Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Czarny Mag Tom 3 Kandydatka

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Czarny Mag Tom 3 Kandydatka | Autor: Rachel E. Carter

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"KANDYDATKA" - to tytuł najnowszej odsłony znakomitej, porywającej i bestsellerowej sagi fantasy Rachel E. Carter - "Czarny mag". Tak..., to już trzecia część opowieści o losach młodej dziewczyny o imieniu Ryiah, która pragnie zostać najprawdziwszym magiem bojowym, wykorzystując ku temu nie tylko swoje nadnaturalne umiejętności, ale także i spryt, inteligencję oraz dobre serce. Poznajemy zatem tę książkę oraz emocje i doznania, jakie to płyną ze spotkania z tym tytułem!

 

Ta wydana nakładem Wydawnictwa Uroboros opowieść raz jeszcze przenosi nas swoimi stronami do fantastycznego świata Królestwa Jeraru, by tam stanąć ponownie u boku głównej bohaterki cyklu -  rudowłosej Ryiah. Ta dwudziestoletnia dziewczyna osiągnęła już wiele, stając się czarną maginią frakcji bojowej, aczkolwiek do pełni szczęścia brakuje jej jeszcze tytułu "Czarnego Maga"... Ten może zdobyć poprzez zwycięstwo w rozgrywanym raz w roku prestiżowym turnieju, w którym to przyjdzie niechybnie stanąć jej w szranki z nieodgadnionym księciem Darrenem. Sprawy te zejdą jednak na dalszy plan, gdy oto nagle granice Królestwa znajdą się w wielkim zagrożeniu, zaś jedynym ratunkiem okaże się zawieszenie wewnętrznych sporów i wspólne stanięcie do walki...

 

Najnowsze dzieło Rachel E. Carter kontynuuje sobą w znakomity sposób opowieść o przygodach i barwnych losach młodej wojowniczki i czarodziejki w jednej osobie - Ryiah. Kontynuuje w równie efektownym, a być może i w jeszcze bardziej spektakularnym stylu, jak dwie pierwsze odsłony tego cyklu, fundując nam tym razem nie tylko wielką przygodę, magiczne emanacje i sercowe rozterki bohaterów książki, ale też i niezwykle spektakularną wizję zagrożenia dla ojczyzny Ryiah, w obronie której to przyjdzie odegrać jej ważną rolę. To znakomita powieść fantasy, które niesie nam sobą wszystko to, czego tylko od tego literackiego gatunku moglibyśmy oczekiwać!

 

Fabularna strona powieści przedstawia się barwnie, ekscytująco i niezwykle zaskakująco, gdy oto każdy rozdział prowadzi nas przez kolejne losy Ryiah i jej przyjaciół, którym dane było trafić do mrocznej twierdzy Ferren's Keep. Jednak nie tylko tam będzie dane przeżyć nam moc niezwykłych przygód, gdyż codzienność rudowłosej magiczki wypełnią także dalekie podróże ku północnym krańcom królestwa, podczas których to z pewnością nie będzie się ona nudzić. Walka z użyciem magii, sprawy zwykłych ludzi i miłosne wybory z jednej strony, z drugiej zaś wielka polityka, spiski na dworze oraz wizja nadciągającej wojny - to wszystko stanowi treść tej opowieści, która z pewnością w nieco inny sposób, ale nadal fascynuje nas sobą od pierwszej, do ostatniej strony.

 

Czas płynie, świat się zmienia, a tym samym też i dorasta na naszych oczach główna bohaterka tej powieści. Otóż Ryiah z pewnością nie jest już tą samą nieśmiałą, nieco zakompleksioną i dopiero uczącą się dorosłego życia nastolatką, ale już pewną siebie, swej wartości i magicznego talentu, kobietą. To wojowniczka z krwi i kości, która potrafi stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom, wykazać się odwagą  i poświęceniem na rzecz Królestwa, jak i też o wiele bardzie rozsądnym myśleniem o tym, co jest dla niej ważne i najlepsze. Oczywiście, czasami wciąż zdarza się podejmować jej złe i nazbyt pochopne decyzje, ale w tym też i wydaje się tkwić urok tej postaci. Myślę, że to zmiana na lepsze, która czyni osobę Ryiah jeszcze bardziej interesującą i nieodgadnioną postacią. Oczywiście, podczas tej lektury spotkamy tu również wielu innych - znanych nam już, jak i zupełne nowych, barwnych bohaterów z drugiego planu.

 

Nie mniejsze wrażenie wywiera tu nas obraz tej literackiej rzeczywistości, który zachwyca nas zarówno na polu quasi średniowiecznej codzienności życia, jak i też na gruncie magicznym. Pierwsze oblicze ukazuje nam życie ludzi na przykładzie arystokracji, wojowniczych magów, jak i też zwykłych śmiertelników, którego to chyba nie mieliśmy okazji poznać dotąd w tak dużym stopniu, jak właśnie za sprawą tej trzeciej części cyklu. Jeśli idzie zaś o wątki nadprzyrodzone, to te raz jeszcze oczarowują nas pomysłowością na same zaklęcie, ich przebieg i efekty, które nie zawsze są takie, jakie być powinny. Tym razem też przyjdzie zachwycić się nam tu również obrazem spektakularnej walki na polu wojny, która także przedstawia się iście zjawiskowo...

 

Wszystkie czytelniczki uspokoję również tym oto stwierdzeniem, że w powieści tej nie zabrakło także dwóch niezwykle ważnych elementów tego cyklu - barwnego humoru oraz wątków natury miłosnej. Otóż możemy wciąż się śmiać z, co prawda mniejszej ilości, ale jednak wciąż obecnych, wpadek Ryiah, całej gamy nieporozumień z jej udziałem, czy też choćby potknięć na jej nowej, wojowniczej drodze życia. Jednocześnie też będzie dane nam tu zarumienić się tu przy scenach natury obyczajowej, gdy to serce rudowłosej bohaterki, ale też i innych postaci, toczy wciąż nierozstrzygnięty bój z rozumem.

 

Reasumując - powieść "Kandydatka", to znakomita, ze wszech miar udana i mająca nam sobą wiele do zaoferowania kolejna odsłona tego wspaniałego cyklu. Jej lektura w żadnym razie nas nie rozczarowuje, a wręcz wznosi tę sagę na wyższy i jeszcze bardziej interesujący poziom. Tym samym też gorąco polecam i zachęcam do sięgnięcia po tę książkę wszystkich czytelników cyklu Rachel E. Carter, życząc wielu niezwykłych wrażeń, emocji i przeżyć. Polecam - naprawdę warto!

Krakowska Wiedźma

Decyzje zostały podjęte, czas, aby rozstrzygnąć, kto jest silniejszy. Nadchodzi niebezpieczeństwo i wojna w królestwie, pora, aby określić, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem, albo kochankiem.

 

Główna bohaterka Ryiah zakończyła drugi rok nauki w Akademii Magii. Podjęła ważne decyzje i niemal osiągnęła jedyny cel w życiu, do którego dążyła od dziecka. Czeka ją jeszcze ostatni rok ciężkiej pracy fizycznej, psychicznej i magicznej, aby otrzymać szaty Maga Bojowego. Dziewczyna musi włożyć jeszcze więcej wysiłku w swoją ciężką pracę i marzenie.

 

Ryiah po przeżyciu drugiego roku Akademii staje przed jeszcze jednym wyborem. Ma świadomość, że musi pokonać jedyną osobę, której nikomu pokonać się jeszcze nie udało. A jest to książę. Mężczyzna budzący w niej uczucia pożądania, nienawiści, przyjaźni, gdzie sama nie wie co, do niego czuje. Wie, że jest potężny, ale aby osiągnąć cel musi go pokonać. Staje do walki w prestiżowym turnieju magów i stanie oko w oko z księciem, lecz czeka ją podjęcie decyzji w jej sercu, a on jej tego nie ułatwia. Akademia Magii nie spodziewała się, że będzie posiadać dwoje magów tak potężnych i różnych od siebie, statusem społecznym, charakterem, osobowością. Ten rok będzie najbardziej ekscytującym rokiem Kandydatów, od stuleci. Każdy profesor i nauczyciel, uczeń oczekuje rozstrzygnięcia walki pomiędzy tymi dwoma Kandydatami.

 

Trzeci tom Czarnego Maga jest zapowiedzią ostatecznej wojny. Główna bohaterka bardzo się zmieniła podczas dwóch lat nauki w Akademii, ale wciąż nie potrafi uwierzyć we własną magiczną siłę. Pomimo podjęcia decyzji, staje przed kolejnymi i ma świadomość, że jeden błąd będzie kosztował ją utratę jedynego marzenia. Przywdziania szaty Maga Bojowego. W Królestwie również jest niespokojnie, to co się działo podczas drugiego roku, budzi się ze zdwojoną siłą. Na horyzoncie czyha ukryta mroczna groźba, a wrogowie budzą się ze snu, by wszcząć wojnę. Główna bohaterka musi zawrzeć sojusz, ale wie, że będzie on kruchy.

 

Akcja trzeciej części Czarnego Maga toczy się bardzo szybko. Niektóre tajemnice zostają wyjaśnione, ale autorka znów tworzy nowe. Główną bohaterkę stawia w coraz trudniejszych sytuacjach, poddaje ją próbom, by na koniec nie rozstrzygać czy zwyciężyła. Ryiah jedynie ufa garstce przyjaciół, ale też ma poczucie, że może zaufać księciu, lecz nie może tego okazywać, by nie dać mu kolejnej broni do ręki. Trzeci tom jest epilogiem do zakończenia jej podróży w życiu. Rozmowy pomiędzy księciem a główną bohaterką są przepełnione podwójnym dnem i ukrytymi treściami.
Między tymi dwoma obudziło się uczucie, ale sami jeszcze nie potrafią się do niego przyznać, a groza czyhająca na królestwo skutecznie zrzuca je na drugi plan.

 

Kandydatka jest dla czytelników towarzyszących głównej bohaterce od początku jej podróży w pierwszym tomie. Ta historia ma w sobie wszystko, czego pragnie czytelnik kochający fantastykę. Każdy tom jest przepełniony magią, tajemnicą, walką i przygodą. Główni bohaterowie w kolejnych tomach zmieniają się po podjęciu decyzji i pod wpływem wydarzeń. Autorka stworzyła świat pełen magii, dodała do tego królestwo i wojnę, czyli wszystko to, co lubi czytelnik w książkach przygodowych i fantastycznych. Trzy tomy nie zaspokajają ciekawości, a wręcz przeciwnie, czytelnik musi sięgnąć po czwarty tom, by dowiedzieć, jak zakończyła się historia Królestwa, głównych bohaterów, ludzi wykreowanych przez autorkę.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial