Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Nie Ma Jak W Domu

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Nie Ma Jak W Domu | Autor: Doro GobelPeter Knorr

Wybierz opinię:

Aneta Grabowska

Znamy już jedną książkę autorstwa tego duetu, tę, w której bohaterzy udają się na wycieczkę za miasto i oddają beztroskim harcom na świeżym powietrzu. Moja dwuletnia córka bardzo ją polubiła, dlatego postanowiłam sięgnąć po kolejną z propozycji wydawnictwa Babaryba.

 

Sam schemat książki jest nieco podobny do tego znanego wszystkim z serii o ulicy Czereśniowej - widzimy przekrój domów i zaglądamy do różnych pomieszczeń, gdzie mieszkają przeróżni ludzie. Widzimy młodą parę z dzieckiem, parę staruszków i wielu innych mieszkańców, którzy zajmują się różnymi rzeczami. Tak, różnorodności tej publikacji nie można odmówić - i bardzo dobrze, to jej bardzo duża zaleta. Świetne jest także to, że na poszczególnych stronach zmienia się pora dnia, więc inne są także aktywności mieszkańców. I choć podobieństwo do ulicy Czereśniowej jest w tym przypadku zauważalne, to jednak mnie ta książka podoba się bardziej. A całą serię o Czereśniowej mamy i lubimy. Jakoś tak ta grafika podchodzi mi bardziej, jest wyraziście - zarówno pod względem kolorów, jak i samej kreski.

 

Ta książka - jak i cała seria - to świetny sposób na poszerzanie słownictwa dziecka i kształcenie jego umiejętności narracyjnych. Z młodszą pociechą można nazywać konkretne miejsca, przedmioty, zawody, czynności i tym podobne, dziecko starsze może już samo opowiadać o tym, co widzi. A zobaczy dużo, bo całkiem sporo się tutaj dzieje. Duża ilość szczegółów to kolejna rzecz, którą należy tej publikacji zaliczyć na plus, bo dzięki temu możemy stopniować trudność i dostosowywać ją do możliwości konkretnego dziecka i jego wieku. Bo grupa docelowa książki "Nie ma jak w domu" jest bardzo szeroka. Ja mam w domu dwulatkę, która bardzo lubi sięgać po tę publikację, ale z powodzeniem nada się ona także dla kilkulatka. Kolejna "zabawa" z tą książką, jaka przyszła mi na myśl, to bawienie się w wyszukiwanie określonych elementów na poszczególnych stronach. Książki bez tekstu już to mają do siebie, że wspaniale sprawdzają się w charakterze wyszukiwanek i ta nie jest w tej kwestii wyjątkiem. U nas ta forma korzystania z książki również znalazła uznanie w oczach córki.

 

Jeśli dodamy do tego kartonowe strony - wszystkie! - i całkiem spory format, to otrzymamy publikację, która nie tylko jest atrakcyjna dla dziecka, ale też trwała i solidna, w związku z czym posłuży dłużej, nawet w kontakcie z młodszymi dziećmi.

 

Uwielbiam picturebooki i bardzo często po nie sięgam, więc nie tak łatwo zrobić na mnie duże wrażenie. Tej książce - jak i całej serii, to też chcę podkreślić - to się udało. Doceniam zarówno pomysł, jak i wykonanie. Bardzo cenię publikacje, które stanowią jedynie solidną podstawę, materiał wyjściowy dla dziecka i rodzica, a tak jest właśnie w tym przypadku. To czytelnicy - mali i duzi - decydują, co zrobią z książką. Czy będą ją opowiadać, czy wyszukiwać różne rzeczy na ilustracjach, może przyjrzą się konkretnym postaciom lub pomieszczeniom, może nawiążą do otaczającej ich rzeczywistości, a może nawet wymyślą dalszy ciąg przedstawionych historii? Ile czytelników, tyle możliwości. W książkach tego rodzaju ogranicza was tylko własna wyobraźnia, chęci i możliwości dzieci. Wszystkie te czynniki są jednak zmienne, wszystkie można rozwijać, więc zabawa z "Nie ma jak w domu" także może ewoluować. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial