Okładka wydania

Koniec Chorób Serca! Odkryj Prawdziwą Przyczynę Miażdżycy, Zawału Serca I Chorób Układu Krążenia

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Koniec Chorób Serca! Odkryj Prawdziwą Przyczynę Miażdżycy, Zawału Serca I Chorób Układu Krążenia | Autor: Andreas Moritz

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Epidemia XXI wieku i trochę statystyk
Czy wiesz, że niespełna sto lat temu choroby serca należały do rzadkości? Dziś zajmują pierwsze miejsce wśród najczęstszych przyczyn zgonów w krajach rozwiniętych! New England Journal of Medicine informuje, że nagłe zatrzymanie akcji serca stanowi przyczynę śmierci od 350 000 do 450 000 osób rocznie tylko w samych Stanach Zjednoczonych. Daje to ponad 1000 zgonów dziennie! Ponad 860 000 Amerykanów rocznie doświadcza zawału, a aż 7,8 miliona ma go już za sobą. Jak zapobiegać chorobom i utrzymać ten ważny mięsień w zdrowiu?

 

Co nam grozi?
Polskie statystyki niestety nie prezentują się lepiej niż amerykańskie. Według raportu GUS, prym wiedzie choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa) – w 2013 roku odpowiadała za 23% zgonów wynikających z problemów kardiologicznych, 18% to choroby naczyń mózgowych, a 9% zawał. Niestety nie są to jedyne „dolegliwości sercowe” Polaków, do powyższej listy dopisać można również: miażdżycę, zaburzenia rytmu, choroby wsierdzia i osierdzia, zapalenie mięśnia sercowego, niewydolność, raka serca, nadciśnienie płucne i tętnicze, żylną chorobę zakrzepowo-zatorowaą oraz choroby żył obwodowych. Czy możemy uchronić swoje serce przed wyżej wymienionymi dolegliwościami? Zdaniem Andreasa Moritza – tak!

 

Jesteś odpowiedzialny za swoje zdrowie!
Andreas Moritz, autorytet medycyny naturalnej i autor bestsellerów odpowie na pytanie, w jaki sposób możesz chronić serce przed grożącymi mu chorobami. Według niego świadczą one o tym, że wszystkie części naszego ciała, również umysł i duch, walczą ze złym samopoczuciem i domagają się uzdrowienia. A do ich wyeliminowania potrzebujemy najprostszych rozwiązań, które często podsuwa nam sama natura. Receptę na nie znajdziesz w tej książce.

 

Czynniki ryzyka zawału serca
Autor zwraca naszą uwagę na główne przyczyny ataku serca oraz chorób układu krążenia. Podłoża tych dolegliwości upatruje w odkładaniu się białka w ścianach naczyń krwionośnych, co stanowi częsty czynnik ryzyka występujący u wszystkich pacjentów cierpiących na miażdżycę (wynikający z niewłaściwej diety). Większość wymienionych przez niego przyczyn w bezpośredni lub pośredni sposób wiąże się z wysokim spożyciem białka oraz złogami białkowymi w ścianach naczyń krwionośnych. Co w takim razie szkodzi sercu?

1. Zagęszczenie krwi.
2. Spożywanie nadmiernej ilości białka zwierzęcego.
3. Palenie papierosów.
4. Uwarunkowana genetycznie ograniczona zdolność do rozkładu białek.
5. Menopauza i okres pomenopauzalny.
6. Dieta uboga w owoce i warzywa, brak ruchu.
7. Choroba nerek.
8. Antybiotyki i inne leki syntetyczne.

Sprawdź, jak możesz zniwelować działanie tych czynników.

 

Twoje silne serce
Ta publikacja w rzetelny sposób odpowiada na pytania dotyczące utrzymania serca w najlepszym zdrowiu. Dzięki informacjom w niej zawartym poznasz prawdę o tym, jak dochodzi do zawału, dowiesz się jaki wpływ na serce ma nadmierna konsumpcja białka zwierzęcego oraz jak zdrowe odżywianie wpływa na jego pracę. Andreas Moritz, podpierając się badaniami naukowymi, przedstawia najważniejsze przyczyny choroby wieńcowej i opisuje jaką rolę w powstawaniu niewydolności odgrywają antybiotyki i leki syntetyczne. Rozwiewa mit złego cholesterolu i objaśnia jakie zagrożenia niesie ze sobą zbyt niski jego poziom. Dowiesz się również jakie działanie na organizm mają statyny oraz czy aspiryna faktycznie chroni przed zawałem.

 

Tego nie znajdziesz w żadnym innym poradniku!
Liczne publikacje dotyczące problemów kardiologicznych oraz czynników ryzyka rzadko wspominają o jednym z najważniejszych i zaskakujących odkryć ostatnich lat. Amerykańscy naukowcy, dzięki analizie licznych wyników badań, dowiedli że największym ryzykiem wystąpienia chorób serca jest brak szczęścia! Ich zdaniem założenie, że serce choruje jedynie pod wpływem stresu, palenia papierosów, przejadania się czy nadużywania alkoholu jest wielkim uproszczeniem, gdyż wymienione czynniki same w sobie nie są przyczynami dysfunkcji serca, a stanowią jedynie symptom ogólnego niezadowolenia z życia. Andreas Moritz zwraca naszą uwagę na przyczyny chorób niezwiązane z żywieniem np. niedostatek wsparcia społecznego, brak satysfakcji z pracy czy poczucie nieszczęścia. Tego nie znajdziesz w żadnym innym poradniku dotyczącym chorób serca i ich profilaktyki!

 

Porady od serca!

 

Andreas Moritz to jeden z czołowych ekspertów w dziedzinie medycyny naturalnej na świecie. Przez ponad 30 lat nauczał zasad ajurwedy, jogi, medytacji i zdrowego odżywiania. Zgłębił również metody irydologii, shiatsu i terapii fal. Dzięki holistycznemu podejściu do uzdrawiania pomógł w osiągnięciu zdrowia wielu osobom w końcowych stadiach chorób, w przypadku których konwencjonalne metody leczenia okazały się nieskuteczne.

 

Autor bestsellerów o zdrowiu

 

W trakcie wielu podróży po świecie udzielał porad głowom państw i przedstawicielom rządów w Europie, Afryce i Azji oraz wygłaszał liczne prelekcje na temat medycyny ciała i umysłu.
Jest również autorem licznych międzynarodowych bestsellerów.

Chris

Podobno żyjemy w czasach największego bogactwa i dobrobytu w dziejach ludzkości, a jednocześnie jesteśmy najmniej szczęśliwi. Ciągła pogoń za pieniądzem, stres, wszelakie udogodnienia dnia codziennego powodują, że coraz mniej potrafimy cieszyć się z najmniejszych rzeczy. To wszystko powoduje również, że zapominamy o własnym szczęściu, o dbaniu o swoje zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Z jednej strony możemy pochwalić się najbardziej rozwiniętą medycyną w dziejach, a z drugiej strony brak czasu, pieniędzy i niedbalstwo powodują, że niszczymy swój organizm. Jeśli jednak dojdzie do nieszczęścia i potrzebujemy pomocy specjalistów to poza ogromnymi sumami pieniędzy i tak szukamy inspiracji wśród tradycyjnych i naturalnych metod leczenia. Te wszystkie antagonizmy powodują, że zapominamy o otaczającym nas świecie i fakcie, że to właśnie nasza planeta daje nam największe możliwości dbania o nasze zdrowie. Zarówno o tym jak i o wielu innych ważnych aspektach przypomina nam w swojej książce Andreas Moritz.

 

„Koniec chorób serca!” to zbiór faktów, wyników badań i ważnych porad dla każdego człowieka. Autor w przystępny, prosty sposób przedstawia zarówno czynniki wpływające na choroby serca, jak i również metody im przeciwstawiania się. Mimo, że mówi o medycznych aspektach i w dość szczegółowy sposób opisuje wewnętrzne relacje naszego organizmu, to jednak potrafi to ubrać w adekwatne, dla każdego rodzaju czytelnika, słowa. Autor porusza między wersami również problemy dotykające dzisiejszą medycynę, a które jego zdaniem stoją na przeszkodzie prostszego uzdrowienia zwykłego pacjenta. Jednym z przykładów takowej trudności są wielkie koncerny farmaceutyczne, które zaślepione wizją bogactwa nie przejmują się poszczególnymi przypadkami, a jedynie liczbą zer na koncie bankowym. Jak jednak dobrze wiemy, jest to temat szeroko już omawiany i powszechnie znany, a z którym z pewnością nie jesteśmy obecnie nic wielkiego zrobić. Pozostaje nam „jedynie” nie chorować. Andreas Moritz pokazuje również proste metody pomagające w uniknięciu chorób serca, chociaż trzeba przyznać, że są to raczej powszechnie znane sposoby. Jednym z przykładów na to jest rozdział poświęcony wskazówkom w którym to autor wymienia takie oczywistości jak: ograniczenie kawy, herbaty, unikanie napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych czy też częstsze sięganie po owoce i warzywa. Muszę przyznać, że byłem w ciężkim szoku. Mam nadzieję, że tymi szaleńczymi tezami Andreas Moritz otrzyma chociażby nominację do Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Zapomniałem jeszcze wspomnieć o innych spektakularnych metodach: regularne posiłki, ruch, sport i dobry, spokojny sen. Nie zagłębiając się jednak bardziej w tą ironiczną opinię warto również dodać, że jest to książka powstała w roku 2006, a dopiero trzynaście lat później wydana w Polsce. Tak więc wszelakie badania, które są licznie przytaczane przez autora dotyczą najpóźniej roku 2004 co z perspektywy współczesnego czytelnika wydaje się być już nieco zamierzchłą przeszłością. Najważniejsze jednak, że Andreas Moritz podzielił się z nami tak głęboko ukrywaną przez niego tajemnicą witalności jak jedzenie warzyw i owoców. Poza tym warto również wspomnieć, że poza opinią o firmach farmaceutycznych, autor dzieli się z nami również swoim zdaniem na temat różnego rodzaju leków, między innymi statynami. Jak łatwo się domyślić nie jest on zbyt wielkim zwolennikiem takiej formy leczenia, wykazując przy tym liczne skutki uboczne tejże terapii. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że zarówno Andreas Moritz jak i wydawca na samym początku książki odcinają się od jakichkolwiek negatywnych skutków metod opisanych w „Końcu chorób serca”.

