Okładka wydania

Medycyna Holistyczna Tom I Krew: Dotlenianie, Odżywianie I Oczyszczanie Wszystkich Komórek

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Medycyna Holistyczna Tom I Krew: Dotlenianie, Odżywianie I Oczyszczanie Wszystkich Komórek | Autor: Rosina Sonnenschmidt

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

12 tomów o holistycznym uzdrawianiu poszczególnych układów organizmu
Struktura i treść poszczególnych tomów serii Medycyna holistyczna została opracowana tak, aby korzyści z lektury wynieśli zarówno terapeuci, jak i osoby potrzebujące wsparcia w leczeniu czy samoleczeniu. Podejmują one następujące tematy:
• układ narządów z perspektywy fizjologicznej i duchowej,
• choroby i kwestie emocjonalne związane z danym układem narządów,
• środki homeopatii miazmatycznej, organotropowej i konstytucjonalnej,
• zalecenia dietetyczne,
• terapie naturopatyczne.

 

Skąd się biorą choroby
Autorka stosuje holistyczną zasadę leczenia, która sprawdza się przede wszystkim w chorobach przewlekłych i skłania pacjenta do wzięcia pełnej odpowiedzialności za siebie i swoje zdrowie. Do homeopatii dołącza inne terapie, które przygotowują komórki, krew, tkanki do uzdrawiania. Schorzenie bowiem nieprzypadkowo manifestuje się w określonym miejscu organizmu. Punktem wyjścia dla każdej przewlekłej choroby jest poziom mentalny. Ta płaszczyzna wywołuje nastroje, uczucia i reakcje emocjonalne. Jeśli myśli i odpowiadające im uczucia utrzymują się odpowiednio długo, tworzą wzorce myślowe, które zaczynają manifestować się w rzeczywistości.

 

Etapy przebiegu choroby i zdrowienia
Każda chroniczna choroba rozpoczyna się od nieszkodliwego problemu, który nie został rozwiązany ani na poziomie mentalnym, ani emocjonalnym, ale coraz bardziej narastał i objawił się jako choroba fizyczna. Opisane w książce metody pozwolą Ci z łatwością określić, w którym miejscu układu narządów przejawia się choroba i odkryć wzorce myślowe powodujące fizyczne dolegliwości. Uświadomienie negatywnych emocji i błędnych przekonań może przywrócić zdrowie i równowagę. Z książki dowiesz się jakie rozwiązania i metody zastosować, aby odzyskać pełnię zdrowia na płaszczyźnie mentalnej, emocjonalnej i fizycznej.

 

Autorski system uzdrawiania
Autorka jest najbardziej znaną holistyczną terapeutką w Niemczech, łącząc w swojej metodzie homeopatię, naturopatię, odżywianie i ćwiczenia umysłowe. Jest uznaną i cenioną prelegentką seminariów oraz autorką wielu specjalistycznych publikacji na temat homeopatii i sztuki uzdrawiania. Jej skupienie się na problematyce uzdrawiania spowodowało pozytywne nastawienie do życia, nieprzerwany napływ sił twórczych, zaufanie do mądrości natury i jej praw działających w ludzkim organizmie. Problemy, konflikty i kryzysy traktuje jako wyzwanie dla kreatywności, a nie karę ze strony jakiejś nadrzędnej instancji. Uważa, że uzdrowienie zachodzi tylko dzięki własnej inicjatywie i kreatywnym impulsom ze strony terapeuty. Do swojej pracy włącza także nowe osiągnięcia neurobiologii i badań nad mózgiem, które pozwalają przede wszystkim intensywnie eksplorować zależności między narządem a chorobą.

 

Krew – ciekła świadomość
Pierwszy tom tej bestsellerowej serii dotyczy krwi. Autorka szczegółowo omawia różne parametry i grupy krwi oraz opisuje ich znaczenie. Pokazuje, jak kształtowanie, jakość i regeneracja krwi mogą być stymulowane przez terapie naturopatyczne, świeże soki czy rytmiczny oddech. Poza homeopatią, poznasz też inne terapie na dolegliwości takie jak anemia, białaczka, leukocytoza, zaburzenia krzepnięcia krwi i zaburzenia oddychania komórkowego oraz wiele innych. Autorka wprowadza nowe rozwiązania i proponuje wiele innowacyjnych środków, które działają bezpośrednio na składniki krwi. Dzięki niezwykle praktycznemu podejściu, które obejmuje homeopatię, naturopatię, kinezjologię oraz terapie psychologiczne, samodzielnie rozpoznasz dolegliwości oraz oczyścisz i poprawisz jakość swojej krwi.

 

Krew – najdoskonalszy płyn natury

 

Rosina Sonnenschmidt – absolwentka i doktor etnologii muzyki. Prowadziła badania terenowe w latach 70. w północnych Indiach. Następnie zaczęła studiować medycynę i uzdrawianie. Podczas studiów opracowała kinezjologię terapeutyczną dla pacjentów ze śpiączką, osób cierpiących na demencję i w zaawansowanym stanie chorób. Podstawą jej pracy jest homeopatia miazmatyczna i procesowa, kinezjologia i terapie psychologiczne.

 

Autorytet w dziedzinie holistycznego uzdrawiania

 

Jest najbardziej znaną holistyczną terapeutką w Niemczech, łącząc w swojej metodzie homeopatię, naturopatię, odżywianie i ćwiczenia umysłowe. Kierując się mottem „leczenie zaczyna się w domu”, próbuje uporać się z problemami, które pojawiają się w procesie odzyskania zdrowia. Jej podejście jest niekonwencjonalne i otwarte na nowe metody. Intuicyjnie wyczuwa potencjał leczniczy i zawsze jest gotowa podążać nowymi ścieżkami. Jest uznaną i cenioną prelegentką seminariów oraz autorką wielu specjalistycznych publikacji na temat homeopatii i sztuki uzdrawiania.

Bnioff

„Krew” to pierwszy z 12-tomowej serii Medycyna holistyczna. Pierwszy, ponieważ zanim lekarz zaleci nam jakąś terapią, zleca zazwyczaj najpierw badania krwi właśnie. „Stawiam krew na początku – pisze w przedmowie Autorka – ponieważ jak żaden inny układ narządów pokazuje ona wyraźnie, że każda komórka przeniknięta jest świadomością. Krew najszybciej reaguje na nasze emocje i myśli”.

 

Przytoczyłem akurat ten fragment na początku, ponieważ wyraźnie pozycjonuje on omawianą publikację i sugeruje jednoznacznie, że nie będziemy mieli do czynienia z nudnym akademickim wywodem, ale zdecydowanie z czymś więcej. Rosina Sonnenschmidt będzie się bowiem starała połączyć klasyczne, zachodnie można rzec, myślenie o organizmie i jego chorobach z charakterystycznym dla wschodnich, wywiedzionych z medycyny orientalnej, praktyk i pojęć. Dzięki takiemu połączeniu czytelnik dostanie pełny obraz zjawiska czyli dokładnie to, co zakłada się na pojęcie „medycyna holistyczna”.

 

„Każda terapia – pisze Sonnenschmidt – i każdy terapeuta musi wypracować własną holistyczną koncepcję leczenia przewlekle chorych. Homeopatia, fitoterapia, akupunktura, zalecenia dietetyczne stanowią na pewno właściwe elementy takiej koncepcji. Ale nie czyni to jeszcze z terapii całości (gr. holos). Liczy się całościowy, duchowy obraz człowieka i świata, zawierający w sobie propozycję uzdrowienia.”

 

Autorka jasno deklaruje, że poszczególne tomy tej serii książek są tak opracowane, aby lektura przyniosła korzyść zarówno terapeutom, jak i laikom. Każdy z tomów ma podobną strukturę, w której omawiana problematyka uszeregowana jest w podobny, szalenie przejrzysty sposób, dzięki czemu książki te z powodzeniem mogą spełniać się jako kompendium wiedzy, dla osób ciekawych innego niż tradycyjne spojrzenie na organizm człowieka oraz jako praktyczne poradniki do codziennego użytku.

 

W niniejszej publikacji znajdziemy więc omówienie układu narządów z punktu widzenia fizjologicznego i duchowego. Następnie szczegółowo zostaną przedstawione związane z danym układem narządów dolegliwości oraz choroby, poruszona też będzie przy tym problematyka emocjonalno-mentalna danego układu. Autorka sporo miejsca poświęci tematowi biologicznego konfliktu i jego jak najbardziej biologicznego rozwiązania, poda też inteligentne impulsy rozwiązań i sporo konkretnych ćwiczeń.

 

Szczególnie ciekawe dla przysłowiowego laika z całą pewnością będą zamieszczone w tym tomie porody żywieniowe, które zostały zebrane, opisane i opatrzone fotografiami w dość osobliwie na pierwszy rzut oka brzmiącym rozdziale „Naturopatyczne leczenie krwi.” Porady te szczególnie powinny przypaść do gustu wszystkim tym, którzy myślą o przejściu na dietę wegetariańską, na którą zresztą przechodzi się, co wynika ze szczegółowych badań i analiz, nie tyle z przyczyn etycznych, co zdrowotnych właśnie. Prócz diety opartej na roślinach szeroko i stosunkowo łatwo dostępnych, poleca też Autorka homeopatię. Czy raczej należałoby napisać nie tyle też, co przede wszystkim. Traktuje ją bowiem jako wiodący wątek terapii w przebiegu uzdrawiania.

 

Trzeba w tym miejscu wspomnieć o tym, że Autorka jest jedną z najbardziej znanych, jeśli nie najbardziej, holistyczną terapeutką w Niemczech. W swojej pracy łączy homeopatię, naturopatię, odżywianie i ćwiczenia umysłowe. Jest uznaną i szeroko cenioną prelegentką seminariów oraz autorką wielu specjalistycznych publikacji na temat homeopatii i sztuki uzdrawiania. Pierwsza część cyklu zatytułowanego „Medycyna holistyczna” poświecona „najdoskonalszemu płynowi natury”, czyli krwi, jest doskonałym dowodem ponadprzeciętnych umiejętności Autorki.

 

Dotlenianie, odżywianie i oczyszczanie wszystkich komórek, czyli pojęcia umieszczone w podtytule niniejszej pozycji, zainteresować powinny praktycznie każdego, kto chciałby nie tylko samodzielnie odkryć przyczyny powstawiania wielu dolegliwości, ale także poznać unikatowe, ale w gruncie rzeczy szalenie proste sposoby na ich rozwiązanie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial