Czarny Mag Tom 3 Kandydatka

Autor: Rachel E. Carter

Okładka wydania

Czarny Mag Tom 3 Kandydatka


Dodatkowe informacje

 • Autor: Rachel E. Carter
 • Tytuł Oryginału: The Black Mage 3 Candidate
 • Seria: Czarny Mag (Tom 3)
 • Gatunek: Fantastyka
 • Przekład: Emilia Skowrońska
 • Liczba Stron: 432
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 132x202 mm
 • ISBN: 9788328061415
 • Wydawca: Uroboros
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"KANDYDATKA" - to tytuł najnowszej odsłony znakomitej, porywającej i bestsellerowej sagi fantasy Rachel E. Carter - "Czarny mag". Tak..., to już trzecia część opowieści o losach młodej dziewczyny o imieniu Ryiah, która pragnie zostać najprawdziwszym magiem bojowym, wykorzystując ku temu nie tylko swoje nadnaturalne umiejętności, ale także i spryt, inteligencję oraz dobre serce. Poznajemy zatem tę książkę oraz emocje i doznania, jakie to płyną ze spotkania z tym tytułem!

 

Ta wydana nakładem Wydawnictwa Uroboros opowieść raz jeszcze przenosi nas swoimi stronami do fantastycznego świata Królestwa Jeraru, by tam stanąć ponownie u boku głównej bohaterki cyklu -  rudowłosej Ryiah. Ta dwudziestoletnia dziewczyna osiągnęła już wiele, stając się czarną maginią frakcji bojowej, aczkolwiek do pełni szczęścia brakuje jej jeszcze tytułu "Czarnego Maga"... Ten może zdobyć poprzez zwycięstwo w rozgrywanym raz w roku prestiżowym turnieju, w którym to przyjdzie niechybnie stanąć jej w szranki z nieodgadnionym księciem Darrenem. Sprawy te zejdą jednak na dalszy plan, gdy oto nagle granice Królestwa znajdą się w wielkim zagrożeniu, zaś jedynym ratunkiem okaże się zawieszenie wewnętrznych sporów i wspólne stanięcie do walki...

 

Najnowsze dzieło Rachel E. Carter kontynuuje sobą w znakomity sposób opowieść o przygodach i barwnych losach młodej wojowniczki i czarodziejki w jednej osobie - Ryiah. Kontynuuje w równie efektownym, a być może i w jeszcze bardziej spektakularnym stylu, jak dwie pierwsze odsłony tego cyklu, fundując nam tym razem nie tylko wielką przygodę, magiczne emanacje i sercowe rozterki bohaterów książki, ale też i niezwykle spektakularną wizję zagrożenia dla ojczyzny Ryiah, w obronie której to przyjdzie odegrać jej ważną rolę. To znakomita powieść fantasy, które niesie nam sobą wszystko to, czego tylko od tego literackiego gatunku moglibyśmy oczekiwać!

 

Fabularna strona powieści przedstawia się barwnie, ekscytująco i niezwykle zaskakująco, gdy oto każdy rozdział prowadzi nas przez kolejne losy Ryiah i jej przyjaciół, którym dane było trafić do mrocznej twierdzy Ferren's Keep. Jednak nie tylko tam będzie dane przeżyć nam moc niezwykłych przygód, gdyż codzienność rudowłosej magiczki wypełnią także dalekie podróże ku północnym krańcom królestwa, podczas których to z pewnością nie będzie się ona nudzić. Walka z użyciem magii, sprawy zwykłych ludzi i miłosne wybory z jednej strony, z drugiej zaś wielka polityka, spiski na dworze oraz wizja nadciągającej wojny - to wszystko stanowi treść tej opowieści, która z pewnością w nieco inny sposób, ale nadal fascynuje nas sobą od pierwszej, do ostatniej strony.

 

Czas płynie, świat się zmienia, a tym samym też i dorasta na naszych oczach główna bohaterka tej powieści. Otóż Ryiah z pewnością nie jest już tą samą nieśmiałą, nieco zakompleksioną i dopiero uczącą się dorosłego życia nastolatką, ale już pewną siebie, swej wartości i magicznego talentu, kobietą. To wojowniczka z krwi i kości, która potrafi stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom, wykazać się odwagą  i poświęceniem na rzecz Królestwa, jak i też o wiele bardzie rozsądnym myśleniem o tym, co jest dla niej ważne i najlepsze. Oczywiście, czasami wciąż zdarza się podejmować jej złe i nazbyt pochopne decyzje, ale w tym też i wydaje się tkwić urok tej postaci. Myślę, że to zmiana na lepsze, która czyni osobę Ryiah jeszcze bardziej interesującą i nieodgadnioną postacią. Oczywiście, podczas tej lektury spotkamy tu również wielu innych - znanych nam już, jak i zupełne nowych, barwnych bohaterów z drugiego planu.

 

Nie mniejsze wrażenie wywiera tu nas obraz tej literackiej rzeczywistości, który zachwyca nas zarówno na polu quasi średniowiecznej codzienności życia, jak i też na gruncie magicznym. Pierwsze oblicze ukazuje nam życie ludzi na przykładzie arystokracji, wojowniczych magów, jak i też zwykłych śmiertelników, którego to chyba nie mieliśmy okazji poznać dotąd w tak dużym stopniu, jak właśnie za sprawą tej trzeciej części cyklu. Jeśli idzie zaś o wątki nadprzyrodzone, to te raz jeszcze oczarowują nas pomysłowością na same zaklęcie, ich przebieg i efekty, które nie zawsze są takie, jakie być powinny. Tym razem też przyjdzie zachwycić się nam tu również obrazem spektakularnej walki na polu wojny, która także przedstawia się iście zjawiskowo...

 

Wszystkie czytelniczki uspokoję również tym oto stwierdzeniem, że w powieści tej nie zabrakło także dwóch niezwykle ważnych elementów tego cyklu - barwnego humoru oraz wątków natury miłosnej. Otóż możemy wciąż się śmiać z, co prawda mniejszej ilości, ale jednak wciąż obecnych, wpadek Ryiah, całej gamy nieporozumień z jej udziałem, czy też choćby potknięć na jej nowej, wojowniczej drodze życia. Jednocześnie też będzie dane nam tu zarumienić się tu przy scenach natury obyczajowej, gdy to serce rudowłosej bohaterki, ale też i innych postaci, toczy wciąż nierozstrzygnięty bój z rozumem.

 

Reasumując - powieść "Kandydatka", to znakomita, ze wszech miar udana i mająca nam sobą wiele do zaoferowania kolejna odsłona tego wspaniałego cyklu. Jej lektura w żadnym razie nas nie rozczarowuje, a wręcz wznosi tę sagę na wyższy i jeszcze bardziej interesujący poziom. Tym samym też gorąco polecam i zachęcam do sięgnięcia po tę książkę wszystkich czytelników cyklu Rachel E. Carter, życząc wielu niezwykłych wrażeń, emocji i przeżyć. Polecam - naprawdę warto!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!