Okładka wydania

Tygrysia Gwiazda I Sasza Ucieczka W Las

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Tygrysia Gwiazda I Sasza Ucieczka W Las | Autor: Erin Hunter

Wybierz opinię:

Krakowska Wiedźma

Koty. Od czasów starożytnych czasów koty są obecne w naszym życiu. W Egipcie czczono je jako wcielenia bogini, strażników wrót zmarłych. W Chinach były i są symbolem szczęścia i dobrobytu. W czasach inkwizycji uznawano je za wcielenie szatana i towarzysza wiedźm oraz czarownic. Pomimo burzliwej przeszłości i niepewnego życia są z nami do dzisiaj. Są towarzyszami zabaw, kochają, wspierają, mieszkają i śpią. Udomowiliśmy te niezwykłe zwierzęta, ale nie zatraciły swojej dzikiej natury, dalej chodzą własnymi ścieżkami.

 

Erin Hunter przenosi nas wprost do świata kotów. Do ich życia, mentalności, natury. Główna bohaterka to udomowiona kotka Sasza. Prowadzi spokojne życie u boku swoich właścicieli. Posiada wszystko, co potrzebuje, legowisko, kuwetę, jedzenie i miłość człowieka. Nie obchodzi ją, co się dzieje na zewnątrz, woli bezpieczne zacisze domowe. Jednakże traci ten przytulny kąt. Jej opiekunowie opuszczają dom, zostawiają ją samą na pastwę zewnętrznego świata. Sasza ma nadzieję, że oni wrócą i znów pokochają oraz będzie mogła wrócić do miejsca, w którym czuje się bezpiecznie. Podczas wędrówki między domami, podwórkami, drogami spotyka dzikiego kocura. Od razu czują do siebie nienawiść. Na jednej ulicy spotykają się dwa odrębne światy. Dzikość i Udomowienie. Sasza zmuszona do życia w niebezpieczeństwie i samotności musi nauczyć sobie radzić w dzikim, nieprzyjaznym otoczeniu. Codziennie uczy się czegoś nowego i śpi w lesie z nadzieją, że kiedyś znów zobaczy swoich właścicieli.

 

Nieświadoma zagrożenia oraz wojny, toczącej się od niepamiętnych czasów śpi na granicy dwóch znienawidzonych klanów kotów. Jednak los się do niej uśmiecha, bo poznaje dzikiego kota, który uczy ją jak walczyć i jak zdobywać pożywienie. Kocur ma dużo tajemnic, ale chce, aby zamieszała z nim w jego klanie i stała się wojowniczką. Sasza nieświadoma i zbyt przerażona zgadza się, przez co wplątuje się w waśń oraz wojnę między dwoma najsilniejszymi kocimi klanami.

 

Autorka stworzyła niezwykłą historię o przygodach kotów. Zamiast rycerzy, ludzi, wróżek i elfów, czytelnik towarzyszy kotom. Poznajemy charaktery głównych bohaterów, osobowość tak jak w normalnych książkach o ludziach. Śledzimy ich losy, myśli oraz rozterki. W tej powieści widzimy akcję, walkę, wojnę oraz świat oczami kota. Śledząc historię głównych bohaterów, dowiadujemy się, że pomimo różnic, łączy ich bardzo wiele, ale to oni sami muszą dojrzeć.

 

Manga jest bardzo pięknie narysowana oraz przedstawiona. Nie ma w niej zbędnych opisów, a obrazki wiernie odwzorowują akcję i miejsce. Czytelnik może sobie wyobrazić, jak wyglądają bohaterowie oraz dana scenka. Rozmowa między kotami jest taka jak między ludźmi. Przemyślenia kotki oraz krótkie opisy dodają większego wyobrażenia danej sytuacji.

 

Książka jest dla wszystkich miłośników mangi i kotów. Jednocześnie jest bardzo dobrym wstępem dla całej serii tomów wydanych przez autorkę ze świata Wojowników. Niniejsza książka wprowadza czytelnika w świat Kocich Wojowników i pozwala na zarysowanie obrazu sytuacji i odpowiada na pytania, które pojawiają się w książce. Tę mangę mogą też czytać dzieci i młodzież, pozwala oderwać myśli i relaksuje. Dzięki tej książce można wejrzeć w koci świat. Przecież koty też kochają, czują, złoszczą się, walczą, a w tej opowieści dowiadujemy się więcej o ich dzikim charakterze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial