Celiakia – Autodiagnoza I Samodzielne Leczenie. Najnowsze Badania I Najskuteczniejsze Terapie Na Nietolerancję Glutenu

Autor: Peter H. R. GreenRory Jones

Okładka wydania

Celiakia – Autodiagnoza I Samodzielne Leczenie. Najnowsze Badania I Najskuteczniejsze Terapie Na Nietolerancję Glutenu


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Czy te objawy dotknęły również Ciebie?
Czy cierpisz na dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zmęczenie, bóle głowy, bóle stawów, anemię i/lub swędzenie skóry? Czy zdiagnozowałeś u siebie alergię pokarmową? A może konsultowałeś się z licznymi lekarzami, którzy przepisywali Ci leki i zalecali diety, ale one tylko chwilowo złagodziły niektóre objawy? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań, możesz mieć celiakię, dziedziczną chorobę autoimmunologiczną wywoływaną przez gluten, białko występujące w pszenicy, życie i jęczmieniu.

 

Dlaczego gluten szkodzi?
Gluten uszkadza wyściółkę jelita cienkiego, przez co nie może ono prawidłowo wchłaniać pokarmu. Bez niezbędnych składników odżywczych cały organizm cierpi. Choroba dotyka prawie jedną na sto osób, a 85% z nich pozostaje niezdiagnozowanych i nieleczonych. Powikłania celiakii obejmują niepłodność, choroby wątroby, depresję, inne choroby autoimmunologiczne, takie jak cukrzyca typu 1 i choroby tarczycy, a nawet nowotwory.

 

Jedna książka na wiele dolegliwości!
Lek na Twoje problemy ze zdrowiem może znajdować się w tej książce. Dr Peter H. R. Green, dyrektor Centrum ds. Celiakii przy Uniwersytecie Columbia i światowej sławy ekspert w dziedzinie celiakii, wraz z Rory Jones, uznaną autorką książek z zakresu medycyny, u której zdiagnozowano celiakię w 1998 roku, napisali wyjątkowy przewodnik dotyczący tej choroby: jej prawidłowego diagnozowania, leczenia i życia z nią.

 

Czas, byś odkrył:
• najnowsze badania medyczne dotyczące celiakii, nietolerancji glutenu i wrażliwości na gluten,
• porady dotyczące radzenia sobie z psychologicznymi aspektami życia z przewlekłą chorobą i na diecie bezglutenowej,
• nowe wytyczne dotyczące eliminowania objawów celiakii,
• pełne spektrum bezpiecznych składników i zbóż, listę bezglutenowych produktów oraz krajowych i międzynarodowych grup wsparcia.

 

Autorytety nie mogą się mylić!
Obowiązkowa pozycja dla każdego chorego na celiakię lub kogoś, kto zaobserwuje u siebie podobne objawy (problemy z układem trawiennym, anemia, zmęczenie, bóle głowy i stawów itd.) Jeśli możesz kupić tylko jedną książkę o celiakii, wybierz tę.
— Living Without

 

Oto książka, której potrzebują wszyscy chorzy na celiakię.
— Gluten Intolerance Group

 

Kompleksowa i zwięzła książka, łatwa do zrozumienia. To pozycja, którą należy mieć.
— Elaine Monarch, dyrektor Fundacji Walki z Celiakią

 

Łatwa do przeczytania… Pełna zdroworozsądkowych porad i sugestii, które trafiają w sedno problemów związanych z celiakią.
— Gluten-Free Living

 

Wyjątkowo kompletny, ale łatwy do przeczytania przewodnik dotyczący celiakii i strategii, aby dobrze z nią żyć… Gorąco polecamy.
— ChildrenWithDiabetes.com

 

Użyteczne, pogłębione informacje dla chorych… Ważna książka w księgarniach zajmujących się zdrowiem i księgozbiorach dotyczących zdrowia w publicznych bibliotekach.
— Library Journal

 

Jako dyrektor Centrum ds. Celiakii przy Uniwersytecie Kolumbii, Green jest najwyższej klasy ekspertem w zakresie jednej z najbardziej bagatelizowanych chorób w Ameryce.
— New York Post

 

Najlepsze źródło wiedzy dla każdego chorującego na celiakię, także dla osób, których jeszcze nie zdiagnozowano oraz dla ich rodzin.
– Fundacja Walki z Celiakią

 

Pokonaj celiakię już dziś!

 

Dr Peter H. R. Green – lekarz medycyny będący dyrektorem Centrum ds. Celiakii na Uniwersytecie Columbia. Jest profesorem medycyny Ivan and Phyllis Seidenberg w College of Physicians and Surgeons na Uniwersytecie Columbia, a także pracuje jako lekarz w Columbia University Medical Center (New York-Presbyterian Hospital). Od 25 lat poświęca się badaniom nad celiakią, na równi z opieką nad pacjentami. Jest także współautorem książkowych bestsellerów.

 

Rory Jones jest autorką książek z zakresu medycyny i adiunktem w Narrative Medicine w Barnard College przy Uniwersytecie Columbia. Prowadziła szeroko zakrojone badania w zakresie zdrowia i medycyny, w tym programy edukacyjne dla dorosłych i dzieci. Specjalizuje się w „tłumaczeniu” danych naukowych na język zwykłych odbiorców. W 1998 roku zdiagnozowano u niej celiakię, której to chorobie i diecie bezglutenowej poświęciła kilka artykułów w czasopismach medycznych i niespecjalistycznych. Jest współautorką książkowych bestsellerów.

TomG

Przyznam szczerze, że dopóki nie wziąłem do ręki poradnika Celiakia – autodiagnoza i samodzielne leczenie. Najnowsze badania i najskuteczniejsze terapie na nietolerancję glutenu napisanego przez dr Petera Greena i Rory Jones, nie wiedziałem nawet, czym celiakia jest. Może dlatego, że nie jestem cukrzykiem, nigdy nie musiałem się martwić ani o poziom cukru we krwi, ani o gluten, ani o żadne inne tego rodzaju rzeczy właściwie, więc nic dziwnego, że tolerancja czy nietolerancja glutenu nie miała dla mnie żadnego znaczenia i w zasadzie w ogóle nie słuchałem o tego rodzaju aspektach zdrowotnych. Cóż, teraz już wiem, że celiakia jest chorobą wieloukładową, która uszkadza głównie jelito cienkie, że powoduje ją gluten, czyli główne białko magazynujące znajdujące się w niektórych zbożach. Co więcej, niemożność wchłaniania przez jelito cienkie – uszkodzone przez gluten – składników odżywczych, może prowadzić do coraz bardziej złożonych i zróżnicowanych objawów chorobowych. Wyraźnie więc z powyższego widać, że celiakia jest czymś, co warto sobie uświadomić.

 

Jak podaje wydawca, 85% ludzi cierpiących na celiakię nigdy nie została prawidłowo zdiagnozowana, o samym leczeniu już nie wspominając. Dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zmęczenie, bóle głowy, anemia bądź alergia pokarmowa – to wszystko mogą być stany chorobowe wywołane właśnie poprzez uszkodzenie wyściółki jelita cienkiego. Zróżnicowanie objawów jest bardzo duże, wyjątkowo więc ciężko zdiagnozować celiakię.

 

W poradniku dr Petera H.R. Greena i współautorki Rory Jones przeczytamy nie tylko o objawach i symptomach, ale również o zapobieganiu stanom chorobowym. Jak przystało na współczesny, dobrze opracowany poradnik, Celiakia – autodiagnoza i samodzielne leczenie jest książką, która prowadzi czytelnika dosłownie za rękę drogą logiczną i odpowiednio przygotowaną. Począwszy od fundamentalnych zagadnień i wyjaśnień dotyczących aspektów związanych z celiakią, dietą i przewodem pokarmowym, autor wprowadza czytelnika coraz głębiej w badania, jakie prowadził i w efekcie opisał. Dowiemy się więc, jak wpływa na nas celiakia, jaka jest jej atypowa postać, a jaka utajniona, poznamy objawy nieprawidłowego wchłaniania i układowe reakcje zapalne. Co ciekawe, autor również uczy czytelnika, w jaki sposób może dowiedzieć się, czy choruje, opisuje prowadzenie różnego rodzaju badań, w tym krwi, śliny czy oddechu. Dla tych bardziej wymagających czytelników posuwa się krok dalej, pisząc o przeciwciałach śródmięśniowych, selektywnym niedoborze IgA czy peptydach gliadyny. Oczywiście pomimo tych skomplikowanych nazw dr Peter H. R. Green przekazuje czytelnikowi informacje w sposób jak najbardziej przyjazny i łatwy do przyswojenia, nie ma więc obawy, że podczas lektury utkniemy z uczuciem, że nie wiemy, o czym właściwie czytamy.

 

Jak pisze autor, może stać się tak, że będziemy uważać, iż jesteśmy chorzy, ale nasz lekarz nie będzie podzielał naszych obaw. W takiej sytuacji może przydać się wiedza, którą autor zawarł w swoim poradniku, tym bardziej, że z celiakią spawy mają się stosunkowo niebezpiecznie, gdyż mamy do czynienia tutaj z chorobą najprawdopodobniej niezdiagnozowaną. Po lekturze poradnika Celiakia – autodiagnoza i samodzielne leczenie zdaję sobie sprawę, że nawet jeśli komuś wydaje się, że jest zdrowy, w rzeczywistości może wcale tak nie być. Tym bardziej, że w tym przypadku występuje bardzo wiele niewiadomych.

 

W dalszych częściach książki czytelnik przeczyta o współwystępujących chorobach i powikłaniach, o tym, jak zrozumieć i leczyć celiakię, jaka jest odpowiednia dieta – zwłaszcza w przypadku życia bez glutenu – a także jak żyć z celiakią. Informacji podawanych przez dr Petera H.R. Greena znajduje się w poradniku całe mnóstwo, nie sposób opisać ich wszystkich w recenzji, należy jednak dodać, iż książka ta stanowi niezastąpione źródło informacji na temat celiakii. Gdybyście więc byli zainteresowani tą tematyką, bez obaw sięgnijcie do poradnika Celiakia – autodiagnoza i samodzielne leczenie, gdyż ciężko o podobnego rodzaju kompendium tej osobliwej wiedzy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!