Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Młody Bóg Z Pętlą Na Szyi Psychiatryk

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Młody Bóg Z Pętlą Na Szyi Psychiatryk | Autor: Anka Mrówczyńska

Wybierz opinię:

Koralina

Ile jesteśmy w stanie znieść, ile potrafimy sobie wytłumaczyć, co potrafimy sobie wmówić i wyobrazić? Każde z tych pytanie pozostaje bez odpowiedzi, dopóki nie dojdziemy do krytycznego momentu naszej psychicznej wytrzymałości.

 

Temat chorób psychicznych jest bardzo popularny. Ludzie lubią wiedzieć, co siedzi w głowach innych. Jesteśmy ciekawi też tego, jak to wszystko się objawia i leczy. "Młody Bóg z pętlą na szyi" to historia z życia autorki, która przez lata zmagała się z chorobą Bordeline. Byłam bardzo ciekawa tej książki, sam tytuł jest tak znaczący, że nie mogłam doczekać się aż w końcu będę mogła ją przeczytać. Kiedy zasiadłam do lektury, emocje opadły. Nie było nic spektakularnego, no może z wyjątkiem prób samobójczych, ale to zawsze wywołuje emocje. Jednak kiedy zagłębiałam się w historię Anki zdałam sobie sprawę, że nie chodzi w niej o to aby pokazać wariata, ale uzmysłowić ludziom jak przebiega choroba i proces leczenia. Na początku myślałam jak można być tak niestabilnym emocjonalnie, bez przesady, takie rzeczy nie wyprowadzają z równowagi, rzeczywiście wariatka. Jest to prawdziwa historia, przez którą przeszła autorka tej książki, a nie kolejna fabularyzowana opowieść o tym jak to się cudownie i łatwo leczy się ludzi chorych psychicznie, którym wystarczy parę spotkań z terapeutą. Przy takich anomaliach nie wystarczy parę terapii grupowych, jest to trudna i żmudna praca nad sobą. Kiedy czytałam o tym, jak główna bohaterka nie tylko zmaga się z własnymi emocjonalnymi problemami ale również próbą uzyskania jakiejkolwiek pomocy, pomyślałam, że to nie możliwe. Człowiek chory, cierpiący, niebezpieczny dla siebie,zostaje odsyłany lub faszerowany lekami. Najstraszniejsze w tym wszystkim jest to, że takiego okrucieństwa i braku empatii nie da się wymyślić, trzeba go przeżyć na własnej skórze, aby móc potem to wszystko opisać.

 

"Młody Bóg z pętlą na szyi" to (jak pisze sama autorka) podręcznik dla psychologów i psychiatrów, którzy na co dzień leczą podobne przypadki. Uważam, że jest to niesamowicie ważna lektura, nie tylko dla lekarzy, ale i dla laików takich jak ja. Słyszałam o tej chorobie, nie miałam z nią realnej styczności, jednak dzięki tej książce jestem w stanie zrozumieć więcej i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Człowiek chory psychicznie to nie wariat lecz osoba, której (w miarę możliwości) trzeba pomóc. Nie mówię tu o być dobrym samarytaninem i poświęcaniu wszystkiego dla ratowania innych. Jednak odrobina wyrozumiałości a przede wszystkim cierpliwości może naprawdę wiele zdziałać.

 

Podziwiam autorkę "Młody Bóg z pętlą na szyi", za to, że potrafiła bez ogródek pisać o swojej chorobie, o tym jak ją przeżywała i potrafiła ze sobą zrobić w imię własnych zaburzeń. Jestem świadoma tego, że opowiadanie o tym wszystkim nie było na pewno łatwe ani przyjemne. Jednak korzyści jakie wynikają z tej książki są na pewno większe niż te nieprzyjemne aspekty.

 

"Młody Bóg z pętlą na szyi" to prawdziwa historia pełna skrajnych emocji i burzliwych zwrotów historia o walce z samym sobą. Jako Młodzi bogowie sami sobie nakładamy taką pętlę pozwalając aby rzeczywistość powoli ją zaciskała nie dając nam szansy na uwolnienie. Bardzo polecam całą serię książek Anny Mrówczyńskiej, ponieważ odsłania Ona przed nami świat z pogranicza wszystkiego co ludzkie i...boskie.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial