Okładka wydania

Dzień Za Dniem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Dzień Za Dniem | Autor: David Levithan

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

"DZIEŃ ZA DNIEM" - pod tym tytułem kryje się kolejna, trzecia już odsłona popularnego cyklu dla młodzieży pt. "Każdego dnia". Cyklu, który przedstawia sobą niezwykłe i zarazem fantastyczne losy A - młodego chłopaka, który każdego dnia budzi się w ciele innej, obcej mu osoby, by po przebytym dniu ponownie stać się kimś zupełnie innym... Czy najnowsza odsłona tej serii dorównuje swoim poziomem poprzedniczkom...? Odpowiedź na to pytanie postaram się udzielić w niniejszej recenzji!

 

Fabuła książki raz jeszcze przenosi nas sobą do niezwykłej codzienności A, który raz po raz budzi się w nowym ciele i w nowym miejscu, nie mogąc jednocześnie zapomnieć o Rhiannon, którą pozostawił dla jej dobra... Jednak oto w życiu A pojawia się szansa na zrozumienie tego, kim jest i dlaczego spotkał go taki los, gdy na drodze chłopca staje X - osoba, która także budzi się w ciele innych ludzi, lecz co ciekawe, potrafi pozostać w nich przez dłuższy czas, niż jeden dzień. To szansa dla A, ale też i wielkie zagrożenie, o którym przekona się wkrótce na własne skórze...

 

Tak - najnowsza odsłona cyklu Davida Levithana  utrzymuje sobą wysoki poziom dwóch pierwszych części, oferując nam intrygujące połączenie powieści spod znaku fantasy, z historią obyczajową dla młodych czytelników. Utrzymuje, a kto wie, czy nie przewyższa nawet swoją ofertą tamte dwie książki, gdyż wprowadza w historię o A coś zupełnie nowego, odkrywczego i niezwykle interesującego. Tym samym też opowieść ta nabiera nowego wymiaru, głębi i jeszcze większej niezwykłości, a co za tym idzie - jakości. Myślę, że to bardzo dobre posunięcie autora, który pokierował tę historię w tym kierunku.

 

Pod względem fabularnym opowieść ta przybiera tradycyjne już bardzo nowoczesną formę, przedstawiając nam ukazywane naprzemiennie wydarzenia z kilku perspektyw osobowych, jak i też wykorzystując chociażby takie formy przekazu, jak zapisy rozmów na internetowych komunikatorach. Dzięki temu też narracje ta nabiera dużej dynamiki, jak i również idealnie stopniuje sobą napięcie i tajemniczość tej opowieści. Dzieje się tu bardzo dużo, nieustannie nas coś zaskakuje, zaś całość wieńczy bardzo mocny i dramatyczny finał, który pozostawia nas z niezwykłymi emocjami na długie dni i tygodnie... 

 

Opowieść o miłości, poszukiwaniu swojego miejsca w życiu oraz codzienności i przewrotności ludzkich losów - każde z tych określeń może śmiało odnosić się do tej książki, którą dopełnia oczywiście także pierwiastek natury fantastycznej, jak i też coś na wzór czarnego kryminału z elementami sensacji. Ta różnorodność i bogactwo gatunkowej oferty sprawia, że po powieść Davida Levithana może sięgnąć absolutnie każdy czytelnik, nie tylko nastoletni miłośnicy literatury. Oczywiście, wskazaną jest znajomość poprzednich tomów tego cyklu, aczkolwiek także i ci z czytelników, którzy nie mieli okazji ich poznać, odnajdą się z fabularnych zawiłościach tego dzieła.

 

Spotkanie z książką "Dzień za dniem", to z pewnością bardzo dobrze wykorzystany przez nas czas, który funduje nam sobą moc niezwykłych wrażeń, emocji i doznań. Czas, który wywoła na naszej twarzy uśmiech, wprawi w wielkie zaciekawienie, a końcowymi scenami także i mocno wzruszy. Z tego też względu gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę powieść, która w mej ocenie ma nam sobą do zaoferowania naprawdę wiele dobrego. Co więcej, lektura ta potrafi skłonić nas także do ważnych refleksji nad naszym własnym życiem, co zawsze warto docenić.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial