Szyszynka – Siedziba Duszy I Wiecznej Młodości

Autor: Birgitt Täuber RuschStefan Limmer

Okładka wydania

Szyszynka – Siedziba Duszy I Wiecznej Młodości


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

TomG

Jednym z najnowszych, wydanych przez Studio Astropsychologii w obecnym roku poradników jest ciekawa pozycja o tytule Szyszynka – siedziba duszy i wiecznej młodości, opatrzona dodatkowym podtytułem: Jak osiągnąć stan oświecenia, głębokiego spokoju i rozbudzić intuicję. Poradnik ten, napisany przez poczytnego autora książek traktujących o rozwoju duchowym Stefana Limmera oraz neuropatkę i wykwalifikowaną nauczycielkę jogi, dr Birgitt Täuber-Rusch, zawiera informacje – tak prawdziwe, jak i obrosłe już legendami – na temat malutkiego narządu znajdującego się w międzymózgowiu, szyszynki mianowicie.

 

Przez lata szyszynka była narządem nie budzącym w środowisku naukowym zbyt wielkiego zainteresowania, jednak w ostatnim czasie bardzo wiele się w tej kwestii zmieniło. Obecnie stałą się obiektem badań na całym świecie, a jej znaczenie jest coraz lepiej rozumiane i doceniane. W swoim poradniku autorzy po krótkiej, wprowadzającej w tematykę czytelnika przedmowie cofają się w przeszłość, by opisać to, jak szyszynkę postrzegali ludzie żyjący przed wiekami. Następnie przechodzą już do szczegółowych rozdziałów mówiących o ludzkim organizmie.

 

Szyszynka – siedziba duszy i wiecznej młodości to poradnik, na który składają się niecałe trzy setki stron, nie jest więc książką zbyt imponującą objętościowo, a raczej trzymającą standardy tego typu publikacji. Tworzy go wspomniana wyżej przedmowa, siedem kolejnych rozdziałów składających się z całego mnóstwa podrozdziałów, posłowie oraz indeks źródeł, z jakich korzystali autorzy. Ponadto otrzymaliśmy załącznik traktujący o podróży medytacyjnej, notki o autorach oraz spis stron internetowych i książek, które to dodatkowo mogą pomóc, jeśli ktoś poważniej chciałby zainteresować się źródłami wykorzystywanymi przez Limmera i Täuber-Rusch.

 

Treść poradnika traktuje o bardzo wielu tematach związanych nie tylko z szyszynką, ale i funkcjonowaniem ludzkiego organizmu. Czytelnik przeczyta o świadomości i postrzeganiu, człowieku w kontekście szamańsko – duchowym, przekazywaniu informacji w ludzkim organizmie, układzie hormonalnym, nerwowym i komunikacji międzykomórkowej. Natomiast rozdziały od czwartego do ostatniego, siódmego, będą traktowały już o tytułowej szyszynce oraz wszelkimi związanymi z nią zagadnieniami. Autorzy piszą więc o kryształach hydroksyapatytu i kalcytu, serotoninie i melatoninie, systemie energetycznym człowieka, procesie starzenia się i ponadzmysłowym postrzeganiu. Zbliżając się do końca książki, przeczytamy natomiast o sposobach odżywiania, czego w poradniku naturalnie zabraknąć nie mogło. Według autorów niezdrowe rytmy życiowe, złe odżywianie, używki, trucizny i leki mogą powodować blokady odpowiedniego funkcjonowania szyszynki, o czym dość szczegółowo czytelnik został poinformowany. W ostatnim rozdziale natomiast skupimy się na lekturze tego, jak aktywować szyszynkę oraz w jaki sposób postępować, by jak najbardziej zmaksymalizować skuteczność jej funkcjonowania.

 

Jak podaje wydawca, jeśli cierpimy na bezsenność, brak energii, jesteśmy przygnębieni i wyczerpani, lektura tego poradnika może pomóc nam znaleźć odpowiedzi na przyczyny takiego samopoczucia. Co więcej, możemy zapobiec wapnieniu szyszynki, zastosować jego detoks, poprawić swój nastrój czy rozbudzić naszą intuicję. Dla tych bardziej wymagających czytelników zaś autorzy zawarli wewnątrz książki także rady na temat nieco bardziej egzotycznych działań, że się tak wyrażę, czyli porad na temat tego, jak otworzyć „swoje trzecie oko”, osiągnąć stan oświecenia i doświadczyć telepatii, jasnowidzenia oraz jasnosłyszenia.

 

Całokształt wiedzy został w poradniku złożony w sposób przemyślany i czytelny, jego lektura zatem nie przysporzy żadnemu z czytelników problemów. Merytorycznie należy uznać Szyszynka – siedziba duszy i wiecznej młodości za książkę zawierającą sporo interesujących informacji, wartą przeczytania i skłaniającą do zgłębiania kolejnych źródeł traktujących o tym niesamowitym i bardzo niepozornym ludzkim narządzie. Brakuje co prawda nieco bardziej naukowego przedstawienia niektórych z omawianych w książce aspektów, lecz należy pamiętać, iż jest to pozycja spopularyzowana, nie sposób więc oczekiwać od tego poradnika bardziej specjalistycznej zawartości.

{tab title=Sagittarius}

Ciało człowieka nazywane domem dla duszy jest przede wszystkim wspaniale skonstruowaną i sprawną maszyną, w której wszystko ze sobą współpracuje. Zachowanie prawidłowego jej działania wcale nie jest takie łatwe, ale to już jest obowiązek każdego z nas z osobna. Najciekawsze jest to, że nie wiemy o sobie jeszcze wszystkiego. Nie jesteśmy w pełni świadomi czego możemy dokonywać i w jaki jeszcze sposób wykorzystywać to, co jest wewnątrz nas. Co jeszcze wymyślimy, co stworzymy i do czego będziemy zdolni jeśli nauczymy się całkowicie wykorzystywać twór jakim jest ludzki mózg?

 

Sam mózg już jest niezwykle fascynujący. O nim oraz o znajdującej się w jego wnętrzu szyszynce pisze Stefan Limmer i dr Brigitt Tauber-Rusch. Autorzy niemieckiego pochodzenia są doświadczeni w kwestii badań ludzkiego ciała. Limmer jest terapeutą oraz wykładowcą, a 20 lat swojego życia poświęcił na badania samej szyszynki. Natomiast dr Tauber-Rusch jest nauczycielką jogi i stara się łączyć biologiczną postać człowieka z jego duchowością. Dzięki współpracy tych dwojga powstała książka, która zawiera ogrom wiedzy. ,,Szyszynka – siedziba duszy i wiecznej młodości” odkrywa przed nami tajemnice o nas samych.

 

Autorzy wprowadzają nas w zagadkowe wnętrze człowieka stopniowo. Przejrzyście podzielona treść zawiera ciekawostki, ogrom biologicznej wiedzy na temat ludzkiego ciała oraz jego działania, aspekty duchowe, wskazówki i porady. W prostych, zrozumiałych dla każdego słowach opisują funkcjonowanie ludzkiego organizmu poczynając od komórki i jej budowy, a na ośrodku jakim jest mózg kończąc. Czysto biologiczny opis jest urozmaicony porównaniami ułatwiającymi zrozumienie treści. Natrafimy także na interesujące ryciny, które stanowią dopełnienie całości. Autorzy przedstawiają poszczególne elementy, dokładnie opisują oraz podają ich funkcje w organizmie. Konsekwentnie kierują się przy tym w stronę mózgu i tytułowej szyszynki.

 

Istnieje wiele domysłów i fałszywych informacji na temat samej szyszynki. Jednak autorzy i te wątpliwości rozwiewają i tłumaczą właściwe jej pochodzenie, funkcjonowanie oraz prawdopodobne spektrum możliwości jakie może przed nami otwierać. Autorzy spisali różnego rodzaju praktyki, które mogą pomóc aktywować i wspomóc działanie szyszynki. Nie brak również porad co do utrzymywania ogólnego dobrego stanu swojego ciała i ducha. Otrzymujemy wskazówki dotyczące żywienia, ruchu czy po prostu… myślenia i oddechu. Wszystko opisane jest w jasnych i zrozumiałych instrukcjach, do których zawsze można wracać. Joga czy medytacja to niektóre podpunkty, które znajdziemy w tej właśnie książce. Ma ona na celu pomóc nam odnaleźć w tym wszystkim siebie. Zatrzymać i skupić na sobie. Pozwolić swojemu ciału na korzystanie z pełni swoich możliwości, co także nie przychodzi ot tak. Autorzy sami podkreślają, że samo przeczytanie książki nic tu nie da. Najważniejsza jest praktyka i systematyczność. Uparte dążenie do celu i pełniejszego, bardziej świadomego życia.

 

Książka Limmera i Tauber-Rusch zawiera mnóstwo wiedzy. Podoba mi się prostota i lekkość z jaką jest napisana. Z pewnością pomoże każdemu przyswoić podstawową wiedzę na temat ludzkiego ciała i jego funkcjonowania. Dowiesz się także wielu interesujących faktów o samym sobie. Dla pragnących jeszcze bardziej zgłębiać napoczęte w książce tematy, na końcu książki znajduje się obszerna bibliografia, w której znajdują się uzupełniające pozycje. Serdecznie polecam zapoznać się z tą pozycją. Odkryć co kryje się na jej kartach a także w naszych własnych ciałach.

{/tab}

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!