 

Jak już wspominałem na wstępie, bardzo często zapominamy, że od ponad stu tysięcy lat człowiek żyje na naszej planecie i to właśnie w dzisiejszych czasach zapomina o jej dobrach. Skupiamy się na rzeczach mało ważnych, które chcąc nie chcąc przyczyniają się do niszczenia Ziemi, a jednocześnie przestajemy dbać o siebie i otaczające nas środowisko. Tak niewiele trzeba i czasu i pieniędzy by pomóc sobie i własnemu organizmowi.

Justyna

Choroby kardiologiczne są powodem 46% wszystkich zgonów w Polsce. Choć obserwuje się coraz większą świadomość znaczenia profilaktyki zdrowotnej w ograniczaniu umieralności, dbałość o dobrą kondycję fizyczną oraz zmiany złych nawyków żywieniowych w kierunku diety bogatszej w warzywa i owoce, to wciąż wielu osobom grozi miażdżyca czy zawał serca.

 

„Koniec chorób serca!” Andreasa Moritza to kolejna pozycja od wydawnictwa Vital, która może mieć wpływ na zachowanie dobrego zdrowia. Już sam autor na wstępie podkreśla, że książka ta nie zastąpi porad i leczenia lekarza. A to jak czytelnik wykorzysta informacje w niej zawarte, zależy od niego.

 

Jak to zwykle w tego typu poradnikach książka składa się z krótkich rozdziałów. Punktem wyjścia są choroby serca, czynniki które je wywołują i objawy jakie dają. Na tym etapie zabrakło mi prostych grafik, które wyjaśnią budowę serca i jego działanie. Jestem wzrokowcem i wiem, że często takie dane dzięki graficznemu ujęciu są lepiej przyswajalnie i zapamiętywane. Dalsze części poświęcone są diecie (głównie białku), jest też obszerny fragment poświęcony cholesterolowi.

 

Moritz dowodzi, idąc za odkryciem Amerykańskich naukowców, że największym ryzykiem wystąpienia chorób serca jest brak szczęścia. Założyli oni, że serce choruje kiedy jesteśmy pod wpływem stresu, kiedy palimy papierosy, nieustannie się przejadamy czy nadużywamy alkoholu. To pewne uproszczenie, bo musi zaistnieć kilka czynników by serce odmówiło pracy. Andreas Moritz zwraca uwagę na przyczyny chorób układu krążenia, które nie są bezpośrednio związane z żywieniem np. niedostatek wsparcia społecznego, brak satysfakcji z pracy czy poczucie nieszczęścia. Jest to w pewien sposób nowe podejście do tematyki i to też główna przyczyna, żeby zapoznać się z książką „Koniec chorób serca!”.

 

Andreas Moritz wcześniej był lekarzem, pisarzem, artystą, praktykował ajurwedę. Z pochodzenia jest Niemcem. Autor jest jednym z czołowych ekspertów medycyny naturalnej, który podczas 30 letniej praktyki nauczał zasad jogi, medytacji oraz zdrowego odżywiania. Dzięki holistycznemu podejściu do uzdrawiania pomógł wielu osobom w końcowych stadiach chorób osiągnąć zdrowie, głównie tam gdzie konwencjonalne metody leczenia okazały się nieskuteczne.

 

Zawsze mam problem, żeby jednoznacznie ocenić książkę typu poradnik. Bo to czy się zgadzam czy nie z twierdzeniami autora, to inna sprawa. Nowatorska teoria może do mnie nie przemawiać, ale argumenty mogą być tak mocne i zbudowane na wielu przykładach, że mogą należeć się brawa za wkład pracy. Moritz w wielu aspektach nie odkrywa nic nowego. Zalecenia dotyczące ruchu, zdrowego odżywiania, unikania używek pozwolą na utrzymanie w dobrym zdrowiu nie tylko serca, ale i całego organizmu, i to teza stara jak świat. Prezentowana teoria o wpływie wsparcia społecznego na zdrowie serca brzmi logicznie i wiarygodnie. Bo ważne jest by pozostawać w bliskich rodzinnych relacjach, nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale i psychicznego. Natomiast założenie, że brak satysfakcji z pracy i poczucie nieszczęścia ma wpływ na serce, już jest lekko naciągany. Dla mnie to nic innego jak po prostu stres. Czy to, że jesteśmy często przygnębieni wpływa na pracę naszego układu krążenia? Że gdy kochamy, nasze serce będzie zdrowe? Że dotyk bliskiej osoby prawie nas uzdrowi? Przecież miłość to uczucie a nie praca mięśnia! Zgoda, że poczucie psychicznej stabilności i dbanie o całe ciało pozwala zachować dobre zdrowie, ale akurat w powyższe teorie Moritza nie wierzę. A jakie jest Wasze zdanie? Zapraszam do lektury.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto