Okładka wydania

Mężczyźni Miłość I Seks Instrukcja Obsługi Faceta

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mężczyźni Miłość I Seks Instrukcja Obsługi Faceta | Autor: David ZinczenkoTed Spiker

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Mężczyźni obnażeni do cna

Dzięki tej książce twoje - i jego - życie zmieni się na lepsze

 

Każda kobieta powinna mieć ten niezwykle szczery poradnik, który wyjaśnia ze szczegółami, co się dzieje w głowie faceta zakochanego, podnieconego lub będącego gdzieś między jednym a drugim stanem.
- „Cosmopolitan”

 

Co sprawia, że mężczyzna się zakochuje? Co tak naprawdę popycha go do zdrady? Czego oczekuje w sypialni? Co jest nie tak, kiedy mówi, że „wszystko w porządku”? Co powoduje, że woli się rozstać? Na stronach Mężczyzn, miłości i seksu znajdziesz niebanalne i często zaskakujące odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań dotyczących wspólnego życia.

 

Opierając się na wynikach badań oraz szczerych rozmowach z setkami ochotników obu płci, autor stworzył z myślą o kobietach wspaniały, pełen humoru poradnik, który odziera stworzenie zwane mężczyzną z tajemnic i szczegółowo wyjaśnia jego zachowanie, sposób myślenia i potrzeby w związku. Ta zabawna i wnikliwa książka dotyka wszystkich etapów znajomości oraz wszelkich trudności związanych z dzieleniem życia z inną osobą. Poza tym udziela krótkich, ale cennych rad zebranych w kategorie: „Jak rozmawiać z mężczyzną”, „Męskość okiełznana”, „Mężczyzna bez tajemnic” i „Męskie dziwactwa”.

 

David Zinczenko to redaktor naczelny amerykańskiego wydania „Men’s Health”, autor The Abs Diet, jest także częstym gościem programu telewizyjnego Today, gdzie wypowiada się na tematy związane z mężczyznami i związkami międzyludzkimi. W 2003 roku magazyn „People” uznał go za jednego z „50 najbardziej pożądanych kawalerów”.
Ted Spiker wykłada dziennikarstwo na University of Florida i okazjonalnie pisuje artykuły dla „Men’s Health”. Mieszka w Gainesville w stanie Floryda.

Literanka

Moje wieloletnie doświadczenie w budowaniu relacji z mężem pozwala mi stwierdzić tylko to, że wzajemnie denerwujemy się coraz bardziej i a coraz mniej rozumiemy i spełniamy swoje potrzeby. Już dziesięć lat z okładem zbierania doświadczeń, ale też wielkich zmian w naszym nie tylko wspólnym, bo również osobistym życiu sprawiło, że wypracowane wcześniej rozwiązania być może nie sprawdzają się w rozwiązywaniu obecnych problemów. Stąd ciągle szukam inspiracji do budowania lepszych relacji i sięgam po poradniki dotyczące partnerstwa w związkach. Przeglądając nowości na rynku wydawniczym trafiłam na „Mężczyzn, miłość i seks. Instrukcja obsługi faceta” Davida Zinczenko i Teda Spikera. Pierwszy z autorów jest redaktorem naczelnym amerykańskiego „Men’s Health”, drugi okazjonalnie pisał felietony i artykuły do tego pisma.

 

Książka jest napisana w lekkim stylu i z poczuciem humoru, które przywodzą na myśl artykuły z kolorowych czasopism. Cała wiedza i mądrość poradnika opiera się na ankietach przeprowadzonych pomiędzy czytelnikami, ich wypowiedziach i spostrzeżeniach. Dzięki temu możemy odnaleźć odpowiedzi na pytania, dlaczego mężczyźni zawsze chcą rządzić, dlaczego rozmawiają inaczej niż kobiety, czemu za dużo pracują i zdradzają, czemu nie poświęcają kobietom tyle czasu, ile byśmy chciały i wiele, wiele innych. Znajdziemy tam też szereg porad dotyczących tego, jak powinniśmy rozmawiać z naszymi mężczyznami, by zechcieli nam odpowiedzieć, poznamy męskie dziwactwa i tajemnice. Każdy rozdział jest podsumowany kilkoma zdaniami, które mają nam wyjaśnić, co się dzieje w tych męskich głowach oraz najlepsze teksty, którymi możemy podkręcić atmosferę w sypialni.

 

Tak szczerze mówiąc, to jestem tym poradnikiem zażenowana. Jeśli to publikacja skierowana do kobiet, jeśli ma nam wyjaśnić, jak lepiej zrozumieć mężczyzn, to ja serdecznie dziękuję za te porady. Kobietę sprowadza się tu do jednostki podrzędnej, która ma za zadanie wsłuchiwać się w nastroje swojego mężczyzny i reagować prawidłowo tak, aby go nie zniechęcić, nie zdenerwować i nie dopuścić do tego, aby zamknął się w sobie, a najlepiej jeszcze szybko wymyśleć, jak spełnić jego potrzeby seksualne. Nie znalazłam w niej nic odkrywczego ani konstruktywnego na tym etapie, na którym znajduje się mój związek. Być może jakieś piętnaście lat temu ta wiedza coś by wniosła do mojego życia, być może nastolatki odnajdą w książce takie ciekawostki, które pomogą im ułożyć sobie w głowie to, co oznaczają niektóre zachowania mężczyzn.

 

Książka w moim odczuciu jest chaotyczna. Nie odnalazłam w niej żadnej logiki, wszystko kręci się wokół seksu i pożądania, co prowadzić może do wniosku, że w męskiej głowie brakuje miejsca na inne aspekty życia. Z drugiej strony jej lekki styl powoduje, że szybko i łatwo się czyta i, mimo wszystko, zawiera pewne porady, które faktycznie mogą ułatwić egzystencję z przedstawicielem płci brzydkiej. Choćby to, że powinnyśmy wprost mówić, czego oczekujemy, zamiast nadawać naszym wypowiedziom ton pretensji i drwiny. Codziennie krytykowanie też nie przysporzy szczęścia w naszych związkach. Tego nikt nie lubi. Niestety, książka w moim odczuciu bardzo nierówno traktuje obie płcie, przyznając mężczyznom prawo do uciekania się do spędzania wielu godzin w pracy, byciu zmęczonym, braku chęci na wspólne chwile z kobietą, poczucia niedoceniania. Wygląda na to, że przemęczenie i poczucie lekceważenia nie zdarza się kobietom. Ponieważ wiem, że życie wygląda całkiem inaczej, to poradnika nie polecam. Znam lepsze.

Krakowska Wiedźma

Mężczyźni. Dla wielu kobiet są zagadką, kosmitami z Marsa, niedomyślnymi egoistami, Enigmą. Kobiety szukają idealnego mężczyzny, z którym spędzą resztę życia, albo chociaż by na noc. Tylko co one mogą zrobić, aby zatrzymać przy sobie faceta oraz jak ich zrozumieć, by nie prowokować awantur albo cichych dni.

 

David Zniczenko i Ted Spiker w swojej książce zapraszają panie do swojego świata. Mężczyźni w ankietach odpowiadali na najbardziej nietypowe pytania związane z seksem, relacjami damsko – męskimi, związków czy odwiecznego pytania: o czym myślisz? Okazuje się, że nie są tak skomplikowani, jak się wydaje. W pierwszych rozdziałach można się dowiedzieć, o czym tak naprawdę myśli płeć męska i co pobudza ich oraz dlaczego nie są tak wylewni, jak kobiety. Każda z nas czasami musiała przebijać mur, aby dowiedzieć się, co on czuje albo jakie ma zdanie na podany temat. W swoich odpowiedziach panowie są zaskakująco prości, ale też ostrożni z doborem słów. Wiedzą, że jedno nie przemyślane zdanie a awantura gotowa i tylko popcorn zajadać. Wypowiadając się na tematy uczuć i emocji kobieta jest znów zaskoczona, bo mężczyźni mają sobie wrażliwość, romantyczność czy delikatność, ale nie pokazują tego na zewnątrz, nie chcąc się zbłaźnić i wygłupić przed partnerką.

 

W kolejnych rozdziałach mężczyźni opowiadają o swoim podejściu do seksu i czego oczekują od partnerki. Przyznają się, że seks potrafi zawrócić im w głowie, ale też przejmują się czy ukochanej było dobrze z nimi w łóżku. A jednak coś czują, tylko zachowują to dla siebie. Można ich zranić, skrzywdzić czy ośmieszyć, przez co spada ich pewność siebie i samoocena. A kobieta szuka silnego faceta, który wie czego, chce i pragnie. Dlatego kobietki, mówcie facetom komplementy, szepcie dobre słówka, dajcie coś z siebie, a wasz facet będzie doprowadzał was do szczytowania i odlotu. W książce również zadawano pytania mężczyznom, nurtujących dziewczyny niemal cały czas. Na marginesach rozdziałów autorzy zawarli kilka złotych rad, co powinnyśmy mówić mężczyznom, zamiast tego, co mówimy. Dodano też kilka wyjaśniających rzeczy, które kobiety uważają za męską tajemnicę albo dziwactwa, często dla pań nie zrozumiałe, dziwne, szalone, nielogiczne. Autorzy w zabawny sposób pokazują swój świat. Tak, oni potrzebują męskiego wypadu, seksu więcej niż raz w miesiącu, robienia sobie dobrze ręką, oglądaniem porno gazetek schowanych w lewej szufladzie w piwnicy. I okazuje się, że to dla nich normalne i wciąż kochają swoje partnerki czy żony. Oni cały czas o nas myślą i zastanawiają się jak nam pomóc, zadowolić, sprawić przyjemność, ale to my kobiety musimy im powiedzieć wprost, czego pragniemy, czego od nich oczekujemy w łóżku, bo oni nie są telepatami i czasami, sygnały nie wystarczą, a metafory spowodują większe zagubienie i rozmyślanie.

 

W kilku rozdziałach poruszono temat randek i tego, jak mężczyzna wybiera kobietę oraz kiedy wie, że to ta jedyna i czy, warto smalić cholewki. Dla nich randka to wyścig o uwagę kobiety i zainteresowanie, podszyty sporą dozą nieśmiałości i niepewności. Każdy z nich boi się odrzucenia i wyśmiania oraz nie lubią być wodzeni za nos tylko dla zabawy kobiety. Kilku panów przyznało, że długo nie mogli odbudować swojej pewności siebie po odrzuceniu już po pierwszej randce. Oni też liczą, która to randka oraz spotkanie. Kalkulują, jakie mamy nastroje i czy chcemy przejść do poważniejszych spraw oraz to, czy czują motylki w brzuchu, zaskoczenie, prawda kobietki? Poruszono też temat długoletnich związków nie tylko w małżeństwie i podejścia do seksu. Kilku panów przyznało, że chętnie poddałoby się pod inicjatywę kobiety. Czyli drogie panie, zakasamy rękawy i doprowadzamy panów do szaleństwa w łóżku. Zaskoczeniem też jest podejście do gry wstępnej, oni ją kochają, uwielbiają i mogą zacząć już tu, teraz, zaraz, już, w wiadomościach, mailach, umyśle, a w nocy grać w nią przez długi czas by potem szycztować przez jeszcze dłuższy czas.

 

Niniejsza książka jest napisana prostym i łatwym językiem mężczyzn. W niej zawarto ich przemyślenia i uczucia, tak skrzętnie schowanych głęboko w sercach. Autorzy pokazali wprost, co mamy zrobić, zmienić, aby panowie byli zadowoleni, a one poprawiły relacje damsko – męskie. Może jesteście z Marsa, ale dziewczyny, zawsze można polecieć z tego Wenus w kosmiczną przygodę na czerwoną planetę.

 

Ta książka jest dla wszystkich kobiet, pragnących choć trochę poznać świat mężczyzn. To bardzo lekka i zabawna lektura z ciekawostkami dla pań, ale też dla panów. Co prawda panowie, lepiej będzie nam, jak powiedzie szczerze co wam siedzi na wątrobie, a kobietki, zamiast wszczynać, awantury oznajmią wprost czego, od was oczekujemy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto