Okładka wydania

Joga – Kompletny Przewodnik Dla Początkujących

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Cory Martin
 • Tytuł Oryginału: Yoga For Beginners: Simple Yoga Poses To Calm Your Mind And Strengthen Your Body
 • Gatunek: Medycyna I ZdrowiePoradniki
 • Przekład: Agata Prafjańczuk
 • Liczba Stron: 232
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x210mm
 • ISBN: 9788381682633
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Joga – Kompletny Przewodnik Dla Początkujących | Autor: Cory Martin

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Joga od dziś!
W ostatnim czasie joga wraz ze swoją filozofią i holistycznym podejściem zyskuje na popularności. Powstaje coraz więcej szkół, kursów, a także obozów szkoleniowych, na których instruktorzy przekazują swoją wiedzę. Jednak co w przypadku, gdy chcesz uniknąć zgiełku i bardziej przemawia do Ciebie domowe zacisze i znajome otoczenie? Nie martw się! Aby czerpać korzyści z jogi nie musisz robić wszystkiego idealnie, a jedynie ją regularnie praktykować. Ale jak się do tego zabrać? Czego potrzebujesz aby zacząć?

 

Ucz się od specjalistów
Na wszystkie Twoje pytania odpowie Cory Martin, instruktorka jogi, która ukończyła Międzynarodowy Kurs Nauczycielski RYT w 500-godzinnym wymiarze. Wykłada w różnych studiach jogi w Los Angeles, prowadzi również zajęcia dla pracowników biurowych na plażach czy na molo w Santa Monica. Jak sama o sobie pisze: „Uczyłam ludzi o różnych ciałach, różnych rozmiarach, różnych doświadczeniach. Ich wszystkich prowadziłam przez sekwencje zdrowych i bezpiecznych pozycji”. Teraz, za pośrednictwem tej książki dzieli się z Tobą swoją wiedzą!

 

Podstawy jogi dla początkujących
Pewnie nie raz miałeś ochotę rozłożyć matę do jogi i spróbować najprostszych pozycji, ale gdy przyszedł czas realizacji planów nie wiedziałeś jak się do tego zabrać. Wszystkie ćwiczenia wyglądały na skomplikowane oraz wymagające nadludzkiej gibkości i sprawności fizycznej. Dzięki tej książce zmieni się Twój punkt widzenia! Masz bowiem przed sobą podstawowy i kompletny przewodnik o jodze dla początkujących. Precyzyjne przedstawienie tematu, szczegółowe instrukcje oraz porady Autorki sprawiają, że książka oferuje wszystko czego potrzebujesz aby praktykować jogę we własnym domu!

 

Joga a zdrowie
Jeśli jednak nadal trzeba przekonywać Cię do rozłożenia maty do jogi, to koniecznie musisz poznać korzyści zdrowotne jakie niesie jej praktykowanie. Wpływ jogi na zdrowie został udowodniony w licznych badaniach naukowych. Jest to jeden z niewielu rodzajów ćwiczeń, który ma bezpośredni wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i umysłowe. Dzięki temu lista korzyści jest naprawdę imponująca. Oto zaledwie kila z nich:
– redukcja masy ciała,
– zwiększenie siły i elastyczności,
– poprawa równowagi,
– lepsza postawa,
– redukcja stresu,
– zwiększenie koncentracji,
– przyspieszenie metabolizmu,
– wzmocnienie serca, obniżenie ciśnienia krwi, spowolnienie tętna,
– usprawnienie przepływu płynu limfatycznego, w którym znajdują się białe krwinki odpowiedzialne za odporność organizmu,
– ochrona przed kontuzjami,
– budowa wewnętrznej siły,
– poprawa świadomości przestrzeni,
– pozytywnie wpływa na zmianę postrzegania samego siebie.

 

Dzięki informacjom zawartym w tej publikacji:
– zrozumiesz czym jest joga i jakie są jej style np. hatha joga, kundalini, ashtanga,
– dowiesz się jakie korzyści niesie praktykowanie tych ćwiczeń,
– poznasz 35 podstawowych pozycji, które opatrzone zostały dokładnymi ilustracjami,
– włączysz do swojej praktyki medytacje, które pozwolą Ci uspokoić umysł i skupić się na „tu i teraz”,
– nauczysz się samodzielnego tworzenia sekwencji, które idealnie spełnią Twoje potrzeby,
– wybierzesz akcesoria potrzebne do rozpoczęcia praktyki np. mata do jogi, wałek do ćwiczeń itp.,
– przekonasz się jak ważnym elementem jest prawidłowe odżywianie.

 

Joga na zdrowie!

 

Cory Martin – absolwentka Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Posiadaczka licencjatu ze sztuk pięknych oraz kreatywnego pisania, autorka powieści młodzieżowych. Jej eseje ukazały się w Everyday Health, Psychology Today, XOJane, The Mighty i Elephant Journal. Jest wielką pasjonatką jogi, ukończyła Międzynarodowy Kurs Nauczycielski RYT w 500-godzinnym wymiarze. Prowadzi również kursy przygotowawcze do słynnego biegu Pier w Santa Monica. Wykłada w różnych studiach jogi w Los Angeles i jest autorką filmu dokumentalnego.

Tam, Gdzie Matka Mówi Dobranoc

Szukamy w swoim życiu różnych doświadczeń. Potrzebujemy się rozwijać, poznawać własne możliwości i korzystać z tego, co pojawia się nowego w obszarze sportowych trendów. Uprawiamy sport, staramy się żyć zdrowo i w zgodzie z naturą. Często biegamy, chodzimy na siłownię, uprawiamy aerobik czy crossfit. Są to sporty, które wymagają od naszego ciała wielkiego wysiłku. Myślimy, że alternatywą tego typu sportów może być joga, a jednak joga jest równie wymagająca! Pozornie jest to sport nieobciążający nasze ciało w takim stopniu, jak na przykład biegi czy inne wysoko wysiłkowe sporty. A jednak nie do końca joga jest prosta i niewymagająca… Okazuje się, że jest wspaniałą dyscypliną dla osób, które chcą nauczyć się spokoju ducha ale przy okazji popracować nad swoim ciałem, jego elastycznością. Przy jodze można się jednak spocić tak, jak przy innych sportach i o tym mówi poradnik Cory Martin!

 

Cory Martin, to autorka książki „Joga – kompletny przewodnik dla początkujących”. Autorka od 10 lat praktykuje jogę. Kiedy wspomina swoją pierwszą lekcję stwierdza, że były to naprawdę trudne zajęcia. Na koniec spotkania Cory Martin odczuła jednak ogromną radość, a radość ta zmotywowała ją do tego, żeby kolejne dni poświęcić również tej dyscyplinie. Joga i jej efekty, tak mocno wpłynęły na nią, iż kobieta postanowiła sama zostać instruktorką. Z jej pasji i chęci dzielenia się znajomością jogi, a także dzięki efektom uprawiania jogi i czystej miłości do tego sportu, powstał poradnik!

 

Podtytuł: „Pozycje i proste wskazówki, które pomogą Ci w praktykowaniu jogi we własnym domu” sugeruje, iż poradnik skierowany jest do osób, które dopiero decydują się na pierwsze próby ćwiczeń. Jogę można bowiem trenować wszędzie, również w domu, na dywanie, macie, w miejscu, w którym czujemy się bezpiecznie. Cory Martin już od pierwszych stron zachęca każdego chętnego jogina do prób, które pozwolą mu docenić jogę i jej wpływ na organizm ludzki. W swojej publikacji skupia się przede wszystkim na różnych pozycjach, które są w jodze wykorzystywane. Opisom towarzyszą ilustracje, które w dużej mierze pomagają praktykantom. Trzydzieści pięć podstawowych pozycji, które zawiera poradnik, z pewnością będzie doskonałym początkiem dla ciekawych tego sportu osób.

 

Autorka w prosty, bardzo jasny sposób stara się przybliżyć czytelnikowi a równocześnie praktykującemu jogę, czym ona jest i jakie style są w jodze praktykowane. Autorka skupia się również na medytacjach, które są bardzo popularne podczas ćwiczeń, uspokojeniu umysłu i ciała, a także docenianiu tego, że oddychamy, że jesteśmy „tu i teraz”, jak często w filozofii wschodu się wspomina!

 

Ponadto Cory Martin stara się nauczyć czytelnika tego, by sam szukał dla siebie dogodnych pozycji, które dla jego ciała będą najwygodniejsze i będą przynosiły najwięcej satysfakcji! Nie pomija ona również technicznych spraw i wspomina także o akcesoriach, które przydadzą się podczas ćwiczeń. Ponadto zachęca również do odpowiedniej, zdrowej diety, która jest także podstawą dobrego samopoczucia. Ćwiczenia będą doskonałą aktywnością, która może zmienić nie tylko ciało ale wpłynie także na umysł i psychikę!

 

Książka jest naprawdę ciekawym poradnikiem, który zachęca do praktykowania jogi. Nie jest przegadana, skupia się na konkretach i w jasny sposób tłumaczy, jak zacząć i jak wytrwać w tym nowym sposobie na siebie.

 

Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto