Okładka wydania

Gra Na Cztery

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Hanna Cygler
 • Gatunek: Obyczajowe
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 328
 • Rok Wydania: 2019
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 128x197 mm
 • ISBN: 9788380624849
 • Wydawca: Rebis
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Gra Na Cztery | Autor: Hanna Cygler

Wybierz opinię:

Literanka

Hanna Cygler jest autorką poczytnych książek obyczajowych i ma ich w swoim dorobku już ponad dwadzieścia, mimo tego „Gra na cztery” to jej pierwsza powieść, która trafiła w moje ręce. Nie jestem szczególną wielbicielką obyczajówek, zwłaszcza tych z wielkimi uczuciami w tle, dlatego ta przypadła mi do gustu. Więcej tam wątków przestępczych niż miłosnych, zawiści, skomplikowanych emocji dalekich od tych płynących z porywów serca, dlatego tak bardzo uprzyjemniła mi czas.

 

Początek co prawda był jakiś nużący i niełatwo było mi się odnaleźć w gąszczu bohaterów powiązanych ze sobą w niezrozumiały dla mnie sposób, ale wkrótce wszystko się rozplątało i pozwoliło śledzić pokręcone losy bohaterek. Poznajemy cztery różne kobiety: Misię, która pracuje w lokalnej gazecie i pisze teksty o kulturze, Dorotę i Biankę – rywalizujące ze sobą skrzypaczki z Filharmonii Bałtyckiej oraz Łucję – świetną menadżerkę, która dawno temu porzuciła grę na skrzypcach, jednak nadal porusza się blisko świata muzyki klasycznej. Wszystkie panie przeżywają swoje problemy – Miśka układa swoje życie po rozstaniu z mężczyzną i obserwuje rozpadające się małżeństwo rodziców, Bianka otrzymuje telefony i karteczki z pogróżkami, Dorota przeżywa swoje chwile triumfu, kiedy może pokazać, co potrafi za pomocą skrzypiec, gdy Bianka nie może występować, a Łucja powoli wymyka się spod wpływu apodyktycznego męża. Ich losy przeplatają się ze sobą, kobiety uczestniczą w walce o pierwszeństwo w orkiestrze lub tą walkę obserwują, przeżywają wielkie emocje, targane się sprzecznymi uczuciami, poddawane są nie tylko drobnym złośliwościom, ale również poważnym pogróżkom i próbie zabójstwa.
Jak widać, książka obfituje w niezwykłe wydarzenia. Opisywanie treści mija się z celem, bo ostateczne rozwikłanie wszystkich splotów wydarzeń jest nie lada niespodzianką, szkoda byłoby ją zepsuć. Jednak z całą pewnością mogę powiedzieć, że powieść jest ciekawa, dobrze napisana i skonstruowana, a autorka ma wyjątkowy talent do tworzenia mocnych, wyrazistych postaci, których konstrukcja psychologiczna jest skomplikowana i nieoczywista, tak jak w życiu. Wiarygodność portretów psychologicznych bohaterów nie pozostawia nic do życzenia i stanowi naprawdę mocny element książki. Całość została napisana z wielką dbałością o ukazanie prawdziwych emocji, poprawności językowej, a do tego jest zabawna i tajemnicza.

 

Książka spodoba się fanom powieści obyczajowej, daleko jej od prostoty i płytkości. Znajdziemy tu małżeństwa na rozdrożu, skomplikowane związki pozbawione miłości, kłopoty zawodowe, a przede wszystkim tajemniczą i niełatwą przeszłość, która zaczyna o sobie przypominać i wpływać na współczesne wydarzenia i decyzje. Wszystko to w takt muzyki poważnej i realiów funkcjonowania filharmonii z jej intrygami, dziwactwami mistrzów, koncertami.

 

W ostatnim czasie mam okazję częściej sięgać po literaturę kobiecą, dlatego z ogromnym przekonaniem mogę stwierdzić, że Hanna Cygler jest jedną z lepszych autorek, z jakimi się spotkałam w tym segmencie powieści. Swoją historię poprowadziła po mistrzowsku, odkrywając stopniowo kolejne tajemnice, rysując barwne życiorysy i portrety psychologiczne. Dzięki temu niepozorna objętościowo książka jest świetną rozrywką, która zabiera nas w świat muzyki, artystycznego życia, gdańskich uliczek, ludzkich słabości, ale też odwagi i szukania własnych dróg.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial