Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Króliczki!!!

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Króliczki!!! | Autor: Kevan Atteberry

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Piękna w swej wymowie, wypełniona humorem, ciepłymi emocjami i mądrym przesłaniem, a do tego fantastycznie zilustrowana opowieść dla najmłodszych - to wszystko kryje się właśnie za tytułem znakomitej książeczki dla dzieci pt. "Króliczki!!!", której to autorem jest ceniony na polu tego literackiego gatunku pisarz - Kevan Atteberry. Książka ta ukazała się w naszym kraju nakładem Wydawnictwa CzyTam.

 

Ta piękna, bogato ilustrowana opowieść oferuje nam sobą możliwość spotkania z pewnym... potworem. Potworem o imieniu Declan, którego cechuje dobre serce, przyjazne nastawienie do świata oraz miłość do natury, jaką to wyraża poprzez rozmowę z każdym mijanym drzewem, krzakiem, czy też płynącą chmurką po niebie... Pewnego dnia Declan spotka na swej drodze stado króliczków, którymi jest on oczarowany i zafascynowany w największym z możliwych stopni. Radość potworka nie trwa jednak długo, gdyż płochliwe z natury zwierzątko uciekają na jego widok... Zasmucony Declan postanawia tym samym zrobić by wszystko, by odnaleźć stadko pięknych królików...

 

Ta niezwykle prosta, niezbyt obszerna (książeczka liczy 38 stron) i podania w na wpół komiksowej formie opowieść, zachwyca nas w każdym calu! Zachwyca swoim intrygującym pomysłem, sposobem przełożenia go na karty literatury, przepiękną szatą ilustracyjną, jak i wreszcie bogactwem emocji, jakie to przychodzi nam tu odkryć. Otóż ta historia o poszukiwaniu przyjaźni i kontemplowaniu piękna świata przez głównego bohatera, tyleż nas bawi, co i wzrusza uniwersalnością swojego przekazu, który to głosi tę oto prawdę, iż każdy potrzebuje dobra i piękna w swoim życiu. Co ważne, odczucia te stają się udziałem zarówno starszych czytelników, jak i już nawet kilkuletnich dzieci!

 

To książka dla dzieci w wieku od 2 do 8 lat, o czym świadczy sama historia, jak i sam pomysł na jej przekazanie. To coś na wzór obrazkowej bajki, dopełnionej niewielką ilością słów i dialogów, które to wspólnie z pięknymi obrazkami tworzą tu wyjątkową całość. Całość zadbaną w każdym detalu, potrafiącą zainteresować czytelnika, jak i też tworzącą niesamowity, bajkowy klimat. I chyba mogę się pokusić o stwierdzenie, że każde dziecko będzie oczarowane tą opowieścią...

 

Oczarowanie to wynika z kilku najważniejszych elementów tej książki, tj. od kreacji przesympatycznego i zabawnego bohatera w osobie Declana, poprzez obraz niezwykle bajkowego, leśnego i emanującego dobrem świata, a skończywszy na zmiennym pod względem emocjonalnym przebiegu akcji tej historii. Jak już wspominałam powyżej, co raz się tu bowiem śmiejemy, cieszymy, by za chwilę współczuć małemu potworkowi, który pragnie raz jeszcze spotkać i zaprzyjaźnić się z tytułowymi króliczkami. To wszystko działa tutaj w perfekcyjny sposób, dzięki czemu też i lektura ta jest tak udaną.

 

Nie sposób nie wyrazić tu także zachwytu pod względem wydania tej książki, które prezentuje się pięknie. Mam tu na myśli przykuwającą wzrok, twardą okładkę, jak i też przepiękne ilustracje, które nie tylko przedstawiają sobą tę historię, ale też i cieszą swoją lekką kreską i wspaniałymi kolorami nasze oczy, bawią nas, jak i często także wzruszają. Ponieważ wielu dziecięcych odbiorców tej książeczki nie posiadło zapewne jeszcze umiejętności czytania, tym sam owa szata ilustracyjna okazuje się jeszcze cenniejszą i ważniejszą.

 

Reasumując - bajkowa opowieść pt. "Króliczki!!!", to doskonała propozycja dla każdego dziecka, które pragnie poznać piękną, mądrą i przezabawną historię. Historię, która niesie sobą także cenne walory wychowawcze, mówiące chociażby o tym, jak piękną i cenną może być przyjaźń. Tym samym też nie pozostaje mi nic innego, aniżeli gorąco zachęcić do sięgnięcia po te oto dzieło Kevana Atteberry, co też i niniejszym czynię!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial