Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Życie W Szkolnej Klasie

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Życie W Szkolnej Klasie | Autor: Fabio PasqualeAlfredo Cenini

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"ŻYCIE W SZKOLNEJ KLASIE" - to tytuł niezwykle intrygującego poradnika dla nauczycieli, wychowawców i rodziców, jaki to ukazał się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Jedność. To właśnie w tej książce znajdą oni moc cennych porad, wskazówek i recept na to, jak uczynić wewnętrznoklasowe życie mądrym, bezpiecznym i ze wszech miar korzystnym oraz przyjaznym dla uczniów!

 

Fabio Pasquale i Alfredo Cenini - włoscy autorzy tego poradnika, oferują na jego stronach ciekawą metodę pracy z grupami dziećmi, która zapewnią lepszą integrację, współdziałanie oraz przyjazne relacje pomiędzy uczniami. Metoda ta nosi nazwę "CIRCLE TIME 3.0" i opiera się ona przede wszystkim na rozmowie, dyskusji i wymianie poglądów wewnątrz danej grupy - w tym przypadku uczniów danej klasy. Do wprowadzenie jej w życie niezbędna jest jedynie sala, grupa uczniów i nauczyciel, który powinien odpowiednio pokierować przebiegiem spotkania. A te ma na celu zażegnanie wszelkich konfliktów, uzdrowienie wzajemnych relacji oraz wzbudzenia w uczniach poczucia jedności wewnątrz grupy.

 

Książka ta została podzielona na dwie głównej części, z których to każda podejmuje kolejne i odmienne etapy wprowadzania tego programu na szkolną i klasową codzienność. Pierwsza z nich - "KSZTAŁCIĆ, ŻEBY UCZYĆ", skupia się przede wszystkim na roli i powinnościach nauczyciela, który powinien potrafić zyskać wspólny język z uczniami, starać się rozumieć ich potrzeby, jak i też być gotowym na zmiany i postępy w zakresie swojego fachu, które to pomogą mu zrealizować ten cel.

 

Druga część książki - "CIRCLE TIME 3.0", skupia się już bezpośrednio na wspominanej na wstępnie nowatorskiej technice autorów. Skupia, wyjaśniając jej ideę i założenia, jak i też wykazując cały zestaw ćwiczeń, zabaw i technik, które przenoszą tę teorię na praktyczne działanie. To właśnie tu poznamy takie intrygujące pomysły na klasowe działania, jak chociażby gra w karty, grupowe żonglerka oraz wiele innych zabaw z udziałem krzeseł, czy też choćby kartki papieru. To pomysłowe, opisane w niezwykle szczegółowy sposób i wypełnione dobrą energią zabawy, które uczynią każdą lekcję wychowawczą niezwykłą, a przy tym i bardzo cenną w kontekście walorów edukacyjnych, przygodą!

 

Książka ta imponuje nam swoim merytorycznym i tematycznym bogactwem, które objawia się rozpiętością narracji o wychowywaniu dzieci w szkole. To ćwiczenia i intrygujące pomysły z jednej strony, z drugiej zaś m.in. ciekawe teoretyczne wprowadzanie, czy też chociażby równie interesujące przykłady z nauczycielskiej pracy autorów tej pozycji. Tym samym odbiorca tej książki może traktować ją zarówno jako gotowy scenariusz przebiegu klasowych spotkań i wychowawczych lekcji, jak i też jako cenną rozprawę na temat tego, jak powinna wyglądać współczesna szkoła i relacja na linii nauczyciel - uczeń.

 

Duże słowa uznania należą się również w zakresie samego wydania tego poradnika, który imponuje nam piękną i przykuwającą wzrok okładką, przejrzystym układem treści, całą gamą ikonograficznych dodatków, czy też wreszcie rzeczą bardzo ważną - doskonałej jakości papierem. Do tego warto wspomnieć też o takich atrakcjach, jak chociażby przydatny notatnik na końcu tej książki.

 

Reasumując - książka "Życie w szkolnej klasie", to ciekawa, intrygująca i pomysłowa w swej treści propozycja dla wychowawców, nauczycieli i rodziców. Tak naprawdę bowiem zawarte tu pomoce można przenieść z klasowego wnętrza także i na nasze domowe podwórko, choćby w kontekście współżycia rodzeństwa. Myślę, że naprawdę warto poznać ten tytuł i wynieść ze spotkania z nim cenną wiedzę, która z pewnością wkrótce zaowocuje!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial