Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Zmienny Smak Miłości

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Piotr Głowacki
 • Gatunek: Romans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 324
 • Rok Wydania: 2018
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788381590136
 • Wydawca: Poligraf
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Brzezia Łąka
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zmienny Smak Miłości | Autor: Piotr Głowacki

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Miłość może smakować bardzo różnie... Może być słodką, gorzką, a niekiedy także i przepełnioną solą ludzkich łez.. Jakkolwiek by jednak ona nie smakowała, wciąż temat ten jest i zapewne zawsze już będzie źródłem pomysłów dla twórców kultury, w tym także i literatury. Swoje spojrzenie na miłość i jej odcienie wyraził także i Piotr Głowacki, pisząc, a następnie oddając w nasze ręce obyczajową powieść pt. "Zmienny smak miłości", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Poligraf...

 

Książka ta przedstawia nam sobą niezwykłą codzienność kilkorga młodych, a następnie już dojrzałych ludzi, którzy są uwikłani w niełatwe relacje uczuciowe, zdrady, gorące romanse i wielkie rozczarowania, jakie oferuje im los. On - Radosław, i kobiety jego życia w osobach Magdy, Dominiki i Anity, które kreślą drogę, wybory i błędne decyzje jego jestestwa. Decyzje o ślubie, zdradach, rozstaniu i jego konsekwencjach, jakie to kładą się na życiu Radka. Jego życie stanowi bowiem treść tej opowieści, którą wypełniają zarówno silne emocje, potężna porcja namiętności, jak i też relacja o Polsce - tej dawnej, jak i tej nam współczesnej...

 

Powieść ta stanowi coś na wzór fabularyzowanego dziennika głównego bohatera, który dzieli się tu z nami relacją o swoim życiu - od czasu młodości, do wieku średniego. Relacją specyficzną, gdyż zawierającą wszelkie podstawowe elementy powieści - m.in. na czele z dialogami, ale też i nie stroniącą od długich opisów przeżyć, doznań i emocji bohatera, co kojarzy się automatycznie z pamiętnikiem. Ma to swój urok, ale czasami też i niestety sprawia, że lektura ta nie upływa nam w takim tempie, w jakim powinna, przybierając tym samym nieco monotonny charakter. Jeśli jednak nie jesteśmy wielkimi fanami pędzącej z zawrotną prędkością akcji, to książka ta z pewnością przypadnie nam do gustu.

 

"Zmienny smak miłości" to również powieść bardzo odważna w swej formie, co jest zasługą licznych scen erotycznych. Scen, które cechuje duża odwaga, wielka szczegółowość, jak i wreszcie częstotliwość, czyniąca tę pozycję bardziej erotyczną, aniżeli obyczajową. Oczywiście, dziś - po dobie "50 twarzy Grey'a", nic już nie może nas zaszokować, aczkolwiek trzeba przyznać, że jak na nasze polskie, literackie podwórko, to jest tu chwilami naprawdę "gorąco". Na szczęście cała fabułą nie opiera się tylko i wyłącznie na tych scenach, lecz oferuje nam także coś znacznie głębszego, ważniejszego i bardziej poruszającego - czyli opowieść o życiu, którą cechuje niezwykły realizm.

 

Najważniejsze elementy tej książki - czyli bohaterowie, scenariusz wydarzeń, miejsce akcji oraz umiejętnie budowane napięcie, przedstawiają się tu całkiem dobrze i solidnie, przekonując tym samym czytelnika do uwierzenia w tę relację. Oczywiście, są małe potknięcie - czy to w kontekście zbyt długich opisów, konstrukcji dialogów, jak i choćby niekiedy nie do końca dobrze zbudowanych zdań..., ale to tak naprawdę szczegóły, które nie mają wpływu na pozytywną ocenę całości tej opowieści.

 

Podsumowując - książka "Zmienny smak miłości", to książka ciekawa, potrafiąca zaintrygować czytelnika i zafundować mu moc niezwykłych wrażeń i emocji Książka o życiu polskiego, nieidealnego, zwyczajnego mężczyzny, który zmaga się z niespodziankami losu i wszelkimi odcieniami miłości. Myślę, że powieść ta przypadnie do gustów polskich czytelników, dlatego też zachęcam do jej poznania z jak największym przekonaniem!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial