wewnętrznie, jak dotyka stóp, co dzieje się podczas stymulacji poszczególnych punktów, jak powinien zachować się klient.

 

„Istnieją tysiące najrozmaitszych stóp, a każda z nich, choć jedyna w swoim rodzaju, zawiera sumaryczną informację energetyczną o danym człowieku i przebiegu jego życia embrionalnego“.

 

Aline Gruber-Keppler uświadamia, że nasze stopy są bogactwem wiedzy o nas samych i drogą do zdrowego, szczęśliwego życia, które uzależnione jest od naszego postrzegania rzeczywistości i rozwoju osobistego. W osiągnięciu wewnętrznej równowagi przeszkadzają nam utarte schematy myślowe i przekonania, które powstały w naszej przeszłości sięgającej nawet naszych przodków. Możemy uwolnić się od nich i pójść nową drogą ku zdrowiu i szczęściu poznając lepiej swoje stopy, które nie tylko służą nam do poruszania się ale też do poznawania swojego wnętrza oraz naszej przeszłości.

Uleczkaa38

Każdy z nas słyszał zapewne o tym, że uciskanie i masowanie odpowiednich miejsc naszego ciała, może przynieść niezwykle pozytywne skutki dla naszego zdrowia. Nie każdy z nas zaś wie, że technika ta określania jest mianem "metamorificznej" i że stanowi ona sobą coraz powszechniej stosowaną i co ważne - docenianą, metodę dbania o nasze zdrowie i dobrą kondycję psychologiczno-fizyczną. A o tym, jak wprowadzić ów terapię do naszej codzienności, opowiada intrygująca książka "Technika metamorficzna - więcej niż refleksologia. Od czakr po terapię urazów przekazywanych od pokoleń", która ukazała się w naszym kraju nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii!

 

Jako słowo się rzekło, terapii i technice metamorficznej został poświęcony niniejszy poradnik. Jego autorka - Aline Gruber-Keppler, wprowadza nas krok po kroku w zagadnienia związane z tym procesem, wyjaśniając nam znaczenie tychże technik, ich wpływ na nasz organizm, jak i też rzecz najważniejszą - praktyczne ćwiczenia, które mogą pomóc osiągnąć nam lepsze samopoczucie, zdrowsze ciało, a niekiedy także i pełnię zdrowia, gdyż już dotknęły nas różnego rodzaju schorzenia i choroby. Co ważne, z oferty tej może skorzystać absolutnie każdy - od dzieci, poprzez młodzież i osoby w średnim wieku, a na osobach starszych, skończywszy, gdyż jedną z największych zalet tej terapii jest to, że jest ona w pełni bezpieczna dla każdego.

 

Stopy, dłonie i głowa - to te trzy części naszego ciała odgrywają kluczową rolę w technice metamorficznej, gdyż to właśnie masowanie i uciskanie odpowiednich punktów na nich się znajdujących, może poprawić jakość naszego życia. I bez wątpienia to właśnie praktyczna część tego poradnika - ukazująca konkretne punkty i sposoby masażu, jak i też możliwe korzyści dla nas i naszego zdrowia, wynikające z tego działania, budzą nasze największe zainteresowanie. To jednak nie wszystko, co oferuje nam sobą tą pozycją, gdyż znajdziemy na jej stronach m.in. odniesienia także do takich kwestii, jak praca ze światłem (tzw. Metamorfoza), system czakr w ciele człowieka (ośrodków energetycznych), czy też chociażby bardzo intrygujący rozdział o stadiach rozwoju psychiczno-duchowego człowieka, już w czasie ciąży. To co prawda być może nieco odbiegające od głównej osi treści kwestie, ale z pewnością wielce interesujące w kontekście duchowej, metafizycznej wymowy tego, czym jest ludzkie życie.

 

Dużym plusem tej książki jest z pewnością fakt jej przystępności dla czytelnika, który bez najmniejszego trudu odnajdzie się w jej lekturze. Otóż autorka - ale też i tłumacz tego poradnika na polski język, zadbali o bardzo prosty, w pełni zrozumiały i lekki język, dzięki czemu też każde pojęcie - nawet te natury medycznej, jest dla nas jak najbardziej zrozumiałe. Dzięki temu też lektura tej pozycji upływa nam w iście błyskawicznym tempie, z wielkim zaintrygowaniem i zainteresowaniem.

 

Wiele dobrego można powiedzieć też o wydaniu tej pozycji, które to jest naprawdę okazałe. Mam tu na myśli przykuwającą wzrok okładkę, przejrzysty układ treści, jak i też chociażby bogactwo dodatków ikonograficznym - m.in. w postaci rysunków, wykresów, tabel itd. To wszystko, jak i przede wszystkim merytoryczna wartość tego poradnika w postaci cennej wiedzy, sprawia, że w mej ocenie naprawdę warto sięgnąć po książkę Aline Gruber-Keppler, która to może nie tylko pomóc nam w osiągnięciu lepszego zdrowia i samopoczucia, ale też i poszerza nasze horyzonty, co moim zdaniem jest równie istotne. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial