Okładka wydania

Homo Deus. Krótka Historia Jutra

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Homo Deus. Krótka Historia Jutra | Autor: Yuval Noah Harari

Wybierz opinię:

Opis Wydawcy

Światowy bestseller. Nowa książka najbardziej inspirującego myśliciela XXI wieku.
Czy da się skutecznie przewidzieć przyszłość? Co teraźniejszość może nam powiedzieć o kierunku rozwoju i ewolucji ludzkości?
Yuval Noah Harari w książce „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, która sprzedała się na całym świecie w nakładzie 5 milionów egzemplarzy, opisywał ewolucje i historię gatunku ludzkiego. Tym razem, Harari nie patrzy wstecz, a wygląda w przyszłość bazując na wiedzy o teraźniejszości jaką posiadamy i możemy przeanalizować. W „Homo deus” autor szuka odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości naszego gatunku i stawia kontrowersyjną tezę, że już niedługo człowiek stanie się równy bogom, którą próbuje udowodnić.
Izraelski historyk w sposób lekki i przystępny dla każdego czytelnika łączy historię, socjologię, filozofię, biotechnologie oraz wiele innych dziedzin nauki, w wyniku czego przedstawia nam wizję XXI wieku jako tego, w którym dokonają się najważniejsze w dziejach ludzkości przemiany. Po tej lekturze czytelni dowiaduje się, że śmierć jest jedynie problemem technicznym, przedłużenie sobie życie i nieśmiertelność są tylko kwestią czasu i zasobności portfela. Jak będą wtedy wyglądać społeczeństwa? Czy religia przetrwa w niezmienionym kształcie i jakie będą jej funkcje? Czy ludzkość osiągnie wreszcie szczęście?

 

„Nowe religie, nowa struktura społeczna, nowa ekonomia, bioinżynieria, cyborgizacja, nowa etyka i nowy humanizm. Jesteśmy na to gotowi? Czy odnajdziemy się w takim świecie?
To rodzaj książki, która zmiata pajęczyny z naszych mózgów. Styl Harariego, promieniujący mocą i jasnością sprawia, że czytelnik patrzy na świat jak na zjawisko dziwne i zarazem nowe”.
„The Sunday Times”

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial