Okładka wydania

Alyssa Z Innej Krainy Tom 2 Alyssa I Obłęd

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Alyssa Z Innej Krainy Tom 2 Alyssa I Obłęd | Autor: A.G. Howard

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Kraina Czarów. Każdy z nas ma swoje wyobrażenie świata z opowiadania: Alicji w Krainie Czarów. Nikt się nie spodziewa, że może być zupełnie inaczej niż w książce stworzonej przez starszego autora. Biały królik nie jest biały, kwiaty nie są miłe i grzeczne, a pan Gąsienica już nie jest w kokonie, a zmienił się w niezwykłą ćmę oraz nie ma imienia jak w powieści. W takie miejsce przenosi nas autorka, nie tylko w pierwszym tomie, ale też drugim. Kraina Czarów nie jest piękna i kolorowa oraz przyjazna.

 

Alyssa po walce o swoje życie, psychikę matki oraz własne i ukochanego myślała, że może wrócić do normalnego świata. Gdy opuściła króliczą norę, miała nadzieję, że zostawiła za sobą kłopoty, magię, Krainę Czarów i będzie mogła wieść spokojne i szczęśliwe życie u boku rodziców. Odzyskała matkę, dowiedziała się prawdy o swoim pochodzeniu oraz o istnieniu Krainy Czarów. Pogodziła się ze swoją naturą. Jednakże na Alyssę znów czeka walka nie tylko o swoje życie, ale też bliskich. Czerwona Królowa znów atakuje i Alyssa musi wrócić do świata magii i dziwnych stworzeń. Kłopoty się na tym nie kończą. Główna bohaterka odkrywa, że nie jest tym, kim myślała. W Krainie Czarów odzywa się jej druga natura, ale ona nie chce jej zaakceptować i walczy z nią na każdym kroku. Druga natura to dzikość i szaleństwo krainy, z której pochodzi. Do tego jest rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami. Jeden, z przeszłości, stary przyjaciel, pochodzący z Krainy Czarów, Morfeusz. Czarujący, niebezpieczny i przyciągający ją nie tylko pod względem swojej osobowości. Drugi, przyjaciel z normalnego świata, wspierał ją, kocha, oddał za nią życie, ale również ją darzy uczuciem, Jeb. Alyssa oddała krew za Morfeusza, a Jeb oddał krew za nią. Rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami nie potrafi wybrać i nie wie, czego pragnie, jej szalone serce. Zaczyna czuć się przytłoczona tym wszystkim, ale musi się wziąć w garść, bo Czerwona Królowa poprzysięgła zemstę. Alyssa jako jej wnuczka musi stanąć z nią do walki o wolność Krainy Czarów, o swoją naturę, o rodzinę i ukochanych mężczyzn. Główna bohaterka musi walczyć inaczej wszyscy, których kocha, zginą, a Kraina Czarów pogrąży się w chaosie i wojnie oraz tyranii.

 

Autorka już wcześniej pokazała, że zwykła opowieść może zostać zmieniona w niezwykłą podróż do świata magii, dziwnych stworzeń oraz przygody na śmierć i życie. W pierwszym tomie poznajemy Krainę Czarów całkowicie odmienną od tej, którą czytelnik zna. W drugim tomie czytelnik znów zostaje przeniesiony do tego świata i poznaje całkowicie inne oblicze Krainy Czarów. Ten świat nie ma jednego odbicia, ma ich miliony. Czytelnik myśli, że już zna postacie, stworzenia, miejsca, nazwy tego świata, a okazuje się, że to tylko jedna z warstw, bo pod nią są jeszcze inne, bardziej mroczne i niebezpieczne. Może ta kraina jest piękna, kolorowa i radosna, ale też jest mroczna, niebezpieczna, zła i szalona. Czytelnik musi się pilnować, aby nie popaść w obłęd, bo inaczej zatraci się w Krainie Czarów Alyssy. Zwykły śmiertelnik musi się pilnować na każdym kroku, bo niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, a śmierć to nie zawsze będzie jedynym zmartwieniem.

 

Drugi tom o Krainie Czarów jest dla tych czytelników, którzy już przeczytali pierwszą część. Cała opowieść autorki jest dla wszystkich czytelników. Mogą je przeczytać młodzi i starsi czytelnicy. Te książki wciągają i przenoszą do innego świata. Można przy nich odpłynąć i zatracić się zapominając o prawdziwym świecie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto